Wywiad z Markiem Posorem / POLNORD-EKO
1. Tradycyjnie na samym początku napisz parę słów o sobie ?

Nazywam się Marek Posor, pochodzę z Opola, jestem w-ce prezesem firmy POLNORD-EKO. Od Pewnego czasu zajmuję się zawodowo wędkarstwem.

2. Od jak dawna łowisz karpie ?

Karpie łowię sportowo od 4 lat, łącząc w ten sposób hobby z zawodem.

3. Jaki masz sprzęt, czy często go zmieniasz, a może jesteś szczególnie przywiązany do konkretnego produktu ? Jakiego ?

Używam najnowszego sprzętu karpiowego, testuję go i wprowadzam na bieżąco do naszej oferty. Nasza firma jest dystrybutorem kilku znaczących firm karpiowych.

4. Czy masz swoje ulubione przynęty ?

Wiadomo, że teraz królują kulki proteinowe. Łowię wyłącznie na kulki Roda Hutchinsona o aromatach zwierzęcych.

5. Na jakich wodach lubisz łowić (zaporówki, glinianki, żwirownie, naturalne jeziora) i dlaczego ?

Przeważnie łowię na żwirowniach, których jest sporo w naszym regionie. Lubię łowić na dużych jeziorach we Francji. Są to wody, które mnie urzekły.

6. Jaki jest Twój rekordowy karp ?

Łowię wyłącznie dla siebie i nie rejestruję złowionych ryb.

7. Wiemy już, że jesteś wice prezesem firmy POLNORD-EKO, która jest regionalnym przedstawicielem firmy TAXOM Polska. Produkty jakich firm można odnaleźć w Waszej ofercie ?

Jesteśmy dystrybutorem produktów firm: Rod Hutchinson, Fox, Greys, Chub, Korda, Cobra, Gardner. Jesteśmy również wyłącznym przedstawicielem producenta elitarnych wędek BRUCE ASHBY RODS.

8. Czy można dostrzec pewne trendy wśród polskich karpiarzy kupujących u Was sprzęt ? Jakie produkty i których firm najlepiej się sprzedają ?

Ludzie zaczynają doceniać markowy i profesjonalny sprzęt. Sprzęt, który oferujemy można przyrównać do Mercedesa wśród samochodów, cieszy mnie, że klienci doceniają jakość oferowanych przez nas produktów.

9. Dochodzą słuchy, że Twoja firma otworzyła największy salon karpiowy w Polsce. Towary jakich firm znalazły się w Waszej ofercie ?

Salon mieści się w Opolu przy ul. Niemodlińskiej i posiada powierzchnię ponad 340 m/2. W ofercie posiadamy sprzęt wszystkich dystrybuowanych przez nas marek. W salonie sprzedajemy także produkty ważniejszych firm polskich i zachodnich: Sensas, Star Baits, Adder Carp, Daiwa, Cormoran, SHIMANO. Chcemy stale urozmaicać ofertę, dlatego ważne są dla nas rozmowy z klientami. Jednak w pierwszej kolejności stawiamy na markę i jakość produktów wystawianych w naszym salonie.

10. Czym wyróżnia się Wasz salon od innych sklepów działających na terenie Polski ?

Jest to pierwszy polski hipermarket dla karpiarzy.

11. W tym roku bardzo mocno promujecie swoją firmę. Można Was spotkać na wszystkich imprezach związanych z wędkarstwem karpiowym. Co planujecie na rok 2006 ? Czym nas może zaskoczyć POLNORD-EKO ?

W pierwszej kolejności chcemy mocno promować wędkarstwo karpiowe. Będziemy także poszerzać naszą ofertę o nowe marki na polskim rynku.

12. Jak sądzisz, czy sprzedaż sprzętu wędkarskiego przez Internet zastąpi tradycyjną sprzedaż w sklepie ?

Uważam, że nigdy sprzedaż sprzętu poprzez Internet nie zastąpi tej tradycyjnej. Klient musi sprzęt obejrzeć przed zakupem. Tylko profesjonalny salon może przynieść zysk i nowych klientów.

13. Jakie są cele firmy POLNORD-EKO ?

Chcemy zostać liderem polskiego rynku karpiowego.

14. Co sądzisz o promocji wędkarstwa karpiowego w polskiej prasie ? Czy pismo ,,KARP MAX" w pełni spełnia oczekiwania polskich karpiarzy ?

Uważam, że na każdym szybko rozwijającym się rynku klienci powinni mieć szeroką możliwość wyboru, dotyczy to także prasy.

15. Widziałeś Polski Portal Karpiowy CARP PASSION ? Czy to internetowe medium ma przyszłość ? Jak oceniasz jego zawartość ?

Rola Internetu będzie z każdym rokiem większa. Uważam, że CARP PASSION jest największym medium internetowym poświęconym łowieniu karpi w Polsce i na świecie.

16. Jak oceniasz organizację największych imprez karpiowych w Polsce ? Czy promocja firmy na tego typu imprezach przynosi korzyści ?

Jesteśmy akurat na największej imprezie w Europie - Euro Carp Domaniów. Wystawiliśmy swoją drużynę. Impreza została profesjonalnie zorganizowana przez Leszka Ruteckiego, który poświęcił jej bardzo dużo swojego czasu. Często bywam na imprezach rangi europejskiej i muszę powiedzieć, że mamy w Polsce imprezę, której mogą nam pozazdrościć organizatorzy wielu imprez na świecie.

17. Wszyscy karpiarze pytają się, czemu ceny produktów takich firm, jak: Fox, Korda, Hutchinson, Chub są w Polsce o wiele wyższe niż na Zachodzie ? Z czym się to wiąże ?

Nie jest tak, że wszystkie produkty w Polsce są droższe. Często klienci mylą normalne ceny produktów od cen promocyjnych, związanych np. z wyprzedażą. My oferujemy klientowi od razu pełną ofertę. Ponadto rynek w Polsce jest mniejszy niż na Zachodzie, zaś system podatkowy bardzo obciąża koszty związane z przywozem towaru do Polski. Sądzimy, że powiększenie się rynku w Polsce przyczyni się do spadku cen.

18. Czy często bierzesz aktywny udział w różnego rodzaju zawodach karpiowych w Polsce i zagranicą ? Którą imprezę wspominasz najmilej i dlaczego ?

Moja praca nie pozwala mi na częsty udział w imprezach. W tym roku kolejny raz będziemy brali udział w World Cup Classic we Francji.

19. A teraz pozostawiam kilka linijek na pozdrowienia.

Pozdrawiam wszystkich karpiarzy, którzy doceniają to, co oferuje nasza firma i przyczyniają się do rozwoju rynku karpiowego w Polsce.

20. Dziękuję za wywiad i życzę powodzenia zarówno nad wodą jak i w biznesie.

Również dziękuję. Do zobaczenia wkrótce.
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama