II Cypriniada Śremska - Andrzej Pietras
W dniach 15-18.06.2006 r na łowisku "Rodeo" w Dobczynie odbyła się II Cypriniada Śremska. Startowało 17 drużyn, które nie mogły narzekać na brak brań. Kluczem do sukcesu było znalezienie niezamulonego kawałka dna, zasypanie go wieloma kilogramami zanęty i dobranie odpowiedniego zapachu kulki przynętowej.

Królowały zwłaszcza zapachy słodkie, owocowe. Natomiast zwycięska drużyna umieściła swoje zestawy około 100 m od brzegu jako zanęty używając dużej ilości różnych drobnych ziaren oraz pokruszonych kulek firm "Anaconda" i "ADDER Carp" zalanych scopexowym bosterem "ADDER Carp".

Większość ryb przez zwycięski duet zostało złowionych gdy na włosach bardzo dobrze spisujących się haków Anacondy "Cassien WS Hook" zawisały kulki o zapachu Scopex.Impreza była bardzo udana, zwłaszcza, że łowisko w Dobczynie idealnie nadaje się do organizowanie takich zawodów ( ryb w brud, łatwy dostęp do lini brzegowej ). Ogółem złowiono169 karpi i amurów o łącznej wadze 1040,5 kg.Wbrew pozorom nie jest to jednak łowisko łatwe. Trzeba bardzo szczegółowo wysondować dno jeżeli chce się mieć większą ilość brań. W holu nie pomagają również liczne zaczepy. Myślę, że w przyszłym roku organizatorzy ( Marek Rubacha, Robert Jagielski ) będą mieli komplet drużyn na długo przed rozpoczęciem imprezy. W tym roku termin Cypriniady pokrywał się z Mistrzostwami Polski na Michalicach i dlatego pewnie było kilka wolnych miejsc.

Nagrody dla uczestników ufundowali: PolnordECO, ADDER Carp, MG-Media. Wszyscy uczestnicy na zakończenie imprezki otrzymali drobne upominki karpiowe.1 miejsce : Karol Trelka ( Ostrów Wlkp ), Andrzej Pietras ( Poznań, Anaconda) - 27 szt., 176,3 kg
2 miejsce Tomasz Jakubiak, Robert Szymański ( Środa Wlkp. ) - 24 szt., 132,9 kg
3 miejsce Daniel Mieloszyński, Daniel Deska ( Środa Wlkp. )- 17 szt., 108,8 kg


Największą rybę Cypriniady złowił Andrzej Banach ( Poznań ) - 14,40 kg.
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama