Wywiad z Jarosławem Ciszewskim
C.P. Na początku napisz parę słów o sobie i o firmie Master Fishing, która jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiej marki SAENGER?

J.C.Firma Master Fishing jako wyłączny dystrybutor produktów firmy Saenger na Polskę powstała w roku 2004. Jest to twór pewnych bardzo ważnych ruchów organizacyjnych na polskim rynku firmy, którą utworzyłem z Panem Saengerem w roku 2003 pod nazwą Saenger Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu. Od roku 2004 Saenger Polska pełni funkcję wyłącznie reprezentacyjną oraz reklamową, Master Fishing natomiast jest jednostką handlową. Tak skomponowana organizacja okazała się doskonałą receptą na bardzo trudny rynek wędkarski, jakim jest rynek polski.
C.P. Czemu akurat z tą niemiecką firmą rozpocząłeś współpracę?


J.C.Wędkarstwo jest moim największym hobby od 6 roku życia. Doszło już do tego, że zacząłem własnoręcznie budować wędziska, kupowałem i czytałem książki traktujące tematykę produkcji wędzisk i osprzętu. Ponieważ od ponad 20 lat mieszkam w Niemczech, miałem możliwość odwiedzania targów wędkarskich w tym kraju. W roku 2002 miałem przyjemność poznania na targach jednego z managerów firmy Saenger, który planował wejście tej firmy na rynek polski. Taki był początek...

C.P. Oferta skierowana do karpiarzy jest bardzo bogata, co Twoim zdaniem powinno przemawiać do klienta przy wyborze właśnie marki SAENGER

J.C. Odpowiem krótko: jakość, cena i serwis.

C.P. Czy rynek karpiowy w Polsce w/g Ciebie ma jeszcze najlepsze lata przed sobą ,czy może już się nasycił ?

J.C.Moim zdaniem jeszcze długo będziemy mieli sytuację dużego zapotrzebowania na sprzęt karpiowy. Biorąc pod uwagę rozmiar całej dziedziny wędkarskiej i sytuację ekonomiczną Polski, to karpiarstwo jest działką marginalną. Polacy niestety jeszcze nie mogą się tak zaangażować w hobby jakby naprawdę chcieli. Zasiadka na karpia nie jest tanim zajęciem i nie jest trudno wyliczyć ile kosztuje taka jedna porządna wyprawa, a ile ich jest w miesiącu, roku... Można już zaobserwować wiele pozytywnych znaków wskazujących na wzrost zainteresowania karpiarstwem. Powstają kluby, łowiska karpiowe, organizowane są ciekawe imprezy sportowe, stoiska karpiowe na targach oblegane są tłumami zainteresowanych. Wasza strona internetowa jest bardzo intensywnie odwiedzana przez internautów co jest również doskonałym odzwierciedleniem sytuacji karpiarstwa w Polsce.


C.P. Jak wygląda pozycja marki SAENGER na rynku niemieckim ?

J.C.Saenger znajduje się w tej chwili na drugim lub pierwszym już miejscu na rynku niemieckim pod względem sprzedaży.

C.P. Ja zadaję krótkie pytania Ty strzelasz odpowiedzi?


J.C.
FRANK SCHMIT - bardzo sympatyczny
ANACONDA- Karp
POP-UP - Czasem ta alternatywa
GEAR-BAG- XXXL
HOBBY- Wiadomo
AUTO- Pakowne
RYBA- 20 kg

C.P.Dzięki za szybkie odpowiedzi !!!

C.P. Mamy już środek sezonu wędkarskiego 2006 ,jak w tym roku sprzedają się produkty ANACONDA w Polsce?

J.C.Mimo braku wiosny i przeskoku z zimy na lato jesteśmy zadowoleni. Rzesza fanów Anacondy i produktów z innych selekcji Saengera rośnie bardzo szybko co widać często nad wodą. A to nas cieszy! Dziękujemy wszystkim Klientom, którzy nam zaufali dokonując zakupu naszych produktów. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań żeby ich przygoda wędkarska z Saengerem trwała jak najdłużej.

C.P. Sporo klientów zadaje mi pytanie , czemu ceny produktów SAENGER są tak wysokie? Czym to jest spowodowane, a może wasza firma ma jakąś wartość dodaną np. serwis , współpraca z klientem ?


J.C.Jak już wspomniałem na początku naszej rozmowy, rynek wędkarski w Polsce jest bardzo trudny i specyficzny. Naturalnie należy w naszych rozważaniach uwzględnić trudną sytuację finansową w kraju. Niestety jak wiadomo, jakość ma wszędzie swoją cenę. Nie ma tutaj kompromisów. Jeśli ktoś miał w ręku nasze wędziska, czy bagaże, lub porównał wyposażenie podobnych produktów dostępnych na rynku, to stwierdzi z pewnością, że najczęściej trudno jest znaleźć coś lepszego w korzystniejszej cenie. Dla znawców materii nasze produkty są właśnie, co pragnę w tym miejscu podkreślić, nie tylko cenowo doskonałą alternatywą. Słusznie zauważyłeś, że w ceny produktów wkalkulowany jest serwis i promocja. Każdy producent, który utrzymuje pełny serwis i inwestuje w reklamy jest praktycznie zmuszony przeprowadzić takie kalkulacje. Tu mogę stwierdzić, że nasz serwis jest znany w całej Europie, a charakteryzuje go bezproblemowe podejście do Klienta.


C.P. Co nowego pojawi się w 2007 roku zdradź parę sekretów?

J.C.Właśnie za dwa dni jadę do centrali Saengera i tam będę miał okazję przyjrzeć się pewnym produktom na sezon 2007. Sygnalizowano mi z Niemiec, że ma się sporo pojawić i zmienić. Sam jestem ciekaw, ale nic więcej nie wiem.

C.P. Często na targach i większych imprezach wędkarskich w kraju macie jedno z największych i najładniejszych powierzchni targowych, jak to robicie, czy to się opłaca?

J.C.Charakter targów wędkarskich w Polsce jest taki, że nie ma mowy o ich opłacalności. Jest to impreza, która jeszcze nie ma polotu handlowego, jest to tylko pokazówka, a szkoda. Jeśli chodzi o wygląd naszej wystawy, to dziękuję za pozytywna krytykę. Staramy się możliwie estetycznie przedstawić nasze produkty i nie chwaląc się, odbieramy dużo pochwał.
Ważne, że się podoba.C.P. Wiem również, że jesteś zarażony połowami karpia, napisz nam na jakich wodach najczęściej wędkujesz i dlaczego?

J.C.Uwielbiam wędkować na ciepłych wodach konińskich, ponieważ tam można przeżyć naprawdę piękną przygodę. Osobiście złowiłem tam swój rekord życiowy w postaci amura o wadze 20 kg i przeżyłem 24 godziny z wynikiem 2 x 13 kg, 18 kg , a uwieńczyłem ten wypad walką z "potworem", którego nie udało mi się wyjąć z wody. Następnym moim ulubionym akwenem jest Jezioro Rosnowskie. Piękna woda, waleczne i dzikie ryby oraz doskonały klimat koleżeństwa. Ponadto Wygonin i łowisko "Rodeo" koło Śremu są moimi ulubionymi wodami.

C.P. Sprzęt ,którym łowisz to oczywiście firma SAENGER, zdradź co zawiera Twoje wyposażenie?

J.C.Moja przysłowiowa "skrzynka wędkarska" zawiera chyba wszystko, albo prawie wszystko z selekcji Anacondy.

C.P. Ulubiona przynęta?

J.C.Tegoroczny smak/zapach kulek Anacondy "Jedwabnik". Rewelacja!!!

C.P. Twój osobisty rekord karpia i Amura ?J.C.O amurze już wspominałem - 20 kg. Mój największy karp natomiast nie przekroczył 12 kg.

C.P. Co chciałbyś przekazać młodym adeptom karpiowania, jak mają zaczynać swoją przygodę?

J.C.Jeśli młodzi wędkarze chcą rozpocząć to "prawdziwe karpiowanie", nie powinno przerażać ich masowe "sprzęciarstwo", któremu niestety wcześniej, czy później ulegamy wszyscy. Jest to proces mniej lub bardziej szybkiego "dojrzewania". Wiem z doświadczenia, że widok pełnego wyposażenia, które i tak z roku na rok ciągle rośnie, odstrasza młodzież. Moim zdaniem początek przygody z karpiem to adekwatna literatura w postaci książek i czasopism, filmy, kontakty z doświadczonymi karpiarzami, którzy z pewnością podzielą się podstawowymi tajnikami tej dyscypliny wędkarskiej, oraz rozmyślny zakup podstawowego sprzętu.

C.P. CARP PASSION obserwujesz od początku jego rozwoju, co sądzisz w tej chwili o tym medium internetowym?

J.C.Oobiście "mieszkam" prawie w internecie, ponieważ obok mnie ciągle, z pewnymi wyjątkami, włączony jest jakiś komputer. Carp Passion jest jedną z niewielu stron, które odwiedzam kilka razy dziennie, chyba to jest już wystarczające jeśli chodzi o moją osobistą opinię o stronie. Carp Passion rozwija się bardzo szybko, ma się wrażenie, że tu spotyka się świat karpiowy. Jest to z pewnością ważne medium również dla początkujących karpiarzy. Gratuluję Wam takiego rozwoju, weszliście w internet jak "tornado"!

C.P. W tym roku odbędzie się PUCHAR SAENGERA na jez. Rosnowskim we wrześniu ,jakie niespodzianki przygotowała Twoja firma?


J.C.Jak niespodzianka, to niespodzianka. Myślę, że będzie to sympatyczna impreza.

C.P. Jak oceniasz pierwszą produkcję filmową wydaną przez firmę MG MEDIA "NA KARPIE Z PRZEMKIEM MROCZKIEM" ?

J.C.Zakupu tego filmu dokonałem już podczas premiery na Targach Wrocławskich, ponieważ byłem bardzo ciekawy co to jest. Obejrzałem go już kilka razy sam i z kolegami.
Moim zdaniem jest to bardzo udana produkcja instruktażowa, oddająca jednocześnie atmosferę zasiadki karpiowej. MG Media pokazała, że polska produkcja może się równać ze znanymi filmami na rynku.

C.P. Na zachodzie mamy bardzo dużo prasy poświeconej łowieniu karpi , czy polski rynek przyjmie drugą prasę po KARP MAX ?

J.C.Czytelnicy "Karp Maxa" z pewnością będą kupowali i inne czasopisma, jeśli takie się na rynku pojawią, nie rezygnując z pierwszego i do tej pory jedynego w Polsce czasopisma o tematyce karpiowej.

C.P. Na koniec chciałbym życzyć Tobie i Twojej załodze dalszego wspaniałego rozwoju firmy SAENGER na terenie Polski

J.C.Dziękuję i myślę, że z pomocą Klientów, którzy nam już zaufali i którzy nam jeszcze zaufają, będziemy mieli dużo pracy.

Z naszej strony zrobimy wszystko żeby zadowolić każdego fana połowów karpia.


Wywiad z Jarosławem Ciszewskim przeprowadził : Marek Kwiecień


C.P. Dziękuję za wywiad?
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama