Feeder Cup Polska 2006
W dniach 2-3 września 2006 roku odbyły się pierwsze ogólnopolskie zawody Feeder Cup Polska zorganizowane przez firmę BSI Polska Sp. z o. o., przedstawiciela na Polskę marki Mosella i Exori. Z uwagi na czas trwania zawodów (ponad doba łowienia non stop!) zawodnicy startowali parami.

Na jeziorze Unichowo stanęło w szranki aż 46 zawodników z całej Polski. Unichowo słynie z potężnych karasi i linów, więc zawodnicy raczej nastawiali się na grubszą rybę. Mimo grubszych przyponów i karpiowych podbieraków, część ryb wygrało pojedynki z wędkarzami zrywając żyłki bądź parkując w zaczepach.

Pierwszy dzień zawodów powitał nas, wbrew prognozom, piękną, słoneczną pogodą. Przed losowaniem organizatorzy zorganizowali pokaz sprzętu oraz technik i trików łowienia na drgającą szczytówkę.

Niestety, w sobotę w nocy zaczął padać deszcz, który nie opuszczał zawodników aż do końca imprezy. Na szczęście dla startujących organizator zapewnił drużynom solidne namioty oraz pełne wyżywienie, więc mogli oni skupić się wyłącznie na łowieniu.

Mimo zmiennej aury i opadów, wyniki były zadowalające. W sumie zawodnicy uzyskali aż 140.102pkt! Złowiono 32 karasie srebrzyste (najmniejszy 1,30kg, największy 1,96kg!), jednego karasia złocistego masie 1,40kg oraz jednego lina. Resztę połowu stanowiła płoć a raczej płotka;) Część drużyn próbowała łowić karpie, ale jeśli już doszło do brania to wędkarze przegrywali starcia z walecznymi cyprinusami. Okazało się, że feeder to jednak nie jest metoda na wielkie karpie, szczególnie w tak obfitującym w zaczepy łowisku. Jedynego karpia o masie 4,20kg złowił Mirosław Mańka z Pruszcza Gdańskiego, drugi zdemolował zestaw.

Karasie generalnie brały w bardziej mulistej i płytszej części jeziora. Z przynęt dominowała kukurydza i groch, które eliminowały drobnicę. Na białe robaczki łakomiły się głównie płotki oraz setki okoni, które nie były klasyfikowane. Jeden z uczestników złowił nawet prawie 3 kg szczupaka!

W Feeder Cup Polska 2006 zwyciężyła drużyna z Odolanowa:

Mirosław Żyśko i Sławomir Maciejewski. Gratulujemy!

Na drugim miejscu klan z Pruszcza Gdańskiego Zdzisław i Krzysztof Sikorscy

Trzecia lokata przypadła wędkarzom z Ostrołęki

Zbigniewowi Czchowskiemu i Waldemarowi ZajkowskiemuW tabeli widać wyniki poszczególnych drużyn.Zwycięzcy

Wspaniale przygotowana impreza, smaczne posiłki oraz niezapomniana, przyjacielska atmosfera sprawiły, iż część zawodników jeszcze w trakcie imprezy zgłaszała akces na kolejną edycję Feederowego Pucharu Polski.
Serdeczne podziękowania kieruję do ekipy z Pomorza: Karola Fopke, Adama Bosmana Szmitkowskiego, Grzesia Świerżewskiego i Adama Lejk za pomoc w organizacji imprezy oraz Karolowi Zacharczykowi za sprawowanie w imieniu Wiadomości Wędkarskich patronatu medialnego.

Damian Jóźwiak- BSI Polska Sp. z o. o
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama