II Finał Polish Carp Masters


Już po raz drugi na zbiorniku Staropolanka w Zdzieszowicach odbył się Finał Polish Carp Masters
Jedyna w Polsce impreza poprzedzona eliminacjami, gdzie rywalizowały ze sobą ekipy zwycięzców.
Jak zwykle dzięki sponsorom imprezy pula nagród przekroczyła 20000 zł.
Sponsorem głównym tegorocznego finał był PROLOGIC.Imprezę rozpoczął dzień integracji karpiowej. We wtorkowe popołudnie zaczęły przyjeżdżać na Staropolankę pierwsze drużyny. Przybyłych witali gospodarze wody, organizatorzy oraz sędziowie. Każdy przybyły na miejsce mógł skosztować przepysznego bogracza serwowanego przez Bar Atmosfera. Wspólne biesiadowanie przy piwku i soczku trwało do wczesnych godzin porannych.Następnego dnia, od samego poranka każdy miał jeszcze okazję zaopatrzyć się w karpiowe klamoty na stoisku Carpshopu lub pooglądać nowinki wprowadzane przez Nasha na polski rynek.

Można także było porzucać nowymi kijami Nasha.
W trakcie tego wszystkiego trwała rejestracja drużyn.
Zgodnie z planem o godzinie 11:00 kolega Andrzej Kręcichwost (Sędzia Główny zawodów) oficjalnie rozpoczął Finał drugiej edycji Polish Carp Masters. Na oficjalnym otwarciu imprezy obecni byli wszyscy zawodnicy, organizatorzy, sędziowie, gospodarze zbiornika oraz reprezentująca władze samorządowe, wiceburmistrz Zdzieszowic Pani Sybila Zimerman. Pani wiceburmistrz powitała przybyłych na ziemi zdzieszowickiej i w kilku ciepłych słowach życzyła wszystkim zawodnikom powodzenia.
Następnie Sędzia Główny zawodów przedstawił wszystkie drużyny wraz z informacją, z której eliminacji dani zawodnicy zostali zakwalifikowani. Potem jeszcze tylko kilka słów o regulaminie zawodów i przeszliśmy do losowania stanowisk. Losowanie odbywało się metodą jednokrotnego wyboru bez możliwości odrzucenia wylosowanego stanowiska.
Drużyny wylosowały następujące stanowiska
 
Sektor A - CarpShop

1. Adrian Adach + Wojciech Marczak
2. Adrian Ciążyński + Mariusz Bujakowski
3. Marek Kafel + Andrzej Belina
4. Dariusz Malmon + Tomasz Krala
5. Paweł Kalbarczyk + Wojciech Jęczewski
6. Dariusz Kruszewski + Ryszard Osmanowicz
7. Bogdan Stuglik + Wiktor Siwiec
8. Karol Trelka + Andrzej Pietras
9. Wojciech Lenda + Bartosz Cisowski
10. Piotr Musioł + Tomasz Marut
 
Sektor B - Dragon

11. Grzegorz Choroś + Zbigniew Choroś
12. Tomasz Krupiński + Krzysztof Piasecki
13. Mariusz Wróbel + Mariusz Klimaśiński
14. Leszek Gorzelanny + Piotr Janusz
15. Dawid Patlewicz + Tomasz Pawlik
16. Kornel Stróżykiewicz + Stefan Kłomski
17. Paweł Stępień + Kamil Spławski
18. Mateusz Gendek + Marek Kowalski
19. Szymon Hombek + Paweł Zajączkowski
20. Adam Boroński + Tomasz Szałkowski
 
Sektor C- CarpWorld

21. Maciej Reszetarski + Krzysztof Kortus
22. Daniel Deska + Krystian Przybylski
23. Dawid Klimek + Sławomir Konstańczyk
24. Marek Pasternak + Zbigniew Klask
25. Mateusz Piondło + Bogdan Lipski
26. Jerzy Ryncarz + Mirosław Hankus
27. Paweł Kalbarczyk + Piotr Drobniewski
28. Przemysław Bździuch + Bartosz Smulski
29. Wiesław Borowszczyk + Grzegorz Woźniak
30. Jan Komarnicki + Marian Haiduczek


Po losowaniu wszyscy zawodnicy rozjechali się na swoje stanowiska. Rozpoczęło się sondowanie i nęcenie.O godzinie 15:00 można już było "zarzucać wędki". Do końca dnia pomimo wysiłków zawodników nie złowiono żadnej ryby. Odpowiedzialnością za taki stan rzeczy z pewnością można obarczyć załamanie pogody w nocy z wtorku na środę. Temperatura spadła do kilku zaledwie stopni na ranem, gwałtownie obniżyło się ciśnienie i zaczęło padać.
We wtorek było upalnie (ok. 30 stopni w słońcu) i bezwietrznie. Noc jeszcze ciepła, lecz od samego poranka zaczęło się ochładzać. Zachmurzyło się i losowanie stanowisk w środę odbyło się już w chłodzie (ok. 16 stopni) i deszczu przy braku wiatru. Cały dzień był pochmurny i dopiero pod wieczór przestało padać i się nieco wypogodziło. Noc ze środy na czwartek jeszcze z przyzwoitą temperaturą bez opadów i wiatru (lekki, wiejący na południe). Kolejny dzień pogodny i ciepły. Znów ponad 20 stopni w słońcu i nieco ustabilizowanego ciśnienia, które wcześnie falowało co kilkanaście godzin. Jednak już czwartkowy wieczór zapowiadał duże ochłodzenie i zmiany w ciśnieniu. W nocy temperatura spadła do kilku stopni, a nad ranem prawie do zera. Ciśnienie początkowo stabilne, im bliżej poranka tym bardziej zaczęło spadać. Zamglenie prawie uniemożliwiało poruszanie się na brzegu a co dopiero mówić o pływaniu na wodzie. Kolejny dzień już chłodniejszy, z dużymi przejaśnieniami i spadającym ciśnieniem. Kolejna noc z piątku na sobotę zimna (znów tylko kilka stopni) ze spadającym ciśnieniem. Nad ranem deszcz, który przestał padać około 11:00. i ciśnienie 995hPa.Wszystko to co działo się w pogodzie ma olbrzymi wpływ na słabe żerowanie ryb i bardzo małą ilość brań. Nawet drużyny, które teoretycznie wylosowały niezłe stanowiska mają kłopoty, by sobie poradzić. Staropolanka pod koniec września jest już dość chimerycznym łowiskiem, szczególnie przy nieustabilizowanej pogodzie. Przy początkowym braku brań część drużyn zmieniała jeszcze łowiska poszukując lepszych, przy aktualnym stanie pogody (wiatr, temperatura, ciśnienie). Kilka ekip jednak stanęło na wysokości zadania i jak powiadają "wydłubali" już swoje pierwsze ryby ze Staropolanki. Bezkonkurencyjni jak na razie okazują się gospodarze (Mirosław Hankus / Jerzy Ryncarz), którzy wykorzystując swoje karpiowe doświadczenie i umiejętności prowadzą w klasyfikacji. Drugie miejsce zajmuje równie doświadczona ekipa. Startujący również w ubiegłym Finale PCM na Staropolance Leszek Gorzelanny i wielokrotny uczestnik wielu zawodów karpiowych, a w tym największej imprezy karpiowej w Europie – World Carp Classic – Piotr Janusz.
Trzecia ekipa Daniel Deska / Krystian Przybylski (również doświadczony skład) wykazała się hartem ducha i pomimo wylosowania teoretycznie nieciekawego stanowiska zajmuje obecnie trzecie miejsce.
Większość drużyn już doskonale poznała swoje stanowiska i przypadający im akwen.
Dopiero dwie ostatnie doby zaowocowały rybami.


Po kilkudniowych zmaganiach Finał PCM 2012 został zakończony.
W niedzielę o godzinie 12:00 rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród.
Po powitaniu uczestników przez Sędziego Głównego zawodów Andrzeja Kręcichwosta, Zarząd PFWK wręczył symboliczne podziękowanie byłemu Prezesowi PFWK Piotrowi Januszowi za jego wkład w pracę na rzecz Federacji .


 
Następnie przystąpiono do wręczania nagród

Klasyfikacja Generalna

I miejsce - Jerzy Ryncarz / Mirosław Hankus 39.870 kgII miejsce - Piotr Janusz/Leszek Gorzelanny  8.700 kgIII miejsce - Wiesław Borowczyk/Grzegorz Woźniak 6.910 kgNajwiększa Ryba Zawodów

Jerzy Ryncarz - Karp 15.920 kg     
Sektor A "CarpShop"

I miejsce - Adrian Ciążyński/Mariusz Bujakowski 2.940 kgII miejsce – Bogdan Stuglik + Wiktor Siwiec z losowaniaIII miejsce -  Dariusz Malmon + Tomasz Krala z losowania


                            
Sektor B "Dragon"
I miejsce - Dawid Patlewicz/Tomasz Pawlik 3.270 kgII miejsce – Paweł Stępień + Kamil Spławski z losowaniaIII miejsce - Szymon Hombek + Paweł Zajączkowski  z losowaniaSektor C "Carp World"
I miejsce - Marian Heiduczek/Jan Komarnicki 5.920 kgII miejsce - Daniel Deska/Krystian Przybylski 5.400 kgIII miejsce Przemysław Bździuch/Bartosz Smulski 2.260


 
Sponsor Generalny

Sponsorzy sektorowi
 
Sponsor największej ryby

Jerzy Ryncarz / Mirosław Hankus

Patron medialny


 
Posiłki dostarczał bar "ATMOSFERA"


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama