WDK 2013
W dniach 17-21 lipca na akwenie Lipówka we Wrześni po raz dziesiąty odbyły się Wielkopolskie Dni Karpiowe pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Września.W przeddzień zawodów nad jeziorem odbył się konkurs rzutowy wędziskiem do celu, następnie wszystkie przybyłe w tym dniu ekipy udały się na grillowe party. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Integracji nie było końca.
W środę 17 lipca o godzinie 11.00 odbyła się ceremonia rozpoczęcia X WDK.
Powitano przybyłych gości jak i zawodników. Gościom honorowym w ramach podziękowania za dziesięcioletnią współpracę wręczono pamiątkowe statuetki. Zawody oficjalnie rozpoczął Burmistrz Wrześni, Tomasz Kałużny, który w kilku słowach opowiedział o początkach tej imprezy, wspominając rok 2004 kiedy to odbyły się pierwsze Wielkopolskie Dni Karpiowe. Następnie przemówił Prezes PZW Okręg w Poznaniu Andrzej Kuligowski. Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się losowanie stanowisk. O godzinie 15.00 wszystkie zestawy wylądowały w wodzie, rozpoczęła się rywalizacja. Wspaniałym startem, niczym sprinterzy, wykazali się zawodnicy Teamu Expert-Karp w składzie Piotr Andrzejewski/Piotr Goździewicz, którzy do wieczora mieli już 4 złowione karpie a nad ranem powtórzyli wynik.Tym samym z 8 rybami na koncie, zdecydowanie odskoczyli pozostałym ekipom. Pogoda w trakcie zawodów była niestabilna, często zmieniało się ciśnienie, lecz słońca nie brakowało. Po pierwszej dobie ogólnie złowiono 28 karpi, co mogło świadczyć o bardzo dobrym żerowaniu ryb i tak faktycznie było. Radość ta nie trwała jednak długo, z godziny na godzinę od piątkowego ranka, ryby żerowały coraz słabiej. Mimo że rywalizacja trwała do samego końca, ostania noc nazywana zawsze „nocą cudów” nie wniosła niczego nowego. Przewaga Teamu Expert-Karp została utrzymana, a wręcz powiększona o jeszcze jednego karpia i wynikiem 9 karpi o wadze 48,51 kg Piotr Andrzejewski wraz z Piotrem Goździewiczem wygrali X jubileuszowe zawody. Na drugim miejscu uplasowali się Sławomir Andryszewski/Robert Baran, którzy złowili 7 karpi o wadze 40,73 kg.
Trzecie miejsce zajęli Bartosz Hulewicz i Marcin Izydorek, przegrywając drugie miejsce o 1 kilogram. Mimo tego faktu i tak ekipa ta była bardzo szczęśliwa, ponieważ zwyciężyła w klasyfikacji „łowca największej ryby” łowiąc karpia o wadze 11,67kg.


Ogółem złowiono 61 karpi o łącznej wadze 349,85 kg.
W niedzielę o godzinie 13.00 odbyła się ceremonia zamknięcia zawodów. Vice Burmistrz Artur Mokracki wraz z organizatorami wręczył wspaniałe puchary ekipom, które zajęły pierwsze trzy miejsca, jak również nagrody karpiowe dwóm najlepszym ekipom z Gminy Września, Bartoszowi Hulewiczowi i Marcinowi Izydorkowi oraz Zbigniewowi Jarmarczykowi i Marcinowi Zdziennickiemu. Następnie Prezes Koła PZW Września Jacek Mosiężny i członek zarządu PZW Okręg w Poznaniu Krzysztof Sęk wraz z organizatorami wręczyli pamiątkowe puchary oraz nagrody dla łowcy największej ryby Bartoszowi Hulewiczowi.
Pierwsze trzy ekipy otrzymały wspaniałe puchary, medale, nagrody w sprzęcie karpiowym oraz nagrody finansowe. Zespoły z miejsc 4-10 oprócz nagród karpiowych odebrały z rąk organizatorów okolicznościowe statuetki. Jedyna startująca kobieta w tych zawodach Agnieszka Jurgawka również została nagrodzona upominkami karpiowymi oraz pamiątkową maskotką. Uhonorowano także łowcę pierwszej złowionej ryby tj. Piotra Goździewicza jak i ostatniej ryby zawodów tj. Łukasza Pawlaka. Wśród ekip z miejsc 11-28 rozlosowano trzydniowe zasiadki na łowisku karpiowym Nekielka, na które przyjadą Klaudiusz Natkowski /Artur Grempka, Michał Stelmach/ Jakub Nowicki oraz Krzysztof Jaszczyński/ Waldemar Szymański. Pula wręczonych nagród wyniosła ponad 25.000 zł.


Panu Burmistrzowi, Kołu PZW Września, Okręgowi w Poznaniu jak i Wielkopolskiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu oraz wszystkim sponsorom, gościom honorowym jak również wszystkim zawodnikom, którzy w okresie dziesięciu lat startowali w Wielkopolskich Dniach Karpiowych, rozsławiając tą imprezę na arenach całego kraju, serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następną XI edycję za rok.

Z karpiowymi pozdrowieniami
Marek i Przemek
Expert-Karp.

Wyniki:

1- Piotr Goździewicz/Piotr Andrzejewski          stan. 8     48.51 kg     9 szt.
2- Sławomir Andryszewski/Robert Baran        stan. 27   40.73 kg   7 szt.
3- Bartosz Hulewicz/Marcin Izydorek                stan. 5     39.65 kg   6 szt.
4- Zbigniew Jarmarczyk/Marcin Zdziennicki   stan. 28   37.04 kg   6 szt.
5- Mieczysław Lis/Rafał Chałupniczak             stan. 22   29.70 kg   5 szt.
6- Jacek Banaś/Łukasz Pawlak                           stan. 1     22.22 kg    4 szt.
7- Arkadiusz Korzeniowski/Jakub Nowaczyk stan. 25 18.19 kg   3 szt.
8- Patryk Urban/Sebastian Lemke                     stan. 20   17.81 kg   3 szt.
9- Lucjan Sobczak/Jarosław Sobczak               stan. 9     15.83 kg  3 szt.
10- Piotr Parzysz/Grzegorz Parzysz                     stan. 14  11.60 kg   2 szt.
11- Daniel Deska/Krystian Przybylski                    stan. 6     10.12 kg   2 szt.
12- Grzegorz Pluta/Gerard Szwarc                          stan. 24    9.31 kg   2 szt.
13- Maciej Kwaśniewski/ Szymon Markiewicz      stan. 26     7.80 kg   1 szt.
14- Grzegorz Łuczak/Marek Dzióbek                       stan. 7       6.51 kg  1 szt.
15- Marcin Goclik/Rafał Dziel                                   stan. 21    5.75 kg   1 szt.
16- Michał Stelmach/Jakub Nowicki                       stan.13     5.65 kg     1 szt.
17- Tomasz Roguszczak/Karol Durowicz             stan.19     5.49 kg     1 szt.
18- Nather Mariusz/Jan Waleryszak                      stan. 2       5.47 kg       1 szt.
19- Adam Brzoza/Jarosław Soloch                         stan. 18     5.24 kg       1 szt.
20- Roman Kierpał/Maciej Imbiorowicz                 stan. 3       4.75 kg       1 szt.
21- Krzysztof Jaszczyński/Waldemar Szymański stan. 11     2.48 kg       1 szt.

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama