I Towarzyskie Zawody Karpiowe na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie

W dniach 10-12 Maj 2013 r. na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie odbyły się Towarzyskie Zawody Karpiowe, w których wzięło udział 8 dwuosobowych drużyn. O godzinie 17:00 Jarosław Sadłocha pomysłodawca/organizator wspólnie z Prezesem koła nr 56 „Różanka” Mieczysławem Kalińskim przywitał przybyłe na tę uroczystość zespoły, po czym przystąpiono do losowania. Chcąc zaostrzyć apetyt na zwycięstwo pokazaliśmy uczestnikom nagrody ufundowane przez sponsorów: Naturalbait, Fishfood, AdderCarp, Carpshop – Warszawa, Karpiszon. Wszyscy wymienieni sponsorzy ufundowali nagrody za pierwsze trzy miejsca i największą rybę zawodów. To dzięki ich hojności pula nagród osiągnęła ponad 2 tysiące złotych i mogliśmy ufundować tak fajne i ciekawe nagrody.
W miłej atmosferze przybliżyliśmy najważniejsze punkty regulaminu i rozlokowaliśmy się na wyznaczonych wcześniej stanowiskach. Poniżej uczestnicy I Towarzyskich Zawodów Karpiowych na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie.
Ok godziny 19:00 rozbiegł się donośny odgłos tuby, która to wyraźnie brzmiąc oznajmiła oficjalne rozpoczęcie zawodów. W pierwszej dobie zawodów tj. z 10-11 maja ok. godziny 22:00 zaczęły pojawiać się karpie na matach, co zapowiadało świetne efekty przy tak bardzo zmiennej aurze pogodowej, która doskwierała przez cały czas trwania imprezy.
U D. Kowalewskiego i M. Turonia na stanowisku nr 1 nastąpiły najwcześniejsze odjazdy i oto efekt Karp 9,65 kg.Pierwsza ryba zaostrzyła apetyt na więcej odjazdów – Karp 9,65kg
Ale to nie koniec. U tej drużyny nad ranem ok. godziny 07:30 zawitał mały brzdąc ok. 3,65 kg, który podwyższył wynik w zawodach.M. Turoń i D. Kowalewski z Karpiem 3,65kg
Czas upływał szybko, a poszczególne drużyny prześcigały się w konstruowaniu zestawów i obmyślaniu taktyki, która to mogłaby przynieść upragnione zwycięstwo. Nie obyło się bez spinek ryb, które wciąż dawały się we znaki 5 zespołom, u których wciąż brzmiały sygnalizatory.
Atmosferę rywalizacji podgrzewał dodatkowo fakt, że sędziowie nie podawali aktualnych wyników zawodnikom. Owszem wszyscy liczyli ile razy i u kogo były ważone ryby, ale nie znali wagi, więc kolejność była zagadką, która trzymała w niepewności do końca. Kolejne branie nastąpiło u I. Szukszyna i P. Szczepańskiego ze stanowiska nr 3 i oto jego Karp o wadze 11.86 kg.Igor i jego Karp 11,86kg
Karpie nie dają pospać wciąż trzymają w napięciu pobudzając adrenalinę w sąsiednich drużynach i o godzinie 03:45 na stanowisku nr 2 melduje się kolejny Karp o wadze 10,79 kg złowiony przez M. Mazika i K. Gwiazdę.M. Mazik i K. Gwiazda z Karpiem 10,79 kg
Zapada cisza budzimy się z wiadomością, iż potrzebny sędzia. Z racji tego, że też byłem jednym z nich poszedłem zobaczyć, co się dzieje. Praktycznie o tej samej godzinie, bo ok. 7:00 meldują się Karpie 10,50 kg i 9,67 kg ze stanowiska nr 7 i nr 4 na którym łowią:
A. Czekierda z L. Gulczyński i nr 4 A. Radziszewski z P. Tomczakiem. Poniżej fotki.L. Gulczyński i A. Czekierda z Karpiem 10,50kgA. Radziszewski i P. Tomczak z Karpiem 9,67kg

Po tak ciekawych i dynamicznych braniach Karpi nadszedł czas, aby składać karpiowe klamoty i ustalić, kto jest tym najlepszym, nie mówiąc o tym, że jesteśmy nimi wszyscy.
Reasumując:
Podczas trzech dni zasiadki złowiono 6 szt. o łącznej wadze 56,09 kg
i spięto 4szt. Wynik wspaniały na tak krótką zasiadkę. W klasyfikacji łącznej I Towarzyskich Zawodów Karpiowych na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie zwycięzcami okazali się:

Miejsce 1
Waga łączna 13,27kg 2szt.
Kowalewski & Turoń
D. Kowalewski (kapitan), M. Turoń

Miejsce 2
Waga łączna 11,86 kg 1szt
Szukszyn & Szczepański & I. Szukszyn w tym (największa ryba)
I. Szukszyn (kapitan), P. Szczepański
Miejsce 3
Waga łączna 10,79kg
MG Carp Team
Michał Mazik (kapitan), Kamil Gwiazda

Zdjęcia zwycięskich drużyn poniżejI Miejsce Zawodów
II Miejsce ZawodówIII Miejsce Zawodów

Wszystkim drużynom, które wzięły udział w I Towarzyskich Zawodach Karpiowych na Jeziorku Czerniakowskim serdecznie dziękuję i zapraszam za rok na ponowną tym razem dłuższą zasiadkę (jaką to jeszcze pomyślę). Dziękuję serdecznie sponsorom, bez których ta impreza by się nieodbyta takim jak: Naturalbait, Fishfood, Ader Carp, Carpshop-Warszawa, Karpiszon za wsparcie odnośnie nagród i chęci we wzięciu udziału w zawodach jako sponsorzy. Serdeczne podziękowania składam: Prezesowi Koła nr 56 P. Mieczysławowi Kalińskiemu za możliwość zorganizowania Zawodów i wszystkim organizacjom, które wyraziły zgodę na zawody.Dziękuję kolegom:
Sebastianowi Marcinkowskiemu,
Sławomirowi Wójcikowi,
Pawłowi Siembora, Sekretarzowi Koła nr „56” za niezbędną pomoc, zaangażowanie i wsparcie, przy organizacji I Towarzyskich Zawodów Karpiowych.

Dziękuję Jarosław Sadłocha .

Poniżej zdjęcia z Zawodów w tym linku  oraz inne

GALERIASzybki Kontakt
Reklama
Reklama