I Cypriniada Łowiska MALINA II


Dniach 03-07.06.2015 r. odbyły się pierwsze zawody karpiowe na żwirowni Malina 2 koło Opola , których organizatorem była Sekcja Wędkarstwa Karpiowego , działająca przy Kole PZW Elektrownia Opole . Patronat medialny nad impreza objął Polski Portal Karpiowy Carppassion.Upalna pogoda i szybki wzrost temperatury wody spowodował ,że duża część karpi zgrupowała się w jednej części zbiornika co w pełni wykorzystała zwycięska drużyna Tomasz Gajowski& Wojciech Gromotka , obławiająca ten sektor , przy wielkim udziale ich Team Runnera Piotra Szklarza,. Piątkowa zmiana kierunku wiatru pozwoliła do rywalizacji o miejsca 2-5 włączyć się kolejnym drużynom w przeciwnej części Maliny, Rafał Kaleta & Tomasz Kocoń na st. nr. 18 z godziny na godzinę najpierw dogonili , a później zdecydowanie wyprzedzili Szymona i Andrzeja Hombek ze st. 11. Świetnie zaprezentowali się panowie Komarnicki & Głąbik i Kruszewski &Fleszer. To był ich debiut na tej trudnej technicznie wodzie , ale sobie poradzili i pokazali dużą klasę i doświadczenie. Wielkimi przegranymi mogą czuć się Siepetowski& Nogawka i Łuszczek &Świerc , którzy bardzo dużo ryb stracili w zielsku Maliny . Jak wszyscy wiemy akwen ten nie wybacza błędów , dobrze trzymający zestaw końcowy i technika holu to podstawa na tym jakże trudnym zbiorniku. Zawody oraz prowadzona w ich trakcie akcja charytatywna odbiła się głośnym echem w lokalnych opolskich mediach TV Opole oraz 24opole.pl gdzie zostały opublikowane materiały z tej imprezy.

LINK >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>link


W trakcie zawodów prowadzona była zbiórka publiczna w ramach akcji SWK Charytatywnie- Wędkarze Dzieciom. Podczas tych kilku dni zebrano do skarbonek na rzecz chorych dzieci Marty i Szymona :

1722,73 pln + 10 euroBardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz sponsorom akcji. Dobro zawsze powraca.

Kilka miesięcy przed zawodami ogłoszono akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Chorej Martyny z Rybnika . Zbiórka ta dała nam około 400 kg tego surowca .109 kg dostarczyli nam Janek i Agnieszka Mioduszewscy i to właśnie oni otrzymali w nagrodę w postaci tuby do obserwacji dna, oraz dwudniowy pobyt na Łowisku Pstrążna ufundowany przez państwo Białeckich . Do akcji oprócz uczestników zawodów włączyli się także:
KMK Carp Wędkarstwo Sportowe.
OKR Carp Team
Ekipa regionalnej TV Opole
Oraz osoby które dowiedziały się o tym przedsięwzięciu w przekazach medialnych TV Opole , 24opole.pl., a także poprzez nasze profile facebook .
Pełna relacja z tego przedsięwzięcia, a także z innych organizowanych zbiórek ukaże się w osobnym materiale.

Jako gospodarze łowiska , dzięki tym zawodom dostaliśmy dużo danych na temat kondycji i obsady karpi. W niespełna 1,5 roku udało nam się stworzyć świetne łowisko karpiowe , wodę trudną, wymagająca , gdzie każda wyholowana ryba daje wielką frajdę i satysfakcję dla karpiarza, a złowienie każdego karpia powyżej 10 kg , prawdopodobnie jednego z kilkudziesięciu na 30 hektarach , możemy oceniać już jako sukces – czy jest to powód do dumy?, tak i to wielki .Mamy na dzień dzisiejszy największy w Polsce akwen PZW z formułą C&R z dwudziestoma wygodnymi do karpiowania stanowiskami , z dobrymi utwardzonymi dojazdem i co najważniejsze wodę w której pływają karpie, których nie wolno zabijać, fakt że jeszcze małe , nie robiące wrażenia na tych którzy szukają okazów , ale od czegoś trzeba zacząć. Karp zanim staje się wielką rybą najpierw jest mały , później rośnie , i rośnie i trochę to trwa zanim urośnie, z każdym rokiem te ryby będą większe. Zbiornik pokazał nam jaki drzemie w nim potencjał , ryby są zdrowe i w świetnej kondycji. Najczęściej łowiony na zawodach przedział wagowy to ryby 3,5 – 6 kg , jest to ta podstawowa grupa karpi na Malinie , która ma w tym zbiorniku rosnąć i w pełni korzystać z potencjału pokarmowego tej wody . Jesteśmy przekonani , że przy tej obsadzie karpie będą nam przyrastały rocznie około 2 kg . W ciągu najbliższych 3- 4 lat duża ich część może osiągnąć wagę w granicach 10 kg . Złowiony został tylko 1 amur - to mało – za dwa, może 3 lata będziemy wiedzieć jak dużo ryb tego gatunku zostanie nam z bardzo licznego zarybienia kroczkiem w poprzednim sezon.

Klasyfikacja końcowa 1 Cypriniady Łowiska Malina 2


1. Tomasz Gajowski + Wojciech Gromotka - SWK Opole- 112,99 kg2. Tomasz Kocoń + Rafał Kaleta - SWK Opole – 51,13 kg


3. Szymon Hombek – Andrzej Hombek - Quality Baits& Ultimate Products – 37,06 kg4. Jan Komarnicki + Robert Głąbik – 27,51 kg5. Paweł Chojnacki + Piotr Spałek - OKR Carp Team( SWK) -21,32 kg


7. Marek Siepetowski +Radosław Nogawka – 17,86 kg

8. Marek Łuszczek + Andrzej Świerc - Team CarpBAITMaster – 16,81 kg9. Maria Gruner + Jarosław Kolanko – SWK Opole – 15,61 kg10. Damian Pakoca + Sławomir Stolarski – OKR Carp Team (SWK) – 9,09 kg
11. Dominik Trzmielewski - Janusz Trzmielewski – SWK Opole – 8,65 kg

12. Kacper Kwiatkowski + Mariusz Kwiatkowski – 6,30 kg


13. Daniel Lisy + Rajmund Lisy - SWK Opole – 5,09 kg14. Marcin Boś +Tomasz Piwek – SWK Opole – 3,88 kg15. Mateusz Witkowski – Marcin Witkowski – SWK Opole - 3,66 kgSuma złowionych ryb : 361,09 kg
- 1 amur

- 64 karpie
Największa ryba zawodów – karp 19,02 kgGratulacje dla zwycięzców , finalistów Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym PCM 2015 Tomka Gajowskiego , oraz Wojtka Gromotki ,którym życzymy sukcesu w tej prestiżowej imprezie.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że po szczegółowej analizie zdjęć w trakcie zawodów dwa razy został złowiony karp zwany EWKA , raz przez Tomka Gajowskiego , jako big fisch zawodów 19, 02 kg, i drugi raz, już po odbytym tarle przez Jarka Kolanko gdzie waga pokazała 15,61 kg . Ewka czuje się świetnie i dalej pływa w odmętach Maliny.
Panowie Kruszewski&Fleszer i Nogawka&Siepetowski zrezygnowali ze swoich nagród za zajęte miejsce w zawodach na rzecz działalności Opolskiej Młodzieżowej Szkółki Karpiowej . Nagrody w postaci darmowych pobytów na łowiskach Gajdowe i Pstrążna zostaną wykorzystane w ramach działalności SWK z Młodzieżą - wielkie dzięki , młodzież się ucieszy , zrobimy im zawody ,to będzie jak znalazł .

Organizatorzy bardzo dziękują sponsorom zawodów. Nigdy nie ukrywaliśmy ,że część wpisowego z tych zawodów jest przeznaczana na zarybienie naszych zbiorników typu C&R - Śródlesie 2 i Malina 2 , co ważne akwenów ogólnodostępnych dla wędkarzy z Okręgu PZW Opole. Karpie i amury pływające w tych wodach to jest również wasz bezpośredni wkład w rozwój polskiego karpiarstwa , tym samym wielkie wsparcie dla nas jako opiekunów tych zbiorników. Jeszcze raz wielkie dzięki dla :

- Sponsora generalnego zawodów
Krzysztofa Skiby - CENTRUM WEDKARSKIE CRAZY CARP
- a także :
Marcin Mizera - QualityBaits i Ultimate Products
Piotr Kubik - StickyBaits Poland
Jackek Ożarowski- Łowisko Gajdowe
Anna Białeckia- Łowisko Pstrążna
Damian Szczepańczuk - Salon Wędkarski Karpik


Dziękujemy także uczestnikom za mega rywalizacje , ekipie sędziowskiej za świetną robotę i profesjonalną obsługę, naszemu klubowemu koledze Łukaszowi Dydzik za przygotowanie smacznego poczęstunku i wspieranie akcji charytatywnej , a także wszystkim tym którzy nam pomagali zarówno w przygotowaniu ,w trakcie trwania i po zakończeniu zawodów.


SWK Opole .

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama