Karp Śródleśny - Zawody o Puchar Salonu Wędkarskiego Karpik Eliminacje do PCM 2016


Od czwartku 27.08 do niedzieli 30.08. 2015 r trwały zawody o Puchar Salonu Wędkarskiego Karpik w Opolu . Działo się , oj działo . Zmęczeni - jedni mniej zadowoleni , inni – przeszczęśliwi , jak to po zawodach - normalka. Jak zawsze na Śródlesiu rywalizacja na najwyższym poziomie. Karpie mocno już pomęczone intensywnym sezonem nie chciały tak współpracować jak jeszcze kilka tygodni wcześniej. Zawody trudne z wielka ilością spinek , z wieloma rybami straconymi w zaczepach. Na takiej imprezie każda punktowana ryba cieszy niesamowicie , a najbardziej trzecia , czwarta czy piata , gdyż taka ilość daje nadzieję na pudło a nawet na zwycięstwo. Aż sześć drużyn bardzo blisko siebie , każda złowiona ryba mogła zadecydować o miejscu na podium, trzecie miejsce nad czwartym wygrywa wartością 0,06 kg , piąte nad szóstym 1,12 kg , a trzecie nad szóstym 4,10 kg .Ostatnie godziny to stres zwycięzców i nadzieja kilku kolejnych drużyn na złoty strzał średniej wielkości ryby. Mega ,mega - udane zawody.15 punktujących ekip i tylko dwie - bez ryby na macie , a wszystko to na zbiorniku PZW – kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu że można organizować zawody karpiowe na wodzie Polskiego Związku Wędkarskiego , i będą to udane zawody , z wieloma emocjonującymi holami pięknych karpi i amurów. Można? – można. Formuła złów & wypuść dla naszych związkowych wód to świetne rozwiązanie , a jaką popularnością wśród społeczności wędkarskiej C&R cieszy się Śródlesie zaobserwować można każdego dnia , szczególnie w weekendy ,kiedy każdy uwija się z pakowaniem i spieszy z wyjazdem , żeby zostało jeszcze dla niego choć jedno miejsce na stawie. Przez te trzy sezony w zbiorniku pięknie odbudowały się drapieżniki , przyłowy szczupaków i sumów na zestawy karpiowe to dzień powszedni na Ś2 , nierzadko też obcięte przypony, czy tez ataki podczas łowienia drobnicy na spławik .Ś2 powoli staje się miejscem stałych wędrówek miejscowych spinningistów, którzy właśnie tutaj kończą swoje wyprawy po nieudanych próbach złowienia solidnego zębacza na zwykłych wodach . W zbiorniku nie ma skarłowaciałych ryb spokojnego żeru, białoryb zmuszony jest rosnąć szybko i skutecznie się chować przed drapieżnikami , przez co przeżywają tylko osobniki z najlepszymi genami , najlepiej przystosowane do życia w tym zbiorniku. Natura jest najlepszym opiekunem dla środowiska , ona wie lepiej od ludzi co dla niej dobre.

Podsumowanie wyników:

- Największa ryba zawodów - Marcin Boś - amur 11,32 kg
- Ogółem złowiono 39 ryb - 19 karpi i 20 amurów o łącznej masie 210,33 kg
Klasyfikacja końcowa :1. Marcin Boś + Tomasz Piwek - SWK - 44,11 kg - Finał PCM 20162. Maria Gruner + Daniel Lisy - SWK - 33,66 kg3. Sebastian Sadkowski- TCN + Janusz Trzmielewski- SWK - 21,96 kg4. Edyta Sznotala + Dariusz Sznotala - 21,90 kg5. Marek Łuszczek + Piotr Kubiczczek- Ciaprok Team - 18,92 kg6. Dariusz Kruszewski + Tomasz Fleszer - Carp Team Dębowa - 17, 80 kg7. Agnieszka Mioduszewska + Jan Mioduszewski - SWK - 14,44 kg8. Szymon Kościelny + Błażej Bubel - 6,64 kg
9. Marek Hyla + Jarosław Konieczny - 5,69 kg10. Patryk Mikołaj Hendrysiak + Mateusz Twardon - 5,40 kg
11. Mirek Gontarczyk + Dariusz Mikołajczyk - 4,92 kg12.Jolanta Czyżewska + Darek Czyżewski - 4,84 kg
13. Krystian Jendryca + Piotr Pawleta -4,40 kg14. Grzegorz Czernia + Kamil Czernia - 3,25 kg15. Marek Lubas - Filip Lubas - Koło PZW Azoty - 2,30 kg
16. Damian Szczepańczuk + Szymon Lisztwan - Carp Team Karpik -SmartBoat
16. Piotrek Blaut + Tomasz Morka - Szwagier Carp Team
Szczęście , prawdziwa , szczera , nieudawana radość w oczach dziecka . Były podskoki , głaskanie , dotykanie i ciągłe zerkanie na swój wymarzony trójkołowy rower rehabilitacyjny - dar od środowiska karpiowego i innych dobrych ludzi. Piękne uczucie w dzisiejszych skomercjalizowanych czasach widzieć coś takiego. Dla nas wszystkich- organizatorów akcji SWK Charytatywnie , sponsorów akcji i ofiarodawców to wielka satysfakcja i duma , że mogliśmy w jakimś niewielkim stopniu ofiarować szczęście dla naszej Martusi. Część planu została zrealizowana , Marta ma już rower , Szymonek ma wykupiony cykl zabiegów rehabilitacyjnych . Specjalistyczny gorset dla Szymonka to kolejny cel akcji SWK-Charytatywnie –wędkarze dzieciom. W najbliższych tygodniach będziemy wiedzieć dokładnie jak duży to będzie wydatek dla rodziców Szymonka . W trakcie Zawodów Karp Śródleśny - Puchar Salonu Wędkarskiego Karpik w Opolu –dobrzy ludzie po raz kolejny nie żałowali złotówek. 1634 zł + 15 euro to suma jaka udało się zebrać w trakcie zbiórki publicznej . Wielu uczestników już wcześniej nas wspierało , dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku . Kwota jaką w tej chwili posiadamy pozwoli mocno wesprzeć Szymonka w jego trudnej drodze do zdrowia. W imieniu Szymonka i Marty , bardzo , bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom akcji za waszą szczodrość i dobro . Akcja od początku swej działalności zebrała już 6777,77 + 54 euro. Warto tutaj jeszcze zaznaczyć ,że wszystkie koszty organizacyjne ponosi SWK Opole , co oznacza że każda złotówka zebrana w trakcie zbiórek jest przeznaczona w całości na pomoc dla Marty i Szymonka.
Dziękujemy wam bardzo za fajną imprezę, za wasze dobro i hojność , za super atmosferę i mega zabawę ,której byliście twórcami.Szczere Gratulacje dla zwycięzców Marcina Boś i Tomka Piwek i powodzenia na PCM 2016.Wielkie dzięki dla naszego sponsora generalnego - Karpika Opole, oraz pozostałych, marce StickyBaitsi Łowisku Pstrążna, a także wszystkim sponsorom akcji SWK Charytatywnie. Wielkie słowa uznania dla Marka Łuszczka Vel Ciaprok , dla Agi i Janka Mioduszewskich za pełne poświecenie i zaangażowanie w akcje charytatywna . Szacunek dla Jarka Kolanko za organizacje i sędziowanie . Grochóweczka Śródleśna palce lizać , gratulacje dla wszystkich twórców tego wykwintnego dania , a jak smakowało widać na zdjęciach.Do zobaczenia za rok .

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama