Karpik 2016


Fotorelacja z Cypriniady Śródlesia 2 o Puchar Salonu Wędkarskiego Karpik OpoleWiosna to dziwny okres na Sródlesiu , karpie niby są głodne po okresie zimowego letargu , książkowo powinny zbierać białko niezbędne do zbudowania ikry , ale niestety na tym zbiorniku ich chęć grzania grzbietów w dni słoneczne jest tak wielka że nie bardzo chcą zejść kilka metrów niżej żeby pobierać pokarm. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym wędkowanie jest obręb ochronny tzw. tarlisko , gdzie przy dużej presji karpie maja ciszę i spokój z czego też chętnie korzystają.Tegoroczna wiosenna Cypriniada o Puchar salonu Wędkarskiego Karpik W Opolu odbyła się właśnie w takim dziwnym okresie kiedy woda się intensywnie nagrzewała w górnych partiach , większość ryb zażywała kąpieli słonecznych na płyciznach tarliska i tylko nieliczne wychodziły na otwartą wodę . Ale nikt nie mówił że ma być łatwo i nie było.
Bartek i Andrzej Nowak doskonale wykorzystali wylosowane stanowisko , złowili w sumie 13 karpi o łącznej wadze 72,76 kg i to oni wystartują w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowym PCM 2016 na Dębowej .Obaj Panowie już w poprzednich edycjach pokazywali że to mocna drużyna plasując się często w czołowych pozycjach , tym razem nie mieli sobie równych wyprzedzając drugą ekipę o 35 kg.

Niezwykle ciekawie układała się rywalizacja o miejsce drugie pomiędzy drużynami Gruner-kolanko a Łuszczek – Kubiczek ( CIAPROK TEAM), którą ostatecznie wygrał o 2,4 kg ten drugi zespół - słowem nie takie CIAPROKI jak by się wydawało ( wesoła ekipa z dużym dystansem do siebie i nazwy swojego teamu).
Kolejną taka dwójkę ścierająca się ze sobą były drużyny- ojciec( Rajmund Lisy z Szymonem Gasińskim ) kontra syn(Daniel Lisy z Kacprem Kutrzeba). Obie ekipy złowiły tylko po dwie ryby i pomimo tego że w klasyfikacji generalnej nie odegrały znaczącej roli to bawili się przednio . Ojciec wygrał , ale tylko o 31 deko , z czego widać że jest dobrym nauczycielem dla syna .Szkoda tylko że aż 7 zespołów nie złowiło żadnej punktowanej ryby , takiej sytuacji na S2 już dawno nie było , kilku z nich zabrakło nieco szczęścia , bo brania mieli ale nie skończone skutecznym holem- może kolejnym razem będzie lepiej. Duże słowa uznania należą się także dla Teamu z Lubawki , których regularnie z roku na rok omija szczęście w losowaniu , ale zawsze chętnie do nas wracają i co najważniejsze dobrze się bawią . Tym razem przechytrzyli kilka śródleśnych dorodnych , gustujących w proteinach boleni.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za mega atmosferę , która stworzyliście w trakcie tych kilku dni . Dziękujemy także KARPIKOWI z Opola za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy .


W trakcie zawodów złowiono w sumie 42 ryby ( 9 szt amur) o łącznej masie 218,2 kg . Największą rybę złowił team SWK Opole - Marysia Gruner i Jarek Kolanko – karp 9,31 kg .Klasyfikacja końcowa19.-22.05.2016 r.:


1. St .10 - Bartek Nowak- Nowak Andrzej - 72,76 kg

2. St.12 - Marek Łuszczek- Piotr Kubiczek- 37,49

3. St. 9 - Maria Gruner- Jarosław Kolanko-35,09

4. St 1- Aleksander Burian- Tomasz Worbs- 15,66

5. St 13 - Marek Wiatrowski- Maciej Gorzelewski- 15,19

6. St 11- Sznotala Edyta i Dariusz - 14,00 kg
7.St 16 - Rajmud Lisy- Szymon Gasiński- 9,91

8. St.7 - Daniel Lisy- Kacper Kutrzeba -9,6

9. St.3- Błażej Bubel-Szymon Kościelny- 5,19

10.St.8 - David Klimek- Sławek Koństańczyk- 3,34


na koniec mała fotogaleria ;)Szybki Kontakt
Reklama
Reklama