Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Słupskiego - Wandzinek 26-28 czerwca 2015


W dniach 26-28 czerwca br., na malowniczo położonym jez. Wandzińskim w gm. Człuchów odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW w Wędkarstwie Karpiowym. Ranga zawodów była wysoka, gdyż zwycięstwo w zawodach, poza tytułem Mistrza Okręgu dawało także prawo do startu w finale Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym: Polish Carp Masters, który odbędzie się w dniach 7-12 września na zbiorniku „Dębowa” w Reńskiej Wsi (woj. Opolskie).

Pierwsza trójka finału ma prawo do uczestnictwa w finale Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Karpiowym. Organizatorem Mistrzostw Okręgu było Koło PZW w Człuchowie i działający w ramach Koła Człuchowski Klub Karpiowy.Wysoka stawka zawodów oraz kwalifikacja do Mistrzostw Polski przyciągnęła wielu znamienitych karpiarzy. Na starcie stanęło 15 dwuosobowych drużyn z Gdańska, Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., z terenu Śląska i wielu innych miejscowości, w tym oczywiście miejscowi. Wśród zawodników znalazł się także aktualny Mistrz Świata w Wędkarstwie Karpiowym Krzysztof Charmuszko ze swoim kompanem. Zatem elita karpiarstwa.

Do organizacji zawodów udało się pozyskać licznych sponsorów. Sponsorem głównym była firma VIMARCO. Ponadto: M-Elektrostatyk, AlerAqua, Sklep Karpik z Opola i sklep wędkarski HOBBY z Człuchowa.Połów rozpoczęto w piątek, punktualnie o 12.00. Sędzią głównym zawodów był Henryk Wdowczyk, drugim sędzią był Andrzej Świtoń. Przez cały piątek nie złowiono żadnego karpia. Coś jednak drgnęło w nocy. Tuż po 3.00 pierwszą sztukę zaliczył Rafał Siłuszek. Karp ważył 6,85 kg.
Potem doszły kolejne. W sobotę rano były już trzy karpie. Ale to jeszcze nie to. Prowadziła ekipa w składzie Tomasz Kowcun i Darek Kęsik z karpiem o wadze 9.25 kg. Decydująca okazała się niedziela. W niedzielę dołowiono łącznie 7 karpi. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej chwili.


Ostatnia ryba zawodówO godzinie 15.00 w niedzielę, sędzia „odtrąbił” koniec zawodów i wówczas już ekipa w składzie Tomasz Kowcun i Darek Kęsik mogła się poczuć Mistrzami Okręgu. Złowili oni ogółem 3 karpie o wadze 9,25 kg, 7,50 kg i 3,95 kg, co dało łącznie 20.70 kg. To drużyna „miejscowych”.
Drugie miejsce zajęła ekipa z Bydgoszczy w składzie Maciej i Marzena Buczkowscy. Złowili dwa karpie o wadze 7,15 i 7,00 kg, łącznie 14,15 kg i to oni zostali wicemistrzami.
Brązowy medal wywalczyła ekipa Karol Dziemiańczyk i Maciej Wdowczyk, łowiąc jednego karpia o masie 13,25 kg. Ryba ta, złowiona przez Karola Dziemiańczyka okazała się zarazem największą rybą zawodów
Dalsze miejsca zajęli : Robert Bujanowski i Roman Jamróz (2 karpie: 5,50 i 5,55 kg),Winicjusz Białek i Bartosz Smoleń (1 karp 7,05 kg),Rafał Siłuszek i Łukasz Szeremeta (1 karp 6,85 kg).


Pozostałe ekipy nie zanotowały punktowanych ryb. Podsumowując można stwierdzić, że ryby w tych dniach nie chciały „współpracować”. Wybrały tarło i trudno im się dziwić.Na koniec odbyło się uroczyste podsumowanie wyników, wręczenie nagród, medali i pucharów. Tomasz Kowcun i Darek Kęsik , na zdjęciu z Krzysztofem Charmuszko będą reprezentować naszych karpiarzy na finale PCM.
Życzymy powodzenia.

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama