RÓŻE I KREW - GORĄCA RELACJA


SWK-Opole realizuje swoje projekty na 2015 rok. Inicjatywa Róże i Krew to jeden z wielu punktów rocznego planu działania realizowanych przez sekcję w 2015 roku . Finał w/w akcji odbył się w dniu kobiet, czyli 8 marca. Sprzyjające warunki pogodowe, niedzielne popołudnie oraz piękna, słoneczna aura spowodowały, że do mobilnego punktu poboru krwi ustawionego w samym centrum Opola zgłosiło się około czterdziestu osób zdecydowanych wesprzeć Opolskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.Po wstępnej weryfikacji zarejestrowanych zostało 32 chętnych, a krew w oddało 28 osób. W sumie udało się pobrać 12,6 litra.Życiodajnym płynem, który trafi do banku krwi i będzie mógł ratować życie dzielili się wędkarze i ich rodziny, przy wsparciu licznej grupy opolskich funkcjonariuszy Straży Granicznej , a także przypadkowi przechodnie.

SWK-Opole bardzo dziękuje wszystkim osobom, które zechciały poświecić odrobinę swojego wolnego czasu, być może w ten sposób uratowali komuś życie. Dziękujemy również obsłudze kawiarni CAFE DOLCE VITA , za wsparcie akcji 20% rabatem na swoje produkty dla darczyńców, a także pracownikom Mobilnej Stacji Krwiodawstwa za fachową i miła obsługę.W trakcie akcji odbyło się również uroczyste wręczenie darmowych mat karpiowych dla 7 miu opolskich młodych karpiarzy, ufundowanych przez SWK-Opole oraz Sklep wędkarski „U JARKA” w Opolu.


Darmowe maty dla młodzieży to kolejny punkt planu pracy Sekcji na ten sezon, tym samym promocja ostrożnego obchodzenia się z rybami. Sprzęt ten nie może zostać nigdy sprzedany, można go jedynie darmowo przekazać kolejnym młodym etycznym wędkarzom, o czym nasi obdarowani zostali poinformowani.

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama