II Karpiowy Dzień Dziecka - Zgierz
Już po raz drugi w Zgierzu odbył się Karpiowy Dzień Dziecka zorganizowany przez Gang Karpiarzy , który w tym roku oprócz pokazów sprzętu karpiowego wzbogacony został o zawody dla najmłodszych.
Patronat honorowy nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miasta Zgierza p. Jarosław Komorowski , fundator pucharu za zajęcie I-go miejsca
Tegoroczne spotkanie z najmłodszymi odbyło się na Stawach Malinka w Zgierzu , pomimo niesprzyjającej pogody stawiły się dzieciaki z różnych rejonów polski , między innymi z Wrocławia , Sochaczewa , okolicznych miejscowości oraz Zgierza.Przed rozpoczęciem zawodów najmłodsi adepci mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem karpiowym oraz wypytać bardziej doświadczonych karpiarzy o nowe sposoby połowu karpia.

Tuż po losowaniu miejsc uczestnicy wraz z opiekunami udali się na swoje stanowiska , by rozpocząć swoją przygodę.Zawody trwały do godziny 13:00 , to dość krótko, ale i tak był to czas pozwalający na złowienie ryb, dość męczący dla niektórych uczestników , ponieważ byli oni w przedziale wiekowym od 8 do 17 lat.
Podczas trwania zawodów nie zabrakło słodkich poczęstunków od sponsorów i wsparcia od przybyłych gości.
Po zakończeniu zawodów nastąpiło uroczyste wręczenie nagród , każdy z uczestników otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom
, a pierwsza trójka , która złowiła ryby otrzymała liczne nagrody rzeczowe.
Miejsce pierwsze Aleksander Stępień z SochaczewaMiejsce drugie Krzysztof Gancarz ze ZgierzaMiejsce trzecie Przemysław Niedośpiał z WrocławiaPo ceremonii rozdania nagród uczestnicy i goście mogli przetestować sprzęt do połowu karpia: między innymi łódki zdalnie sterowane i kamery podwodne , oraz wiele innych.Zwieńczeniem II Karpiowego dnia dziecka był ciepły poczęstunek przygotowany przez organizatorów.W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim sponsorom za ufundowanie wielu cennych nagród i wsparcie medialne.Maciej Drwal
Fot. Aleksandra Drwal
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama