Test (opis) rod-poda Mustang firmy Carp Sounder
Kolejnym produktem firmy Carp Sounder jaki chcemy przedstawić jest rod-pod o nazwie Mustang. Jego nowatorska konstrukcja zdecydowanie wyróżnia go z pośród innych tego typu produktów. Kształt Mustanga jest może nieco dziwaczny, ale za to bardzo praktyczny i pozwala na złożenie go w jedną całość, jedynie buzz-bary podczas transportu wymagają demontażu. Wymiary Mustanga po złożeniu to: 65x21x12, waga 3,1 kg.


Materiały i budowa

W opisywanym modelu Mustanga jedynie końcówki nóg, buzz-barów i śruby na jego przegubach są ze stali nierdzewnej, natomiast reszta to aluminium pomalowane na czarno. Budowa tego rod-poda jest bardzo prosta: składa się on z dwóch łuków wahadłowo połączonych, z których wychodzą z dołu nogi, a z góry przedłużenia do buzz-barów. Położenie w jakim chcemy ustawić Mustanga reguluje się w bardzo prosty sposób dzięki śrubie przesuwającej się w środku dolnego łuku, skręcając ją w dowolnym położeniu. Oba buzz-bary posiadają regulację szerokości, natomiast ich wysokość jest stała, bez regulacji. Cztery nogi Mustanga są tej samej długości i tak samo regulowane.
Funkcjonalność i walory użytkowe

Tak jak pisałem wcześniej, Mustanga szybko się rozkłada jak i składa, wymontowując jedynie buzz-bary, a jego niewielka waga i rozmiary po złożeniu zwiększają komfort jego transportu. Zakres ułożenia wędzisk na Mustangu jest wystarczający, zaczynając od ułożenia karpiówek równolegle względem podłoża, aż do ustawienia ich prawie w pozycji pionowej. Jeżeli chodzi o jego stabilność to w pozycji poziomej nie można mu nic zarzucić, natomiast ustawiając go do pionu ma tendencje do lekkiego chwiania się (podczas kilku brań i wiatru nie było to tak widoczne jak przy mechanicznym poruszaniu nim). Moim zdaniem jego jedną z nielicznych wad, są śruby na połączeniach, do których mocnego skręcenia potrzebujemy klucza gimbusowego, którego nie ma w komplecie. Dodam jeszcze, że jego prawidłowe i mocne skręcenie minimalizuje chwiejność przy pionowym położeniu wędzisk. Kiepskiej jakości są też gwinty w buzz-barach (aluminium !!!), dlatego też powinniśmy pamiętać o ich prawidłowym i równym wkręcaniu, żeby się nie wyrobiły.
Podsumownie testu (opisu)

Rod-pod Mustang firmy Carp Sounder jest bardzo funkcjonalnym produktem a jego nowatorska konstrukcja podnosi znacząco jego walory użytkowe. Niewielkie wymiary po złożeniu Mustanga, oraz szkielet zbudowany z płaskiego aluminium (pomalowanego na czarno) obniża jego wagę do 3,1 kg ! co powoduje, że jest łatwy i niekłopotliwy w transporcie jak zwykle mają to do siebie inne produkty tego typu, które znacznie więcej ważą i zajmują więcej miejsca w naszych bagażach. Materiały użyte do jego budowy są dobrej jakości (oprócz gwintów buzz-barów), co zapewni nam długie i trwałe jego użytkowanie.

Marcin Krajewski


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama