Cypriniada Poznańska 26-29.08.2004
W dniach 26-29.08.2004 na stawach Dębiny w Poznaniu odbyła się kolejna cypiniada, podczas której walka toczyła się o Puchar Saenger Polska. Na dwóch stawach Borusa i Dębowym rywalizowało 16 drużyn z całej Polski. Po 5 latach przerwy walka toczyła się na stawie Dębowym, który dotychczas był uważany za słabszy, mniej zarybiony. Okazało się, że wybór odpowiedniego miejsca oraz przynęty, a nie jedynie zarzucenie zanęty było kluczem do sukcesu. Zwycięskie drużyny miały zarzucone zestawy dosłownie 2 metry od brzegu, wykorzystujšc nieliczne na tym stawie zawady (w przypadku zwycięskiej drużyny była to wbita w dno stawu tablica informacyjna). Walka toczyła się do ostatniej minuty.


Drugiej drużynie zabraknął do zwycięstwa 1 mały karpik o wadze 3,4 kg. Panowie Pietras i Kaczmarek będą w przyszłości wiedzieli, że następny karp może wziąć nawet w kilka minut po wyciągnięciu jedenastki, a sukcesu nie należy fetować 20 metrów od stanowiska. Jak zwykle w Poznaniu atmosfera była wyśmienita, a walka o zwycięstwo nie przyćmiła przede wszystkim koleżeńskiego charakteru spotkania.

Wyniki Cypiniady Poznańskiej:1.Karol Trelka, Karol Olejnik - 8 ryb; 62,9 kg
2.Andrzej Pietras, Ryszard kaczmarek ( ANACONDA TEAM) - 6 ryb; 59,5 kg
3.Ryszard Jarmułowicz, Jerzy Karaban - 3 ryby; 26,5 kg.


Ogółem złowiono 27 ryb o łącznej wadze 241,2 kg.


Nagrodą i pucharem firmy SAENGER POLSKA za największą rybę musiało podzielić się dwóch uczestników tj. Adam Lemke i Karol Olejnik, którzy złowili karpie o tej samej wadze 11,4 kg.

Sponsorem nagród w postaci łóżka karpiowego, foteli, qiuck podów i innych akcesoriów karpiowych była firma Saenger Polska oferująca między innymi sprzęt ANACONDA. Sponsorzy zafascynowani przyjacielską atmosferę Cypriniady obiecali współuczestniczyć w zarybianiu stawów dużymi karpiami.Szybki Kontakt
Reklama
Reklama