Puchar Duncaena 02-05.09.2004

Zawody rozpoczęły się losowaniem stanowisk. Było parę minut po godzinie 15:00. O godzinie 16:00 wszystkie załogi były już na swoich miejscach. Rozpoczęło się nęcenie a o 17:00 mozna było zarzucić swoje zestawy. Organizatorzy roznieśli na stanowiska ciepłe kiełbaski z grilla i czekaliśmy na pierwsze brania.
Chociaż pierwsza nocka z czwartku na piątek nie była zbyt obiecująca to i tak rano prowadzący zespół (późniejsi zwycięzcy) miał na swoim koncie ponad 40 kg złowionych karpi. Liczone były karpie o wadze ponad 2,5 kg.Ważną rzeczą, jak sie okazało, było odpowiednie nęcenie. Odpowiednie to znaczy nie przesadne. Wrzucenie do wody kilkuset kilogramów zanęty nie tylko nie przyciągało ryby, ale wręcz dawało odwrotny skutek.
Od nocy z piątku na sobotę zaczęła sie prawdziwa jazda. Mało która drużyna mogła choć chwilę pospać. Dźwięk sygnalizatorów rozchodził sie po całym łowisku, a karpie co rusz lądowały w podbierakach.

Pogoda była jak w środku lata, co widać na wszystkich zdjęciach. W dzień trzeba było chować się przed silnym słońcem. Temperatura powietrza dochodziła do 26 - 27 stopni Celsjusza.

Zakończenie imprezy nastąpiło w niedzielę o godzinie 10. Około godziny 11.30 nastapiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.I tak zawody dobiegły konca. Zawodnicy przy grillu wymieniali swoje spostrzeżenia, a następnie szykowali się do podróży.Telegraficzny skrót o Pucharze Duncaena


Łącznie wszyscy złapali 714,15kg ryb o wadze co najmniej 2,5 kg, co daje srednio ponad 71 kg złowionych ryb na parę ( najlepszy wynik ze wszystkich organizowanych tam zawodów)

Klasyfikacja:I miejsce: Paweł Piwek i Maciulewicz Anna (jedyna kobieta w zawodach)
140.8 kg ( najlepszy wynik ze wszystkich organizowanych zawodów w całej Polsce)

II miejsce:
Robert Sobuś i Marcin Ogar - 128 kg

III miejsce:
Maciej Maślanka i Grzegorz Rozmyślak Duncaen Team) - 103,6 kg

Wszystkie pary z podium złowiły ponad 100 kg!!!!!!!!

Największa ryba:
Piotr Kuchciak - 9,80 kg ( najlepszy wynik ze wszystkich organizowanych tam zawodów)>Sponsorzy Pucharu Duncaena:
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama