Wywiad z Adamem Lemke
C.P. Od kiedy i w jakich okolicznościach łowienie karpi stało się Twoją życiową pasją ?

A.L. Łowieniem karpi zajmuję się już dobrych kilkanaście lat. A zaczęło się to wszystko całekiem przypadkowo, łowiąc ryby dostrzegłem wędkarza, który holował bardzo dużą, okazał się nią karp. Od tego momentu w moim wędkarskim życiu wszystko się przewróciło do góry nogami.

C.P. W jaki sposób na początku zdobywałeś wiedzę karpiową ?

A.L. Swoją całą początkową wiedzę o łowieniu karpi zdobywałem czytając Wiadomości Wędkarskie i zachodnie czasopisma karpiowe.

C.P. W jakich wodach lubisz łowić, a jakich starasz sie unikać ?

A.L. Moimi ulubionymi łowiskami są: jeziora naturlane i żwirownie. Łubię też łowić na łowisku UNICHOWO w którym można przetestować przynęty, zanęty, zestawy itp.

C.P. Jakie są Twoje ulubione przynęty, zestawy, aromaty ?

A.L. Do moich ulubionych przynęt należą: SCOPEX-HUTCHINSON, MYSTERY-DOPE i COOBANA-Moselli, a ostatnio robią furorę Smierdziuchy w kombinacji z owocówkami, a prawdziwym kilerem na wiosnę okazał się MATRIX. Moje ulubione zestawy to STIFF-RIGS łamany ze sztywnym włosem lub na D-RIG, skuteczność zacięć na ten przypon co najmniej 95%.


C.P Bedąc wiosną 2002 roku z polską ekipą we Francji nad La Horre złowiłeś karpie o wadze 27,5 kg i 21 kg, czy mógłbyś opisać nam tamtą wyprwę ?

A.L. Jadąc do Francji na słynne Jezioro LA HORRE miałem do zrealizowania ambitny plan. Złowić karpia z dwójką z przodu. Stanowisko nr. 6 dawało nam takie nadzieje. Nęciliśmy skromnie kulkami, peletem, kukuryczą z konopiami, przynętą nr 1 miały być śmierdziuchy. Drugiego dnia naszych połowów karpie zaczęły odwiedzać nasze łowisko. Następnego dnia o świcie mieliśmy dwa brania, niestety okazało się, że były to karpiki, a nie karpie jakich sie spodziewaliśmy. Środowy wieczór na zawsze zostanie w mojej pamięci. Około godz. 18:00 mój DELKIM wyje jak nigdy dotąd, zacięcie i czuję na wędce poteżną rybę. Po emocjonującym holu Karlik podebrał karpia, oceniając go na 25 kg. Po dokładnym zwarzeniu okazało się, że karp ma 27,50 kg. Jestem w szoku, pobiłem swój życiowy rekord. Za niecałą godzinę sytuacja się powatrza DELKIM wchodzi na wysokie obroty, mam następnego olbrzyma na wędce. Karp walczył jeszcze bardziej zaciekle, waga wzkazała 21 kg. To był poprostu mój szczęśliwy dzień, dwa karpie powyżej 20 kg i to w ciągu dwóch godzin, to się nazywa szczęśliwy fart.

C.P. Czy kulki Kevina Nasha FORMULA 1 na które złowiłeś te dwa francuskie olbrzymy nadal się znajdują w Twoim arsenale przynęt i czy złowiłeś na nie jeszcze jakieś okazy w Polsce czy na innych wodach ?

A.L. Według mojej skromnej opinii kulki FORMUŁA 1 Kevina Nasha nie zawsze się sprawdzają, ale w pewnych okolicznościach są bardzo skuteczne. Złowiłem na nie parę ładnych karpi.


C.P. Należysz do MOSELLA TEAM POLSKA, czy miałeś może okazję przetestować nowe kulki Pelzera VISION X ?

A.L. Testując kulki MOSELLI najbardziej skuteczne okazały się MATRIX i MYSTER DOPE, COOBANA, PEACH, BLACK CHERRY.

C.P. Jakiego sprzętu używasz, jakie są jego zalety, czy brakuje Ci jeszcze coś do Twojego karpiowego wyposażenia i czy coś chciałbyś w nim wymienić, ewentualnie dokupić ?

A.L. Mój sprzęt to: dwie wędki PELZER MAXIMUM FORCE 12,9 3 -1/4 LBS. Kołowrotki DAIWA EMBLEM XT5500, Sygnalizatory FOX, SkyPod FOX'A. Chciałbym w przyszłości dokupić radiopowiadamianie. Sprzęt ten jest sprawdzony i niezawodny.

C.P. Łowisko Unichowo jest zbiornikiem testowym MOSELLA TEAM POLSKA. Jak często spotykacie się nad tym zbornikiem na wspólnych zasiadkach i testach ?


A.L. Na łowisko Unichowo wybieram się dość często, ze względu na niewielką odległość i dużą populację karpi. Wszystkim karpiarzom w Polsce gorąco polecam to łowisko, prawdziwym killerem tej wody jest SCOPEX i WANILIA.

C.P. Czy na Pomorzu są wody w których Twoim zdaniem mogą pływać karpie na rekord Polski, czyli ponad 30-Kilogramowe ?

A.L. Znam kilka jezior w których z pewnością można byłoby spróbować pobić rekord Polski, ale z wiadomych względów nie ujawnię ich nazw.

C.P. Jakie są Twoje palny związane z łowieniem karpi jeszcze na ten sezon ?

A.L. Palnuję jeszcze w tym sezonie połowić na takiej małej zapomnianej wodzie, gdzie napewno pływają 20-stki.

C.P. Często początkujący karpiarze pytają się o jakiś sprawdzony przepis na kulki, czy może masz jakiś swój ulubiony, czy może używasz gotowych firmowych mix-ów lub kulek ?

A.L. Najczęściej do wyrobu kulek proteinowych stosują gotowe miksy MOSELLI i dodając do nich różne ziarna, konopie i granulat pstrągowy.

C.P. Robienia jakich błędów powinni unikać Twoim zdaniem początkujący karpiarze ?

A.L. Maim zdaniem największym błędem popełniamym przez początkujących karpiarzy jest źle wybrane łowisko.

C.P. Co Sądzisz o Polskim Portalu Karpiowym CARP PASSION, ze strony wizualnej jak i jego treści ?

A.L. Polski Portal Karpiowy CARP PASSION jest stroną dość oryginalną , jest na co popatrzeć i co poczytać dużo można się dowiedzieć i nauczyć wędkarstwa karpiowego.

C.P. Wolny temat, może chciałbyś coś jeszcze dodać do wywiadu ?

A.L. Na samym końcu pozdrawiam wszystkich karpiarzy, łamcie kije i łówcie taakie karpie. Do zoabaczenia nad wodą.

C.P. Dziękuję za wywiad.

A.L. Dzięki
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama