XI MEETING CARP TEAM LUBOŃ
NA TE CHWILĘ CZEKALIŚMY CAŁY ROK

W dniach 23-26 czerwiec na łowisku „Szachty” odbył się kolejny XI Meeting „CARP TEAM LUBOŃ” każdy z Nas czekał na tą wielką chwilę, ponieważ przygotowania do zawodów trwały od stycznia, począwszy od wyboru łowiska oraz kilka rekonesansów w celu ustalenia stanowisk, rozmów ze sponsorami poprzez zamówienia pucharów, dyplomów, zapisów zawodników i co najważniejsze ustalania taktyki. W dniu 23 czerwca jako członkowie CTL byliśmy na miejscu około 8.00 rano w celu dopięcia wszystkiego na ostatni guzik.


Pierwsi zawodnicy docierali na łowisko między 9.00 a 10.00. Po dotarciu wszystkich zawodników i sprawdzeniu obecności rozpoczęto losowanie drużyn a następnie stanowisk. Niespodzianką jaka czekała zawodników podczas losowania był tzw. „JOCKER” po wylosowaniu którego drużyna mogła wybrać sobie dowolne stanowisko z tych które nie zostały jeszcze wylosowane, z uwagi na to że JOCKER wylosowany został przy podejściu drugiej drużyny miała ona pole do popisu. W czasie losowania każda drużyna otrzymała regulamin zawodów a każdy z zawodników tzw. PAKIET STARTOWY czyli koszulkę oraz notatnik karpiarza które ufundowała firma „Rockworld” oraz zniżkę 20 zł na wybrany przez siebie produkt ufundowaną przez Centrum Wędkarstwa Poznań. Po losowaniu zawodnicy rozjechali się na swoje stanowiska celem rozbicia obozowiska. O godzinie 13.00 wszyscy spotkali się w ustalonym i przygotowanym wcześniej miejscu na poczęstunku sponsorowanym przez firmę Radosława Pazołę i fimę RADEX.
Gęsta grochówka po nie zjedzonym przez niejednego z nas śniadaniu oraz wiejski chleb ze smalcem i ogórkami zniknął w jakieś 25 minut. Z pełnymi brzuchami i najlepszych humorach zawodnicy wrócili na stanowiska, a po zbadaniu i sondowaniu dna o godzinie 14.30 zestawy były już w wodzie. W oczekiwaniu na pierwszą „role z kołowrotka” delektowaliśmy się piękną i może aż za bardzo słoneczną pogodą (niektóre drużyny niestety nie miały żadnego cienia na stanowisku).


Po pierwszej dobie ryby nie rozpieszczały nas swoimi braniami a straszny upał w drugiej dobie dawał nieźle w kość. Ze spalonymi plecami i twarzami walczyliśmy jednak dalej. W drugiej dobie i ciągle w słońcu, na matach pojawiały się pierwsze ryby, niestety szału nie było, być może ryby jak dzieci też zaczęły wakacje i teraz odpoczywały. Trzecia doba przyniosła lekki powiew chłodu, a co za tym idzie pojawiło się delikatnie więcej brań ale również dużo spinek. W sobotę po południu nawiedziła Nas wichura z lejącym deszczem, wyrywało parasole, przewracało tripody z wędkami a pontony na brzegu uwiązane linkami prawie unosiły się nad powierzchnią wody.


Noc minęła w deszczu a nad ranem miejsca na podium zaczęły się zmieniać, ryby się ruszyły między 7.30 a 9.30 natomiast czas uciekał bo o godzinie 10.00 zabrzmiały syreny i trzeba było wyciągnąć wędki z wody. O godzinie 11.30 rozpoczęło się oficjalne zakończenie zawodów i uhonorowanie najlepszych zawodników. W sumie złowiono 93,400 kg karpi co nie jest może wielkim sukcesem, ale atmosfera zawodów była na „6”. Oprócz tzw „pudła” i BIG FISH organizator zawodów Carp Team Luboń zdecydował że uhonoruję nagrodami również drużyny z czwartego i piątego miejsca oraz łowcę najmniejszej ryby zawodów. Klasyfikacja wyglądała następująco:

Miejsce I – Daniel Hoffa i Anna Majchrzak st. 2
Miejsce II – Tomasz Brodowski i Jakub Ławniczak st.30
Miejsce III – Daniel Pachurka i Karol Nowak st. 8
Miejsce IV – Przemysław Warzybok i Krzysztof Boruń st. 1
Miejsce V – Michał Olejniczak i Maciej Kwaśniewski st. 28
BIG FISH – Daniel Hoffa
SMALL FISH – Karol Nowak
Wielkie podziękowania dla Naszych sponsorów dzięki którym Meetingi Carp Team Luboń zyskały taką renomę. Podziękowania kierujemy również w stronę właściciela łowiska Piotra Spychalskiego, managera Andrzeja Pietrasa oraz sędziego Marka Skowrońskiego.
Życząc wszystkim udanych połowów i rekordowych okazów zapraszamy do wzięcia udziału za rok w kolejnym XII Meetingu Carp Team Luboń i pamiętajcie że łączy Nas PRZYJAŹŃ – PASJA – PRZYGODA.

Pozdrawiamy
Ekipa Carp Team Luboń


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama