Wywiad z nowym Królem Siemianówki
C.P. Od kiedy i w jakich okolicznościach zacząłeś łowić karpie ?

W.N. Na początku lat 90-94 na zbiorniku Siemianówka zaczęło brakować szczupaka. Spoglądam na innych wędkujacych i widzę, że łowią karpiki do 4 kg. Poznałem guru Siemianówki w połowie karpi TADKA ŁUBĘ (Ś.P. obyś tam Tadku nie narzekał na brak karpi). Od 13 lat przyjeżdzam tylko w jedno miejsce i przeważnie siedzę non stop 4-5 tygodni w roku najcześciej w okresach lipiec-sierpień, ale gdy tylko mam wolne weekendy we wrześniu też próbuje powalczyć z Królewską rybą.

C.P. W jaki sposób zdobywałeś wiedzę karpiową ?

W.N. Ś.P. TADEK ŁUBA pokazał mi kulki proteinowe. Przez dwa lata byłem giermkiem jeziora. Czytałem dostępną na rynku prasę wędkarską. W tej chwili owocuje wiedza, praktyka i nabyta przez lata wyprawa.

C.P. W jakich wodach lubisz łowić, a jakich unikasz ?

W.N. Nigdy w życiu nie będę łowił na wodach komercyjnych. Cenię dzikość i łono natury. Całe życie łowię tylko na zbiorniku Siemianówka i nikt mnie nie namówi na inne akweny w Polsce.

C.P. Jakie są Twoje ulubione zestawy, przynęty, zanęty, aromaty ?

W.N. Moim ulubionymi aromatami są: wanilia, truskawka, scopex. Zestaw aby był skuteczny musi być najprostrzy w/g projektu Tadka Łuby. Miedzy braniami karpi obserwuję ptaki. Najciekawsze mam 50 m od swego obozowiska ptaki REMIZA. W ubiegłym roku miały gniazda OCHARY wyprowadziły udany lęg pod starą nieużywaną Łódkę, gdzie założyły gniazdo. Bardzo lubię śpiew swoich słowików RDZAWYCH. W ubiegłym roku bardzo denerwował mnie samotny samiec DERKACZA, ale cóż jemu też samicy się chce.

C.P. Ile czasu spędzasz nad wodą łowiąc karpie ?

W.N. Najmniej w tym roku, bo tylko 4 tygodnie.

C.P. Czy uważasz za słuszną zasadę "Catch and relase" i czy ją stosujesz ?

W.N. Nie uważam zasady "Catch and relase", ponieważ mężczyzna stworzony jest do polowania, jego prehistoryczne nawyki mówią, aby polował i zabijał, aby móc żyć.

C.P. Jakiego sprzętu używasz, jakie są jego zalety, czy brakuje Ci jeszcze coś do Twojego karpiowego wyposażenia ?

W.N. Do tej pory łowiłem tylko na "SOWIET" kije które mam po dzień dzisiejszy, w tym roku dostałem nowe kije, lecz nie łowi kij tylko wędkarz. Nic nie zamierzam dokupywać jestem tradycjonalistą.

C.P. Twoje rekordy wyjęte z wody i te które pozostały napisz parę słów ?

W.N. Mój rekord pochodzi z tamtego roku oczywiście z Siemianówki. Karp Pełnouski złowiony w lipcu o świcie, waga wskazywała równo 18 KG. Hol trwał ponad 40 minut, przynęta kulka proteinowa TRAPERA o aromacie Truskawki.

C.P. Jakie są Twoje plany związane z łowieniem karpi jeszcze na ten sezon ?

W.N. Siedzę do końca sierpnia, później poświęcę parę wekendów.

C.P. Często początkujący karpiarze pytają się o jakiś sprawdzony przepisz na kulki, czy masz może jakiś swój ulubiony, czy może używasz gotowych firmowych kulek, mixów ?

W.N. Eksperymentowałem z innymi firmami, ale firma TRAPER nie zawiodła mnie nigdy.

C.P. Jakich błędów powinni unikać młodzi karpiarze ?

W.N. Wędkarstwo uczy pokory młodzież. Jeśli chcesz łowić karpie, bądz Giermkiem dobrego karpiarza.

C.P. Co sądzisz o Polskim Portalu Karpiowym CARP PASSION ?

W.N. Portal jest najlepszy dlatego udzielam dla Was wywiadu. Unikałem jak ognia tego typu opowieści i mediów. Unikam jednego dobrze znanego "WĘDKARSKIEGO BAJKOPISARZA".

C.P. Wolny temat, może chciałbyś coś jeszcze dodać do tego wywiadu ?

W.N. Pozdrowienia dla Portalu Papuszkowego. Jestem też hodowcą Papug !

C.P. Dziękuję za udzielenie wywiadu i życzę wszystkiego dobrego oraz powodzenia w walce z następnymi okazami ?

W.N. Wesołych Karpiowych Świąt .

Wywiad przeprowadził Kwiecień Marek

P.S. Wojciech Naliwajek nie należy do żadnej organizacji, firmy, klubu. Jest wolnym strzelcem, tradycjonalistą oraz zwykłym wędkarzem który również specjalizuje się w połowie karpi. Jego pogląd na temat zasady ,,Catch and relase" jest całkowicie odmienne od naszego i niestety ale nie da się go zmienić.Szybki Kontakt
Reklama
Reklama