Zimowy poplon .......
Minęła zima .Krótka i nie za bardzo dała się we znaki nam administratorom portali internetowych. Uśpieni myśleliśmy nawet , że nasze środowisko się zmienia , że do pewnych rzeczy dorośliśmy. Jednak widać, iż plon zimy zebraliśmy dość solidny w postaci nowych zarządzeń które NIESTETY mogą niebawem na stałe zagościć w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb.

Na jednym z łowisk PZW noszącym rangę łowiska specjalnego pojawiła się taka oto tablica , która wywołała konsternację wśród miejscowych wędkarzy.Zatrwożeni skontaktowali się z naszą redakcją byśmy pomogli im ustalić co stoi za tym zakazem , gdyż w swoim lokalnym kole, u swych działaczy nie mogli doprosić się konstruktywnych wyjaśnień.
Wykorzystując nasze kontakty dotarliśmy , dzięki jednemu z zaprzyjaźnionych działaczy do przyczyny tego tajemniczego zakazu.

Wszystko przez ten pustostan. Na pierwszy rzut oka zwykła opuszczona piętrówka , która nadaje się do solidnego remontu. Okazało się , że teraz się nadaje a jeszcze kilka miesięcy temu była w stanie co najmniej "zamkniętym" uposażona we wszystkie okna.W czynnościach operacyjnych okazało się , iż okna zostały powybijane kulami o dziwnej strukturze będącej mieszanką znanych nam doskonale komponentów z jednym małym ale.
Kule te zostały związane spoiną cementowo wapienną i na miejscu zdarzenia zostały zabezpieczone do dalszych ekspertyz.Przecieraliśmy oczy ze zdumienia , wysłuchując dalszych wyjaśnień. Odludne miejsce w bliskości wody, łatwo można ulec niewybrednej prowokacji. Czy to nie jest na wyrost postawiony zarzut. Najłatwiej , walcząc z niewygodnym środowiskiem karpiowym nad wodą oskarżyć karpiarzy którzy używają do tego celu czegoś co zostało również pozostawione na miejscu zdarzenia.Mimo tych wszystkich pozornych dowodów cały czas nie mogliśmy uwierzyć w taki scenariusz dopatrując się w tym działania celowego ze strony zwolenników innych metod wędkowania gdyż na tym akwenie z opinii naszego informatora bardzo często dochodzi do wielu nieprzyjemnych incydentów.

Idąc dalej , drążąc temat otrzymaliśmy następne zdjęcia z feralnego jaki się okazało pustostanu.Mistery????? - i tutaj zawęził się bardzo krąg podejrzanych lub celowo "wystawionych" potencjalnych uczestników tego incydentu.

CARP TEAM MISTERY ............. Lokalna grupa karpiarzy , która bardzo radykalnie walczyła o zasadę Catch & Realse - czyżby wszystko zaczęło układać się w całość?.
Dlaczego wszystko takie tajemnicze? Dlaczego wszystko bez jakichkolwiek wyjaśnień zakończyło się wprowadzeniem zakazu?

Pytanie nasze spotkało się z "ciszą" i zmusiło naszego informatora do przedstawienia wszystkich faktów.

Okazało się , że już wczesną wiosną nastąpiła ponowna próba dewastacji tego budynku.
Jeden z członków CARP TEAM MISTERY , lokalny działacz społeczny znany z zamiłowania do "karpiowania" postanowił w taki sposób zaakcentować soje racje , gdyż ten pustostan od kilku miesięcy był własnością prezesa lokalnego koła który bardzo gorliwie agitował nad zmniejszeniem operatu rybackiego w segmencie zarybienia łowiska karpiem.Dzień po ponownym incydencie zostały przeprowadzone czynności operacyjne które zaowocowały wytropieniem owego delikwenta podczas treningu rzutowego.
Panika oficerów obserwujących ton niecodzienne zjawisko sięgnęła zenitu , bowiem faktycznie dla oka nieopatrzonego taka sytuacja w postaci "BOMBY" na końcu wędki mogła być dość zjawiskowa.

foto poglądowe, źródło internet


Sprawę postanowiono "zamieść pod dywan" z uwagi na statut społeczny "winowajcy" , stąd bez jakichkolwiek wyjaśnień wprowadzono ten zakaz lecz sytuacja wymknęła się spod kontroli.
Wizytujący łowisko delegaci z Centrali - PZW siłą rzeczy musieli zostać zapoznani z tym incydentem i postanowili, by uniknąć podobnych incydentów na jednym z najbliższych zebrań wystąpić o wprowadzenie podobnego zakazu na skalę ogólnopolską.

Postanowiliśmy przedstawić tą sytuację zaprzyjaźnionemu dystrybutorowi przedstawionego na zdjęciu asortymentu. Dawid Patlewicz właściciel sklepu CARPSHOP na początku przyjął ten materiał ze śmiechem ale wykonawszy kilka telefonów zadzwonił do nas z poważnymi obawami czy wobec tych zamysłów nie zaprzestać sprowadzania w stan swojego sklepu osprzętu do tzw " spodingu".

Namówiliśmy go przekazania ostatniej BOMBY do portalowej STRZELANKI i niniejszym ogłaszamy , iż pierwsza osoba która w forumowym wątku w dniu jutrzejszym t.j 2.04.2014 o godzinie 19:00 wpisze słowo SPOMB otrzyma tą może unikalną już nagrodę.


STRZELANKA LINKPRIMA APRILLIS

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama