Polska Holandia - Karpiowa potyczka "Watergoor" 2014"

W ubiegły weekend 19-21 września na terenie łowiska “Watergoor” w miejscowości Nijkerk – Holandia, dzięki uprzejmości lokalnego koła wędkarskiego “Hoop Op Geluk” odbyła się pierwsza w historii potyczka w wędkarstwie karpiowym.Głównymi celami tej imprezy było zbliżenie dwóch narodowości Holandii i Polski do siebie, oraz zebranie funduszy na cele dobroczynne. Pierwszym celem było wsparcie organizatorów II Mitingu Polskich Drużyn Karpiowych “ Karpiarze Martynce”. Potężnego przedsięwzięcia mającego na celu pomoc Martynce Spaszewskiej z rozszczepem kręgosłupa oraz fundacji PeuterFonds która zajmuje się organizacją imprez o charakterze wędkarskim dla dzieci wymagających opieki specjalnej. Dzięki wspólnym wysiłkom zebraliśmy 1300 Euro które zostaną podzielone sprawiedliwie na obie fundacje.Celem pośrednim z naszej strony było przybliżenie Holendrom obrazu naszego kraju poprzez tzw. kubki smakowe oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez polskie prywatne łowiska karpiowe. Poczęstunek w postaci polskiego bigosu, chleba oraz kieliszka żołądkowej sprawił, że holendrzy na długo będą pamiętać to spotkanie...

W przypadku zajęcia wyższych pozycji uczestnicy mogą spędzić urlop na polskich łowiskach karpiowych w Gosławicach, Stawach Milickich z ich sztandarowym łowiskiem “Rudy””, CarpShop Lakes w Żukowie oraz nowo powstałym łowisku St. Michael Lake w Bininie.
O pozostałe nagrody zadbali producenci przynęt karpiowych Karp Gigant, Martin SB, Bosche Boilies oraz wędkarskie “De snoekbaars” z miejscowości Almere i sklep “Spakenburg” z miejscowości Bunschoten-Spakenburg.

Nagrodę za największą rybę zawodów ufundował sklep internetowy “www.Kolibri-Boten.nl” prowadzący sprzedaż pontonów firmy “Kolibri” na terenie Holandii.


Polacy prowadzili praktycznie przez cały czas odbywania się zawodów, ale w ostanią noc Holendrzy zaczęli nadrabiać straty łowiąc rybę której waga zmniejszyła różnicę między dwoma narodami do1 kg.Emocje rosły.

W niedzielę nad ranem Kamil Rosiński wspólnie z Jarosławem Latko dołożyli do prowadzenia 9 kg karpia lecz w w ostatnim momencie Wilco Bijkerk i Pascal Wernsen dołowili przepięknego pełnołuskiego karpia o wadze 16,8 kg i tym “ciężkim” akcentem zakończono zawody.

Szansa na puchar przechodni roku 2014 odpłynęła do zbiornika Watergoor wraz z pełnołuskim o imieniu “Dubbelbuik”.

Lista wyników wygląda następująco :

1. Wilco Bijkerk, Pascal Wernsen – 29,4 kg
2. Jarosław Latko , Kamil Rosiński – 24,1 kg
3. Will Lindeboom, Piet Sakkers – 8,7 kg
4. Dawid Gaczkowski, Maciej Bembnista – 6,4 kg


W kategorii za największą rybę zawodów o wadze 16,8 kg nagrodę otrzymał Wilco Bijkerk
W kategorii za najmniejszą rybę zawodów o wadze 5,5 kg nagrodę otrzymał Jarosław Latko
Puchar przechodni 2014 przejęła drużyna HolandiiZakończenie imprezy odbyło się w dobrej, przyjaznej atmosferze.
Współorganizator imprezy, portal www.ryby.nl który zrzesza polskich wędkarzy na terenie Holandii, stara się aby o puchar przechodni 2015 uczestnicy tej edycji będą mogli walczyć na polskich wodach.
Uczestnikom, organizatorom oraz wszystkim którzy kibicowali na portalach społecznościowych, DZIĘKUJEMY !

Portal "www.ryby.nl"

i koło wędkarskie “Hoop Op Geluk” – Nijkerk
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama