IV Cypriniada Łowiska Sródlesie 2
I po IV Cypriniadzie Łowiska Śródlesie II - 2014
W dniach 22-25.05.2014 r odbyła się kolejna, już 4 edycja zawodów karpiowych na łowisku Śródlesie 2.
Zawody posiadały status eliminacji do Mistrzostw Polski PCM -2014. Organizatorem imprezy była SWK - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego przy Kole PZW Elektrowni Opole. Zawody przebiegły w świetnej atmosferze , ryby ,pomimo tego że akurat odbywało się tarło wielu gatunków, w miarę dopisywały , a co najważniejsze nie było zdecydowanego lidera . Do samego końca trwała zacięta walka o zwycięstwo wielu drużyn. Jedna ryba w granicach 7-8 kg mogła spowodować awans z 5 na 1 miejsce . W ostatnich godzinach zawodów nie obyło się bez wybuchów radości , dramatycznych holi , kilku kluczowych tzw. spinek z haka ,wyrażanych zazwyczaj siarczystym k…a .

W trakcie imprezy odbył się pokaz produktów SBS , marki znanej i cenionej w świecie karpiowym , pozdrawiamy i dziękujemy Rodzinie państwa Stopyra ze sklepu Sumik w Zabrzu za odwiedziny i atrakcyjne nagrody.W imieniu organizatorów , a także zwycięzców chciałbym bardzo podziękować drużynie w składzie Marek Łuszczek i Grzegorz Rychlik za postawę fair-play godną prawdziwych karpiarzy , którzy z wielkim poświęceniem wchodząc po szyje do wody odplatali -holowanego przez drużynę zwycięską - karpia ze swoich żyłek .Ryba ta zdecydowała o zajęciu pierwszego miejsca , a jej strata , nawet nie dawała miejsca na podium. Krótko mówiąc, wielki szacunek dla Marka i Grzegorza , takie zachowanie to kwintesencja zdrowej sportowej rywalizacji , jeszcze raz wielkie ,wielkie dzięki Panowie.

Warto tutaj jeszcze wspomnieć ,że w trakcie zawodów trwała akcja zbierania funduszy na rzecz rehabilitacji Martynki Spaszewskiej. Dzięki wielkim serduchom ofiarodawców , a także hojności sponsorów udało się zebrać kwotę 1700 zł .Kwota ta zostanie przelana na subkonto Martynki, a symboliczny czek organizatorzy wręczą osobiście na Mitingu Polskich Drużyn Karpiowych w Michalicach ,gdzie - jak wszyscy wiemy - odbędzie się finał akcji Karpiarze - Martynce.


Wyniki Zawodów

1. Katarzyna Witkowska i Marcin Witkowski- Team SWK-Opole - 28,66 kg

2. Dominik Trzmielewski i Janusz Trzmielewski Team SWK- Opole -25,26

3. Aleksander Burian i Tomasz Worbs -25,02 kg

4. Marek Wiatrowski i Maciej Gorzelewski-Team SWK Opole -24,630

5. Marcin Boś i Paweł Boś-Team SWK – Opole -21,60 kg

6. Krystian Jendryca i Marek Hyla- Team Venire-14,77 kg

7. Tomasz Kocoń i Tomasz Gajowski –Team SWK-Opole-13,48 kg

8. Bartek Nowak i Andrzej Nowak – 12,81 kg

9. Rafał Kaleta-SWK-Opole i Michał Trzciakowski – 9,26 kg

10. Marek Łuszczek i Grzegorz Rychlik – 9,03 kg

11. Jan Mioduszewski i Wojciech Gromotka – Team SWK-Opole -5,66

12. Sławek Szymański i Sebastian Latosi-Carp Team Namysłów -2,91 kg
13. Daniel Lisy i Rajmund Lisy – 2,60 kgDo klasyfikacji zaliczano karpie i amury powyżej 2 kg .
Największą rybę zawodów złowił Tomek Worbs –karp 10,24 kgNajmniejszą rybą był karpik złowiony przez Rafała Kaletę o wadze 2,04 kg .Ogółem złowiono 44 ryby o łącznej masie 167,22 kg.


Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom ,oraz sponsorom .To dzięki wam łowisko Śródlesie 2 rozkwita z roku na rok , a statut wody C&R chroni nasze milusińskie przed głębokim olejem i pozwala im rosnąć do coraz większych rozmiarów . Jesteśmy przekonani że za 5 może 10 lat doczekamy się wielkich nastek oraz kilku 20-stek w stawie .

Ogólnie , jako organizatorzy imprezę oceniamy jako bardzo udaną , mieliśmy wiele obaw co do chęci współpracy karpików , jak widać niepotrzebnie. Ryby wraz ze wzrostem temp. wody coraz bardziej pobierały pokarm ,a co za tym idzie z dnia na dzień co raz częściej meldowały się na naszych matach. Kolejna edycja za rok , a niektórzy już domagają się żeby ich zapisać na listę , więc chyba im się podobało.
Do zobaczenia za rok .

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama