Karpiowy Puchar Zagłębia Dąbrowskiego 2014r
Podsumowania nadszedł czas.

Tak na prawdę nie wiem od czego zacząć, ale może od początku.

Siedem miesięcy temu, kiedy to lista startowa zapełniła się w mgnieniu oka, byliśmy bardzo zaskoczeni, gdyż nie liczyliśmy na , aż takie ogromne zainteresowanie z czego bardzo się cieszyliśmy.W końcu nadszedł czas rozpoczęcia zawodów 21.05.2014r, dzień wcześniej przyjechały już trzy ekipy, reszta wstawiła się w dniu rozpoczęcia, niestety jeszcze w ostatniej chwili zrezygnowały dwie drużyny i z 55 drużyn w końcowym efekcie wystartowały 53 ekipy z całej Polski, niektórzy pokonali kilkaset kilometrów aby móc wystartować w naszych zawodach.

W ceremonii rozpoczęcia zawodów wziął również udział Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Zbigniew Podraza, który otrzymał podziękowania z rąk Sandry dla której zorganizowaliśmy zbiórkę funduszy na jej dalszą rehabilitację, zbiórką zajęli się wspaniali wolontariusze z Fundacji " KASPEREK " z Będzina, kwota jaka została zebrana, może nie jest zbyt duża 708,41 zł, ale i tak warto było to zrobić, z czego bardzo się cieszymy, w imieniu Sandry serdecznie dziękuję.
Na początku sędzia zawodów poddał pod głosowanie, system losowania i w ostateczności odbyło się jedno losowanie, bez możliwości ponownego losowania stanowiska.

Pierwszą drużynę wylosowała Sandra, drużyna ta wylosowała sobie stanowisko i kolejną drużynę i tak aż do samego końca.

Około godz 13, drużyny rozjechały się na swoje stanowiska, gdzie zaczęły przygotowywać swoje stanowiska i szukali jak najlepszych ich zdaniem miejsc połowów. O godzinie 16.30, zestawy powędrowały do wody i już po sześciu godzinach byliśmy wezwani do pierwszego ważenia rybki, którą okazał się amur o wadze 17,24 kg a, którego łowcą był Marcin Dierzęcki ze stanowiska nr 19, za pierwszą rybkę zawodów otrzymał nagrodę od Aller Aqua i ufundowany przez Pana Marka Hallasa, darmowy weekend na łowisku Rybieniec, za co bardzo dziękujemy w mieniu łowcy.

Rano 22.05.2014r, kolejne zgłoszenie ze stanowiska nr 10, tym razem waga wskazała 20,08 kg karp, ta rybka utrzymywała sie na pozycji BIG FISH aż..... no właśnie , o tym dalej.

Podczas trwania zawodów wszyscy integrowali się na wysokim poziomie towarzyskim, było wesoło, radośnie za co dziękujemy uczestnikom. Kolejne godziny przynosiły coraz to nowe rybki, lecz jedna z drużyn ze stanowiska nr 18, Dawid Ziółkowski i Dariusz Mądrala, nabierała tempa w przewadze nad resztą, jak sie okazało nikt nie był w stanie ich dogonić, choć ostanie chwile to chwile z wysokim ciśnieniem u niektórych, bo sytuacja po przejściu burzy nad zbiornikiem zaczęła się w momencie zmieniać. Drużyna ze stanowiska 15 Daniel Buczek i Fabian Morawski zaczęli systematycznie doławiać rybki co w końcowej klasyfikacji dało im 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Jak to sie mówi, rzutem na taśmę, gdy do zakończenia zawodów pozostało niespełna 25 min, drużyna ze stanowiska nr 20 w składzie Sebastian Mitas i Mateusz Pańta złowiła, jak się okazało największą rybę zawodów, amura o wadze 25,25kg a szczęśliwym łowcą okazał się Sebastian Mitas , wielki szacun i gratulacje, puchar za BIG FISH, pozostał w Zagłębiu Dąbrowskim.Padło kilka PB, gratulacje dla wszystkich którzy ustanowili swoje nowe życiówki.

W sumie złowiono 234kg i 290g rybek.

W imieniu sztabu organizacyjnego serdeczne podziękowania kieruję do;

Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pana Zbigniewa Podrazy,

Z-cy Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sporu Pana Zbigniewa Kałuży

Bardzo dziękuje Dawidowi Patlewiczowi właścicielowi firmy CARPSHOP, za ufundowanie wspaniałych nagród w klasyfikacji generalnej zawodów.

Firmie Stark Baits

Dziekuje sponsorom sektorowym, firmom;

VIMARCO - sektor A

NANO BAITS - sektor B

ADDER CARP - sektor C

DREVER - sektor D


Dziękuje również pozostałym sponsorom;

Sklepowi wędkarskiemu Sumik z Zabrza, Salonowi wędkarskiemu Karpik z Opola, Aller Aqua, M-elektrostatyk, JackFishing, Nash Polska, Tomkowi Rutniewskiemu i Andrzejowi Musialikowi, Firmie Dejna, Firmie Augusto, Firmie Komart,

Serdeczne podziękowania kieruję do osób które naprawdę zaangażowały się w pomoc i organizacje zawodów, Robert dzięki.

Dziękuję Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego za przyznanie prawa eliminacji.

Serdeczne podziękowania kieruję do patronów medialnych takich jak;

Telewizji TVS, Portalom internetowym - Świat Karpia, Carppassion - Daniel serdeczne dzięki za wsparcie, PFWK i Karp Max.

Na sam koniec chciał bym bardzo podziękować wszystkim uczestniczkom i uczestnikom KPZD, bez was nie było by tej imprezy, dziękuje również wszystkim tym którzy wspierali mnie w ciężkich chwilach.

Niech wszyscy Ci którzy nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć idei takich imprez, pójdą w końcu po rozum do głowy, choć w to bardzo wątpię, a o całej otoczce organizacji KPZD, postanowiłem nie pisać bo nie będę zniżał się do poziomu co poniektórych " organizatorów " !!!

Ocenę całej imprezy pozostawiam wszystkim uczestnikom.

Z karpiowym pozdrowieniem Rafał Siłuszek.


Lista zwycięzców KPZD

Wystartowało 53 drużyny

Klasyfikacja ogólna

1 miejsce - Dawid Ziółkowski, Dariusz Mądrala - 69910 pkt, start w MPwWK - PCM 2014r2 miejsce - Sebastian Mitas, Mateusz Pańta - 32860 pkt, start w MPwWK - PCM 2014r3 miejsce - Daniel Buczek, Fabian Morawski - 30530 pkt, start w MPwWK -PCM 2014r
4 miejsce - Wojciech Janoszek, Jacek Wojciuch, Anna Sobczak - 20080 pkt,
Sektor A - Vimarco
1 miejsce - Dariusz Kulczycki, Przemysław Tobiaszewicz - 17240 pkt2 miejsce - Lidia Słoczyńska, Wiesław Słoczyński - 2060 pkt
3 miejsce - Krzysztof Rybus, Łukasz Jarmoliński - z losowania

Sektor B Nano Baits
1 miejsce - Andrzej Grygorowicz, Damian Liber - 17840 pkt


2 miejsce - Rafał Kamiński, Marcin Dierzęcki - 17240 pkt
3 miejsce - Michał Grelowski, Bogdan Chojecki - z losowania

Sektor C - Adder Carp
1 miejsce - Marcin Kospyrda, Krzysztof Goj - 2010 pkt2 miejsce - Mariusz Żydek, Ilona Studzińska - z losowania
3 miejsce - Andrzej Musialik, Tomasz Rutniewski - z losowania

Sektor D - Drever
1 miejsce - Adrian Radecki, Miron Zygmuntowicz - 9010 pkt2 miejsce - Tomasz Rojek, Michał Matula, Andrzej Wrzeszcz - 7150 pkt
3 miejsce - Paweł Rodek, Michał Oleksiak - 5900 pkt

Ogółem złowiono - 234 kg 290 g,

BIG FISH - Sebastian Mitas - Amur 25250 pktDodatkowe nagrody;

Pierwsza ryba zawodów - Marcin Dzierzęcki - 17240 amurNajmniejsza ryba - Marcin Kospyrda 2010 karpNajwięcej złowionych ryb - Daniel Buczek 4 sztNajlepiej prezentujące sie stanowisko , st nr 50 - Mateusz Patynek, Robert Muszak, Adrian Babski
Najmłodszy zawodnik - Rafał Marczak

Wspólne zdjęcie zwycięzców oraz Wszystkie Panie w pełnej Krasie ;)

Kilka zdjęć z imprezy a później słów kilka od Admina ...............................................

Drogi Rafałku. Spełniłeś swoje marzenie o organizacji potężnej imprezy na wodzie PZW , nie chciałeś pisać o kulisach organizacji i ja mimo , iż wypłakałeś na moim ramieniu ładnych kilka godzin przez telefon to uszanuję i tez zamilknę ale coś trzeba powiedzieć co uczynię.

Nie trzeba być wielkim mędrcem by sobie wyobrazić jak to wszystko wyglądało. Przepychanki , utrudnianie , tworzenie dziwnych warunków , charakterystycznych dla działań ludzi którzy nie umieją funkcjonować prospołecznie. Ile ja się nasłuchałem o Tobie od współorganizatorów o tym jak wszystko ukradniesz. Ile się natłumaczyłem szefowi , że wyślemy niemały bądź co bądź towar na Twój adres , gdzie przez 5 dni przed imprezą koczowałeś na materacu by te leśne ciecie nie rozkradli nagród. Chcesz to przemilczeć ??? TWOJA SPRAWA - ale niestety. Od kilku lat zabiegam o dobre relacje na linii środowisko karpiowe - władze PZW. Jesteśmy dla nich niewygodni - nie dla wszystkich oczywiście ale dla większości tak. Zasady bardzo głębokiego sportowego połowu ryb w starciu z ich RACJAMI opartymi na wytycznych rodem z gospodarstw rybackich spustoszyły nasze łowiska doprowadzając do sytuacji , ze łowiska PZW są w większości wędkarsko nudne. Pojawia się człowiek który chce coś zrobić i natrafia na opór - opór z zasady.

Rafałku - polubiłem Twoje ADHD , polubiłem Cię mimo tych wszystkich akcji jakie kiedyś przeciwko sobie robliliśmy. Wierzę w potęgę Federacji której jesteś członkiem , że będzie rosła w siłę by walczyć z Terroryzmem co niektórych wysoko postawionych działaczy , bo niestety negocjacje z terrorystami są wykluczone

Sorki , że rozdrapałem rany.
Wiem , że zrezygnowałeś z organizacji przyszłorocznej edycji.
Uważam , ze powinieneś się tego podjąć a tegoroczne kulisy organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia opisać z zażaleniem do Zarządu Głównego PZW.

Admin ;)


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama