Wywiad z Przemysławem Mroczkiem

Przemysław Mroczek
prezes Polskiego Towarzystwa Karpiowego
redaktor naczelny ,,Karp Max'a"
założyciel Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego

,,Carp Passion": Twoje karpiowe początki, zrodzenie się karpiowej pasji.

Przemysław Mroczek: To było 29 lat temu nad jednym z Pomorskich jezior. Wówczas łowiłem najwyżej trójki, bo większe absolutnie były poza moim zasięgiem (głównie mojego sprzętu). A tak na serio zacząłem się specjalizowac w karpiach na poczatku lat 80-tych.

,,CP": Twój rekordowy karp.

PM: Miał 18,5 kg. Kulka bananowa 0,18 mm, małe jeziorko śródleśne 6 ha, na początku lat 90-tych. Od tej pory nie udało mi się "wpaść" na większego, ale wcale mnie to nie martwi, bo z "choroby" pt. bicie rekordów dawno się wyleczyłem.

,,CP": Ulubione przynęty (rodzaj,wielkość,aromat) oraz typy zbiorników.

PM: Moje ulubione zbiorniki to dzikie jeziora na północy Polski i ... Raduta. Kto tam nigdy nie był, nie zrozumie co ciągnie tam karpiarzy z całej Europy. Nie mam specjalnie ulubionych przynęt, no może za wyjątkiem pewnych aromatów, m.in. Esterfruit i Monster Crab Hutchinsona.

,,CP": Czy planujesz jakieś zmiany w swoim sprzęcie lub dokupienie nowego w tym sezonie?

PM: W sprzęcie cały czas cos się u mnie zmienia. Niedawno kupiłem do testów nowe kołowrotki do dalekich rzutów Daiwy - Emcast Plus. Planuje też sprawdzić nowe rof pody Foxa, które wejdą do sprzedaży wiosną - m.in. Stalker. Z wędzisk na pewno dogłębnie będę sprawdzać działanie 3 topowych modeli kijów Tandem Baits, których jestem współkonstruktorem.

,,CP": Pełnisz wiele funkcji, jakie są twoje plany na przyszłość związane z propagowaniem wędkarstwa karpiowego w naszym kraju?

PM: Mam zamiar się sklonowac w co najmniej 3 kopiach, wówczas mam nadzieję, że znajdę czas na wszysyko co zamierzam. A serio - koncentruję się nad wydawaniem "Karp Maxa", a także nad organizacją Pierwszego Polskiego Festiwalu Karpiowego, który odbędzie się pod koniec lutego 2005 r. podczas Targów Wedkarskich we Wrocławiu. sczegóły wkrótce. Będzie to wielka impreza.

,,CP": Czy sądzisz że po wejściu do Unii Europejskiej w wędkarstwie zajdą jakieś zmiany?

PM: Żadne.

,,CP" Jakich rad udzieliłbyś początkującym karpiarzom?

PM: Żeby koncentrowali się na łowieniu, a nie zbieraniu sprzętu, bo sprzęt sam nie łowi, a bywa, że jego nadmiar niektórym przeszkadza. A poza tym trzeba cały czas ruszać głową i próbować wyobrażać sobie co robilibyśmy na miejscu karpia. I oczywiście polecam lekturę "Karp Maxa".

Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu i życzę dalszych sukcesów.
Marcin Krajewski Carp Passion
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama