Hook Pellet - Damian Jóźwiak
Pelety do połowu karpi wykorzystywane są już od jakiegoś czasu i zdążyły sobie zaskarbić sympatię wielu karpiarzy. Od kiedy właśnie na pelety poławiane są jesiotry i sumy stały się przynętą nr 1. I nic w tym dziwnego, skoro tak wiele dużych ryb jest łowione na nie w ostatnich latach.

W chwili obecnej na rynku dostępne są tylko pelety, które w wodzie szybko miękną bądź rozsypują się i często spadają z włosa. Pasze do skarmiania pstrągów, karpi czy jesiotrów pęcznieją i zmieniają się w kilkadziesiąt minut w gąbkę, którą rozbija drobnica. Pelet jest świetną przynętą ale w wodzie płynącej bądź przy atakach drobnicy wytrzymuje na zestawie bardzo krótko. Najwyżej kilka godzin. Jest to problem, szczególnie podczas łowienia w nocy, gdy trudno nam umieścić nowy zestaw dokładnie i robić to kilkukrotnie. Na szczęście właśnie to się zmieniło.

Od sezonu 2010 są dostępne specjalne pelety przynętowe Pelzer Hookbait. W odróżnieniu od typowych peletów ma niespotykaną konsystencję: jest na tyle miękki i plastyczny, że można go przebić igłą podobnie jak kulkę a jednocześnie na tyle zwięzły, że nie rozbiją go raki i drobnica. "pracuje" również inaczej niż dotychczas znane pelety: nie osypuje się ani nie rozpuszcza, nie mięknie nadmiernie. Lekko i powoli nasiąka stopniowo uwalniając aromat. Pozostaje na włosie co najmniej 24 godziny, jeżeli łowimy na wodzie stojącej. W rzekach, wytrzyma najwyżej połowę tego czasu, co i tak jest wynikiem rewelacyjnym.

Pelzer Hookbait Pellet zawiera w swoim składzie dużo mączki z Halibuta i występuje w dwóch wersjach smakowych: Halibut oraz Red Mussel. Opakowanie 100g w rozmiarze 20 x 20mm. Dzięki za zdjęcia dla Klaus Thomas i Steffen'a Hambsch'a z Pelzer Team (źródło: www.pelzerbaits.eu).

Dystrybucja w Polsce: Profit Team Poznań www.mosella-pelzer.eu

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama