Zawody Mega Baits Golden Carp 2009
W dniach 09-13.09.2009 na łowisku Expert-Karp Nekielka odbyły się zawody Mega Baits Golden Carp, których wyłącznym sponsorem została firma Dragon. Wystartowały 22 zespoły z całej Polski.

Już środowy wieczór przyniósł pierwsze ryby. Niemalże jednoczenie około godziny 23 zostały złowione dwa pierwsze karpie. Na stanowisku nr. 10 ekipa Adam Brzoza/Tadeusz Biegalski złowiła karpia 10 kg,a na stanowisku nr.14 Darek Łyska/Janusz Łyska karpia o wadze 7,4 kg

Pierwsza noc przyniosła kolejne efekty i stało się jasne,że o czołowe miejsca zawodów walka będzie trwała do ostatniej minuty,a jak się okazało pózniej nawet do ostatniej sekundy.

Po pierwszej dobie na prowadzenie wyszła para Arkadiusz Zaremba/Łukasz Strycharczyk na stanowisku nr. 37 Zespół ten systematycznie łowił przez całe zawody i mimo kilku spiętych dużych ryb zdecydowanie wygrał zawody z wynikiem 10 szt i wagą 72,5 0kg. O kolejne miejsca trwała zażarta walka pomiędzy ekipami na stanowiskach 7,14,28,32 i 39 z której zwycięsko wyszła para Daniel Deska/Marcin Wrzeszcz na stanowisku 28 łowiąc ostatecznie 6 ryb o łącznej wadze 38 kg.

Na trzecie miejsce rzutem na taśmę wskoczyła ekipa Tomasz Hadrzyński/Roman Kubiak na stanowisku nr. 7 łowiąc w niedzielny poranek 10kg amura i uzyskując łączny wynik 28,80 kg( 4szt )

Kiedy wydawało się ,że już wszystko jest jasne równo z syreną kończącą zawody zespół Piotr Andrzejewski / Roman Błajek na stanowisku nr. 13 zacina 5kg karpia,który daje im awans na 7 miejsce w końcowej klasyfikacji. W sumie złowiono 41 karpi i 2 amury na łączną wagę 303,20kg.

Największą rybą zawodów był karp o wadze 15,40 kg złowiony przez Łukasza Strycharczyka na stanowisku nr. 37

Niestety nie udało się wycholować kilkudziesięciu karpi, wśród których znajdowały się największe okazy. Ryby okazały się sprytniejsze :))

Pierwsze 10 ekip oraz łowca największej ryby otrzymało nagrody od firmy Dragon. Były to wędki, kołowrotki, podbieraki, zanęty, dipy, okulary z profesjonalnej serii dla karpiarzy Mega Baits.

Dodatkowo 3 najlepsze zespoły oraz łowca największej ryby otrzymały od organizatorów piękne karpiowe statuetki i okolicznościowe medale.

Zauroczeni łowiskiem i atmosfera panującą na zawodach przedstawiciele i team firmowy Dragon Mega Baits Tadeusz Wilk i Ireneusz Bloch postanowili ufundować dwa profesjonalne kije karpiowe z serii Mega Baits dla łowcy największej ryby na łowisku Expert-Karp Nekielka od momentu zakończenia zawodów do końca sezonu 2009.

Organizatorzy zawodów firma Expert-Karp serdecznie dziękuje generalnemu sponsorowi firmie Dragon za współpracę i sponsoring imprezy.


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama