ZAWODY O PUCHAR PREZESA OKRĘGU PZW OPOLE 2009 - Relacja
Zawody odbyły się w dniach 24-27 września na zbiorniku Dębowa. W niedzielę 23 września wieczorem miało miejsce oficjalne rozpoczęcie połączone z party.W rozpoczęciu wzięły udział wszystkie startujące drużyny,
zaproszeni goście oraz organizatorzy czyli Leszek Rutecki,Marek Posor,Marian Magdziarz-prezes PZW Opole,Jan Policha-sędzia główny zawodów.

O godzinie 20-tej odbyło się losowanie stanowisk. Jak zawsze losowanie to wielkie emocje, wielka niewiadoma a potem spekulacje na co łowić,jaką obrać taktykę. Tak było do samego rana , kiedy to o godzinie 5-tej zawodnicy udali się na stanowiska. I wreszcie o godzinie 9.00 usłyszeli sygnał-łowimy.

Pierwsza ryba została złowiona 12 godzin po rozpoczęciu zawodów i to od razu o masie 14.20 kg. A potem już było tylko lepiej.... Z wielką radością zarówno organizatorzy jak i zawodnicy przyjęli wiadomość o złowieniu pięknego karpia o masie 20.98 kg.

Ta wspaniała ryba została złowiona na stanowisku nr. 1 przez drużynę Kuba Gębicki/Jan Zabłocki.Jest największa jak do tej pory ryba złowiona na zawodach organizowanych na zbiorniku Dębowa.Jest to jednocześnie życiówka Kuby.

Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu ,że zbiornik Dębowa to w tej chwili jedna z najlepszych wód karpiowych w Polsce, co godne pochwały bardzo dobrze zarządzana przez PZW. Jak twierdzą uczestnicy zawodów,karpiarze czują sie tutaj "u siebie" i dlatego wracają tutaj z wielką radością. Była to kolejna impreza zorganizowana przez L.Ruteckiego i M.Posora razem z PZW Opole i po raz kolejny była to impreza bardzo udana pod względem organizacyjnym co podkreślali wszyscy startujący i już zapowiadali się na kolejną.

A teraz trochę statystyki:

W zawodach wzięły udział 23 drużyny,13 drużyn złowiło rybę, złowiono 22 ryby o łącznej masie 181,61 kg ,
średnia masa ryby 8,25 kg,największa ryba 20,98 kg. 5 drużyn oraz łowca największej ryby otrzymali nagrodyw postaci sprzętu karpiowego firmu Chub oraz przynęty firmy Top Carp oraz puchary. Organizatorzy
ufundowali specjalną nagrodę dla jedynej kobiety uczestniczącej w zawodach, Eweliny Czaplińskiej.
Pani Ewelina godzinę przed zakończeniem złowiła amura o masie 6,51 kg.Oficjalne Wyniki

MIEJSCE I ROBERT WOLAK,JACEK ŚWIĘTEK 5 RYB 41,61 kg
MIEJSCE II KUBA GĘBICKI, JAN ZABŁOCKI 3 RYBY 35,56 kg
MIEJSCE III DARIUSZ KRUSZEWSKI,MAREK KAFEL 3 RYBY 23,96 kg
MIEJSCE IV BARTOSZ TROCER, PAWEŁ STRZELCZYK 1 RYBA 14,20 kg
MIEJSCE V MIROSŁAW HANKUS , ANDRZEJ MUSIALIK 1 RYBA 13,80 kg
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama