III Ogólnopolskie Zawody Karpiowe 2010
W dniach 1-4.07.2010 roku na zalewie w Szymanowicach odbyły się już III Ogólnopolskie Zawody Karpiowe zorganizowane przez Sandomierski Klub Karpiowy "Cyprinus". W zawodach wziełoudział 22 drużyny, co świadczy o dużym zainteresowaniu. Sponsorami zawodów byli: Grand Cyprinus, Elektrostatyk, FishPoint, Videotronic, TopSecret, Aller Aqua którzy ufundowali ciekawe nagrodyWysoka temperatura powietrza do 40 stopni celsjusza (tem.wody wynosiła 24 do 30 stopni celsjusza) spowodowała bardzo słabe żerowanie ryb i dopiero po dobie trwania zawodów na prowadzenie wysunęła się drużyna w składzie Krzysztof Rybus/Łukasz Jarmoliński.Na drugiej pozycji byli Piotr Salij wraz z Dawidem Kuzoniem którzy złowili 3 amury dopiero w trzecim dniu zawodów. I dopiero ostatni dzień zawodów przyniósł wreszcie dużo emocji i radości - w ostatnich godzinach a nawet minutach na prowadzenie wysuneła się drużyna zajmująca dotychczas drugą lokatę.Piotr Salij/Dawid Kuzon w ostatnich dwóch godzinach zawodów złowili 5 amurów co zapewniło im I miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna: Jamuła Przemysław wraz z Dutkiewiczem sławomirem. Dla zawodników walczących o pierwsze trzy lokaty napewno był to emocjonujący moment.
Warto wspomnieć, że podczas zawodów dozwolone było wywożenie zestawów, ryby łowione były z wywózki dochodzącej do ponad 250 metrów .

A teraz krótkie podsumowanie: pomimo bardzo słabego żerowania złowiono 24 ryby w tym karpi - 6 szt, amurów - 18 szt, o łącznej wadze 91.57 kg

Oto jak przedstawiały się końcowe wyniki :I m-ce Salij Piotr/Kuzon Dawid - 8 szt./ 27,26 kg

II m-ce Rybus Krzysztof/Jarmoliński Łukasz - 4 szt./ 20,65 kg

III.m-ce Jamuła Przemysław/Dutkiewicz Sławomir - 3 szt./ 12,03 kg

IV m-ce Czosnek Sławomir/Goleń Krzysztof - 1 szt./ 8,40 kg

V m-ce Walek Piotr/Prezgot Mariusz - 1 szt./ 7,90 kg

Zwyciężcą w kategorii "Największa ryba zawodów" został Czosnek Sławomir który mógł pochwalić się karpiem o wadze 8,40 kgSzczególne podziękowania należą się dla naszego Prezesa Piotra Walka który zorganizował i przygotował te zawody, dzięki niemu bawiliśmy się tak wyśmienicie.

Za rok IV Ogólnopolskie Zawody Karpiowe najprawdopodobniej zorganizujemy je w innym terminie, trochę "chłodniejszym" w którym ryby będą chciały lepiej współpracować :-) planujemy również powiększyć pule nagród :-)

Zatem serdecznie zapraszamy wszystkich za rok - będą to już IV Ogólnopolskie Zawody Karpiowe.
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama