Spod brzegu - Adrian Modzelewski
Zaraz po powrocie z trzech Koron szybkie przepakowanie i ruszamy na kolejne pożwirowe łowisko. Zbiórka o 3:30. Cała przyczepa załadowana i ruszamy w trasę. Po niespełna godzinie jesteśmy na miejscu. Niestety nie mieliśmy zbyt wiele informacji o wodzie, więc jechaliśmy trochę w ciemno, łowisko same w sobie jest małe na szerokość około 50-60m i długości 300m o zróżnicowanym dnie, z niekiedy delikatnym namułkiem i czasem twardszym dnem. Szybka podziałka na obowiązki i wylądowałem z markerem nad wodą. Szybka sonda i sprawa jest jasna, łowimy pod przeciwległym brzegiem. Średnia głębokość to od 4-6m z jedną bardzo małą górką na środku, która wypłyca się na około 2.5m (Niestety nie przyniosła wyników). Tak więc zestawy lecą pod przeciwległy brzeg.Z racji tego, że poziom wody znacząco się podniósł drzewa(drzewa czy drzewo??) naprzeciwko było mocno zanurzone, a co za tym idzie znalezienie jakiejkolwiek półki będzie znacznie utrudnione, no ale nie ma rzeczy niemożliwych. Wstępnie wybraliśmy swoje miejsca, ja łowię w małej zatoczce z lewej strony mój Tata naprzeciwko, a Victor zamyka przez środek i z prawej strony w zatoce(gdzie widać było pierwsze spławy, niestety później zostaje odcięty przez następnego łowcę a szkoda). Obchodzimy z Victorem całą żwirkę, żeby zanęcić punktowo pod brzegiem, wszedzie bagno. W tym roku to już chyba normalka na każdym łowisku. W skład tego czym nęcimy na pierwszym miejscu pojawia się gotowane kuku w sweet creamie, pellet cały i pokruszony. Co do kulek to Victor miał swoje mega tajne kulki, które sam wykonuje, a ja miałem resztki z poprzedniej wyprawy i w ostatniej chwili dokupione (długo czekałem) i się doczekałem K4 i K5 wykonane przez Pana Janka Zawadę, człowieka którego dażę szacunkiem i czekałem na jego produkty.
Piknik rozstawiony i czekamy..Długo nie czekaliśmy, koło 16 jedzie u Victora biegnie i słyszymy parę silnych słów :) jakaś łódka wpłynęła mu w zestawy farciarz :) werbujemy łódkę z jednym wiosłem dobra nasza.

Chwilę później swinger na dole i siedzi pierwszy, tym razem u Marka.
Czyli coś się dzieje... dalsze kombinacjeNiestety był to jeden strzał wieczorny w nocy i następnego dnia nic się nie działo. Powoli przygotowujemy się do nocki, niektóre zestawy wylądowały o kilkanaście metrów dalej. I długo nie czekaliśmy koło 23 branie u mnie z ostatniego zestawu z lewej strony. Biegniemy, swinger już na dole, zacinam i siedzi idzie spokojnie, ale czuję dość spory opór w wodzie. Dopiero kilkanaście metrów od brzegu srebrna torpeda zaczyna szaleć i widzimy pięknego amura. Hol trwa dobre 15-20min w między czasie obawiam się o stan w jakim będzie na brzegu i czy tak długi hol go za bardzo nie osłabi w końcu go mamy. Szybka waga parę fotek i po krótkim odpoczynku wraca do siebie.My też wracamy, odebrałem gratulacje odwracam się żeby ogarnąć zestaw i słyszę pi pi pi kolejny swinger na dole zacinam i siedzi. Maro i Viktor nie wierzą mówię poważnie, że siedzi i dosłownie ten sam scenariusz tylko tym razem mamy lepsze dojście do wody i walka trwa około 5 min.2 dni 2 noce i 3 amury hmmm gdzie karpie się podziały? Niestety pogoda tej nocy nie rozpieszczała silny wiatr, deszcze i tak samo wita nas poranek silnym deszczem. Już powoli myślimy jak to wszystko na mokro będziemy musieli pakować, no ale walczymy dalej 3 dzień i zostało nam kilka godzin do wyjazdu.
Mija południe deszcz nie daje spokoju i nagle odjazd u Marka! Myślimy no w końcu! Czas najwyższy!Siedzi! Kij pracuje po rękojeść, kołowrotek jest w trakcie mielenia, żyłka pruje wzdłuż drzew. Widzimy że to nie amur ani nic małego, szybka decyzja zwijamy wędki a ja wbijam się do wody.


Hol trwa dobre 15 min może 20 i udaje nam się go podebrać niestety nie karpia a no właśnie... Innego wąsatego


Bezpiecznie wraca do wody a ja skorzystałem z okazji skoro i tak byłem cały mokry to popływałem z nim trochę...No i ostatni raz wywozimy zestawy i planujemy powoli się zbierać, podczas wywózki ostatniego zestawu siedząc pod drzewami i starając się ulokować zestaw widzę jak na brzegu Ojciec zacina moją wędkę którą wywoziłem około pół godziny wcześniej. Wracam i widzę jak podbierają następnego amura. Wspólny.Do końca już tylko deszcz deszcz i deszcz krótkie podsumowanie: 4 amury od 9-11kg i jeden sum niestety nie znamy jego dokładnej wagi. Co dziwniejsze amury wcale nie brały na owocowy miks tylko na śmierdziucha delikatnie wzmocnionego ostrością.

Victor z niecierpliwością czekał na branie

Z Karpiowymi pozdrowieniami
Adrian Modzelewski
Warsaw Carp Army


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama