Wywiad z Marcinem Krogulcem - DUNCAEN


Carp Passion Kilka słów o sobie?

Marcin Krogulec No cóż, trudno mówi się o samym sobie. Mam 34 lata. Mieszkam po trochę w Kamieniu Pomorskim i Szczecinie. Skończyłem studia na Uniwersytecie Szczecińskim i podyplomowe na Politechnice. Obecnie pracuję i prowadzę własną działalność, zajmując się różnymi rzeczami ale o tym nie będę już zanudzał. Myślę że tyle na początek wystarczy.

C.P. Jak zaczęła się przygoda z wędkarstwem, a w szczególności z karpiowaniem?

Wędkowałem od dziecka. Jeździłem ze znajomymi wędkarzami, zdobywałem wiedzę i doświadczenie. Karpiowaniem zajmuję się od około 6 lat. Początki karpiowania były bardzo ciężkie. Od razu zrozumiałem, że karp to bardzo specyficzna ryba i żeby mieć osiągnięcia należy posiadać odpowiednią wiedzę. Od tego czasu dla karpiowania porzuciłem inne dziedziny wędkarstwa.
Zawsze jednak karpiowanie traktowałem jako przyjemność, a nigdy jako współzawodnictwo. Zapytasz dlaczego? Sam do końca nie wiem. Najprawdopodobniej, dlatego, że uprawiałem sport i współzawodnictwo jakiego doświadczałem na turniejach tenisowych chyba w zupełności mi wystarczało.

C.P.Jakiego sprzętu używasz i jakie metody połowu preferujesz?

M.K.Jeżeli chodzi o wędki i kołowrotki, to średniej klasy po przystępnych cenach. Przynęty i zanęty oczywiście swoje, czyli Duncaen'a, ale nie oznacza to, że nie próbuję też kulek innych, oczywiście dobrych firm, choćby w celu porównania skuteczności. Kolega Andrzej Karaś od czasu do czasu podeśle do potestowania coś z Kamimarketu.

C.P. Karpiowanie staje się coraz modniejsze co sądzisz o rozwoju rynku sprzętu karpiowego?

M.K. Tak jak mówisz, karpiowanie staje się coraz modniejsze i w związku z tym czeka nas duży i dynamiczny rozwój rynku karpiowego w Polsce.

C.P. Wiem, że kilka lat temu zacząłeś już produkować różne zanęty i przynęty dla naszych karpików, jak wyglądały Twoje początki ?

M.K. Jak już wspominałem, szybko zorientowałem się, że podstawa to zdobywanie wiedzy poparte ciągłymi próbami i poszukiwaniami i tak też postępowałem. Całkiem przypadkowo poznałem kolegę z Anglii, który okazał się zapalonym i doświadczonym karpiarzem, posiadającym dużą wiedzę.
I tak po pewnym czasie byłem w stanie zrobić dobre kulki, dipy, miksy itp...
Początki, przyznaję, były trudne, gdyż trzeba było zdobyć wiedzę z różnych dziedziń, takich jak np: chemia, ichtiologia, czy przemysł spożywczy, a każdy kto próbował zrobić w domu chociaż kilogram kulek rybnych wie, co to oznacza, zwłaszcza w kwestii utrzymania dobrych stosunków z domownikami.

C.P.Jak zareklamowałbyś produkty DUNCAENA ?

M.K. Powiem krótko: wiem, że jest w nich wszystko, co być powinno, wiem, że nie ma w nich tego, czego być nie powinno i wiem że są bardzo skuteczne, o czym zresztą nie jeden karpiarz już się przekonał.

C.P. Co chciałbyś przekazać młodym adeptom karpiowania?

Najważniejsza jest wytrwałość i zdrowy rozsądek. Najcenniejsze są własne doświadczenia. Zachęcam do własnych prób i samodoskonalenia. Całkiem początkującym chciałem przypomnieć, że nie ma przynęty idealnej: to co na jednym zbiorniku nie daje rezultatów, na innym może okazać się prawdziwym "killerem".

M.K. Możesz podać jakieś mixtury na udane kulki ?

Największą satysfakcje będziemy mieli jeżeli złapiemy karpia na kulkę zrobioną w 100% samodzielnie. Jeżli chodzi o gotowe, sprawdzone i skuteczne przepisy to można je znaleźć na różnych stronach internetowych. Podam kilka z nich:

Przepis I

1 kg Duncaen basic MIX - FishMix - plus 200 gram Kazeiny kwasowej
lub
1 kg Duncaen basic MIX - ExtraMix - plus 300 gram mączki rybnej
oraz
ok. 10 jaj
15 ml Duncaen Basic Flavour - czarna porzeczka
15 ml Duncaen Basic Flavour - krab
9 ml Duncaen Basic Flavour - masło
10 gram Amino Stimulant - rybny
5 ml słodzika w płynie

Przepis II

1 kg Duncaen Basic MIX - ExtraMix
ok 8-9 jaj
20 ml Duncaen Basic Flavour - truskawka
5 ml Duncaen Basic Flavour - czarna porzeczka
7-8 gram Amino Stimulant - OWOC
5 ml slodzika

Przepis III

1 kg Duncaen Basic MIX - Ekstra Mix
ok 8-9 jaj
20 ml Duncaen Basic Flavour - banan
5 ml Duncaen Basic Flavour - egzotyczny
7-9 ml Duncaen Basic Flavour - piernikowy
7-8 gram Amino Stimulant - RYBNY
5 ml słodzika

Przepis IV

1 kg Duncaen Basic MIX - Extra Mix
ok 8-9 jaj
12 ml Duncaen Basic Flavour - scopex
5 ml Duncaen Basic Flavour - masło
5 ml Duncaen Basic Flavour - orzech włoski
7-8 gram Amino Stimulant- RYBNY


Są to proste i skuteczne przepisy, które polecam wszystkim początkującym karpiarzom, a zwłaszcza tym którzy chcą popróbować czegoś nowego, odchodząc od schematu "wanilia lub truskawka".

C.P. Co sądzisz o pojawianiu się nowych stron www zwiazanych z Karpiowanie?

M.K. Bardzo dobrze, że się tak dzieje. Wiedzy nigdy za wiele!!!

C.P. Jak oceniasz merytorykę, zawartość informacyjną i szatę graficzną Portalu CP, co byś wyrzucił co byś dołożył?

M.K. Portal CP uważam za bardzo interesujący. Jego dużą zaleta jest to, że informacje pojawiają się na bieżąco. Już w trakcie trwania zawodów dochodzą pierwsze wieści, a zaraz po ich zakończeniu można przeczytać pełną relację udokumentować zdjęciami. Niczego na razie bym nie wyrzucał. Pamiętajcie aby zachować proporcję pomiędzy treściami merytorycznymi, a reklamami, bo tylko wtedy będzie odwiedzać Wasz portal dużo ludzi.

C.P. Jakich nowych produktów możemy się spodziewać od Dunceona na przyszły rok ?

M.K. Cały czas wprowadzamy nowe produkty. Niedawno pojawiły się w sprzedaży kulki z serii BRILLIANCE, a niedużo wcześniej dipy w proszku. Planujemy wprowadzić do sprzedaży kulki pływające, a także znacznie poszerzyć asortyment, ale o szczegółach w obecnej chwili nie będę mówił.

C.P. Teraz kilka słów pozostawiam dla Ciebie.

M.K. Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim karpiarzom udanych połowów, miłego spędzenia czasu nad wodą i przede wszystkim zdrowia.

M.K. Zapraszam wszystkich na zawody karpiowe: PUCHAR DUNCAENA JAROSŁAWKI 2004, które odbędą się w dniach 2-5 września na stawie w Jarosławkach.

C.P. Serdecznie dziękujemy za wywiad i życzymy samych sukcesów w firmie oraz nad wodą.

Kwiecień Marek
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama