Zawody o Puchar Lwowa 2010
W dniach 19-23.05.2010 roku odbyła się VI edycja Pucharu Lwowa. Różniła się od poprzednich tym ze zawody rozegrane były nad nowym zbiornikem Prilbyczi, który od tego roku jest zarządzany przez Lwowski Klub Karpiowy i pierwszy raz w formie otwartej. Ze względu na fatalna pogodę udział wzieło 21 drużyn w tym jedna z Polski - MD GROUP.
Po losowaniu stanowisk drużyny musiały dojechać w ciężkich na swoje stanowiska, co wydało się trudną sztuką dla niektórych drużyn, bo mieli przyczepy campingowe. Z tego powodu start zawodow byl przesunięty o 1,5 godziny.

Start zawodów - i odrazu drużyny zaczęły łowić ryby na lewym brzegu, ale trudna ( ze względu na roślinność ) woda nie pozwoliła im złowić większą ilość ryb. Tylko jedna drużyna dopasowała się do tych trudnych warunkówi zaczęła walczyć o puchar.

Powoli zaczeły się brania na innych odcinkach brzegu. Wszystko odbywało się w wielkich strugach deszczu, ale mila atmosfera nad zbiornikem pozwoliła zapomnieć o problemach pogodowych.

Na trzeci dzień deszcz przestał padać i pogoda robiła się komfortowa , lecz ryby nie chciały współpracować z zawodnikami.

Niektóre drużyny znalazły "receptę" do ryby - oni i rozdały karty.

Lider z pierwszych dwóch dób drużyna SOLO z Lwowa (zwycięzca Pucharu 2009) pomału doławiając, spostrzegł , jak doganiają ich inne drużyny startujące w Pucharze, ale obronili pozycję, łowiąc łącznie: 198,6 kg ryb. Drugie miejsce zajęła drużyna LIDER łowiąc łącznie: 188,26 kg ryb ,a trzecie miejsce przypadło Idrużynie CARPIO z łączną wagą 171,37 kg ryb.

Największa ryba zawodów : karp o masie 17, 78 kg złowiony przez drużynę (CARPIO).
Razem złowiono 513 ryb o łącznej masie : 1835,64 kg.

Prace przy rozbudowie I zarybianiu zbiornika trwaja. Jest tylko 35 km od granicy. Zapowiada się tym roku pare ciekawych imprez. ZAPRASZAMY!


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama