Cypriniada o puchar Firmy Carp Devil Baits 2010W dniach 08/11.04.2010 na stawach Borusa i Dębowy w Dębinie w Poznaniu odbyła się pierwsza "Cypriniada o puchar Firmy Carp Devil Baits". Startowało 15 dwuosobowych ekip. Karpiarzy przywitała słoneczna, aczkolwiek chłodna pogoda, która niestety pogarszała się wraz z czasem trwania imprezy.

Temperatura powietrza w nocy nie przekraczała 4 stopni Celsjusza, woda była wyziębiona. A mimo to karpie brały. Już pierwszy złowiony karp o wadze 15,70 kg zapowiadał udaną imprezę. Do tego jak zwykle w Poznaniu koleżeńska atmosfera, serdeczna wymiana informacji o sposobach połowu miśków i wspólne próbowanie przywiezionych z różnych zakątków naszego kraju trunków pozwoliła zapomnieć o niesprzyjającej pogodzie.

W czasie tej towarzyskiej imprezy złowiono w sumie 17 karpi o łącznej wadze 161,60 kg. Kilka ryb spięło się lub zerwało zestawy. Złowiono też kilka niesklasyfikowanych maluchów poniżej 3 kg.

Ciekawostką jest fakt, że mimo braku słońca i zimnej wody większość karpi była złowiona w miejscach bardzo płytkich.
Największą rybę zawodów 15,7 kg złowił Jacek Głęboczyk z Team Adder Carp. Zawody odbywały się pod patronatem firmy CARP DEVIL BAITS. Ponadto nagrody ufundowała firma ADDER CARP.
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama