Regulamin Forum CP
Regulamin użytkowania Forum CARP PASSION

Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu ważny od 01.09.2009 roku1. Każda osoba korzystająca z forum jest zobowiązana do przestrzegania niniejszego Regulaminu.

2. Kopiowanie informacji z tego forum bez zgody autorów postów jest zabronione. Jeśli takowy proceder zostanie odkryty - użytkownik będzie ukarany banem po IP.

a) To samo tyczy się kopiowania tekstu lub fragmentu tekstów z innych stron, for w dosłownym ich brzmieniu bez zgody autora,

b) korzystanie z innych publikacji przy tworzeniu swoich postów. Opatrzenie ich odpowiednia adnotacja lub cytowanie z podaniem nicka twórcy nie będzie pociągało za sobą żadnych konsekwencji .

3. Na forum obowiązuje następująca hierarchia:

o administratorzy
o użytkownicy

4. Pamiętaj, że na forum panują określone zasady:

a) obowiązuje wolność słowa i wolność przekonań

b) Ignoruj użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność administracji /Posty zostaną usunięte przez Adminów/ a na ich autorów zostaną nałożone bany czasowe do usunięcia konta włącznie

c) Każdy Użytkownik posiada własny profil (nick) i ma prawo wykorzystywać wszelkie jego funkcje oraz wprowadzać w nim zmiany (po uprzednim zgłoszeniu to adminowi ) . Jednakże zabronione jest zakładanie konta o nick'u zawierającym w sobie treści powszechnie uznawane za obrażliwe lub wulgarne, nick nie może być także reklamą innego fora lub strony internetowej.

5. Posty należy tworzyć w wyznaczonych do tego działach.

a) Jeżeli zakładasz nowy wątek - jego temat (tytuł) powinien być krótki i adekwatny do treści wiadomości. W wypadku niezastosowania się do tej zasady temat postu będzie zmieniany przez moderatora danego działu.

b) Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu będą usuwane

c) Zakaz umieszczania tego samego postu/tematu na kilku SubForach. W przeciwnym wypadku takie posty/tematy będą usuwane ,a autor nagradzany ostrzeżeniem /BANEM/ na siedem dni.. Ewentualne ustępstwo może nastąpić po wcześniejszym skontaktowaniem się z administratorem.

6. Temat, w którym dany użytkownik dowiedział się tego czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowego tematu może zostać zamknięty.

a) Prośbę o ponownym otwarciu tematu (żeby nie tworzyć podobnego) przesyłamy PW do administratora , który rozważy (w większości przypadków na tak) daną prośbę.

b) Tematy niezgodne z tematyką danego Forum będą przenoszone do odpowiednich działów.

c) Spamowanie , a co za tym idzie nabijanie sobie postów - czyli pisanie postów bez sensu, nie wnoszących nic do tematu lub dublujących informacje napisane we wcześniejszych postach będzie tępione przez administratorów.

d) Zanim cos napiszesz pomyśl przez chwile, pisz zgodnie z treścią tematu, jeśli nie masz nic do powiedzenia lepiej nie pisz wcale.

e) Jeśli nie masz nic do powiedzenia - nie pisz, NIE SPAMUJ !!!!

7. Zabrania się zamieszczać lub używać słów, określeń i obrazów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe. Dotyczy treści postów, podpisów.Niezgodne z powyższym będą usuwane i/lub blokowane ich wyświetlanie.

a) To samo tyczy się z bezpodstawni obrażeniami kogoś - jeśli już kogoś oskarżasz miej na to dowody i przedstaw je!!!!.

b) Na forum obowiązuje bezwzględny nakaz używania języka polskiego zawsze wtedy, gdy jest to możliwe. Uprasza się o przestrzeganie zasad polskiej ortografii. Karygodny, rażący i nagminny brak respektu dla zasad gramatyki i stylistyki języka polskiego będzie tępiony w miarę możliwości przez moderatorów i administratorów. Dysleksja nie zwalnia jeszcze nikogo przed używaniem programów sprawdzających pisownię!

c) Nie formatuj niepotrzebnie czcionki( nie pisz pogrubioną czcionką, nie używaj rozmiaru "duży" i "ogromny", nie koloruj. Nie pisz postu WIELKIMI literami, ani tzw, FaLą (na przemian wielkie i małe litery)

d) zabrania się naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich

- pod groźbą bana zabrania się pisania postów zawierających wirusy lub jakiekolwiek inne rozwiązania destrukcyjne oraz przekazywania reklam i kryptoreklam obcych forów i innych firm związanych z branżą wędkarską / tego typu posty będą od razu kasowane /

8. Pamietaj że:

a) Administratorzy mają prawo do usunięcia postu, który narusza Regulamin Forum.

b) Administratorzy mogą zmodyfikować część danego postu, o ile ten narusza w jakiś sposób Regulamin. Muszą jednak zostawić informacje, przez kogo, kiedy i z jakich powodów treść została zmodyfikowana. Taka informacja musi być wyróżniona (z wyjątkiem poprawienia rażących błędów ortograficznych).

c) Administrator nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swoich decyzji, ale na życzenie zainteresowanych udzieli wyjaśnień.

d) Decyzje Administratora są bezdyskusyjne.

e) Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za posty zamieszczane przez użytkowników Forum.

f) Administrator nie ponosi odpowiedzialności za przypadkową utratę danych zawartych w działach na forum.

g) Administratorzy współpracują ze sobą oraz podejmują newralgiczne decyzje w wydzielonym, niewidocznym i zamkniętym dziale. Jednocześnie zobowiązują się do zachowania poufności.

9. Za złamanie niniejszego Regulaminu użytkownik otrzyma Ostrzeżenie o odpowiedniej wadze od Administratora, lub Upomnienie poprzez prywatną wiadomość (PW), a w najgorszym przypadku nawet bana, którego można otrzymać też po trzech ostrzeżeniach.

10. Każdy ma prawo do wyrażenia opinii na temat niniejszego Regulaminu oraz do zaproponowania usunięcia lub dodania dowolnego paragrafu. Można to zrobić poprzez przesłanie prywatnej wiadomości do administratora.


Redakcja CARP PASSION 2009-09-01
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama