Relacja z X Mistrzostw Polski Karpiarzy - Dębowa 2008

Relacja z X Mistrzostw Polski Karpiarzy


Dzień I 2008.06.17


Od godziny 17 przy pięknej pogodzie rozpoczęło na Dębowej wędkowanie. Trzydzieści jeden starannie przygotowanych stanowisk daje wszystkim drużynom dobre podobne , zbliżone warunki wędkowania .Oczywiście o ostatecznym sukcesie zdecyduje wiele czynników z których najważniejszym, jak zwykle okaże się apetyt karpi i amurów.

Pierwsze brania rozpoczęły się jeszcze przed północą. Około pierwszej godziny na stanowisku numer 28 pierwszy skuteczny hol wykonał Jacek Dobiel. Karp ważył 8,190 kg i w bardzo dobrej kondycji wrócił do wody .

Andrzej Kręcichwost z czwartego stanowiska około godziny trzeciej wyholował karpia o wadze 8,33 kg , a dwie godziny później na stanowisku numer trzydzieści jeden Zbigniew Żaczek podobnego karpia o wadze 7,43 kg. Na tym nie skończyły się nocne emocje. Zbyszek Żaczek miał jeszcze trzy brania , które wygrały karpie.

....................................................................................................................................................................................................................

Dzień II 2008.06.18


Druga doba łowienia na zbiorniku Dębowa to wynik dołowienia 6 ryb. Z tego dwie ryby powyżej 10 kg.
Wszystkie ryby zostały złowione na sąsiadujacych ze sobą stanowiskach i tak na stanowisku numer 1 drużyna Hankus/Musialik karp 11,250 kg ,stanowisko numer 2 , Narajczyk / Kwiatkowski karp 7,98 kg. ,stanowisko numer 3 Rubacha / Żak amur 5,96 kg, stanowisko numer 4 Kręcichwost / Łuczkowski 2 ryby karp 3,32 kg. i amur 5,27 kg. , stanowisko numer 6 Ostrowski / Płonka karp 15,10 kg. Łącznie od początku zawodów złowiono 10 ryb . W klasyfikacji generalnej prowadzi drużyna Andrzej Kręcichwost / Lech Łuczkowski z Rutecki Team Poland która złowiła 3 ryby o łącznej masie 16,625 kg, Największa jak do tej pory ryba zawodów karp 15,10 kg. została złowiona przez drużynę Daniel Ostrowski / Jerzy Płonka z Dax Team.

....................................................................................................................................................................................................................

W sobotę o godzinie 10-tej zawodnicy wyjęli wędki z wody. Po spakowaniu wszyscy udali się na uroczystość zamknięcia zawodów.Ceremonia zamknięcia w której udział wzięli Starosta powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego J.Gissma ,Wójt gminy Reńska Wieś M.Wojciechowski , Prezes zarządu okręgu PZW Opole Z.Czekański ,v-ce Prezes zarządu okręgu PZW Opole M.Magdziarz , Przewodniczący okręgowego kapitanatu sportu PZW Opole J.Policha ,współorganizator Mistrzostw L.Rutecki, przedstawiciel firm Chub i Greys M.Posor. Sędzia głowny zawodów A.Krawczyk odbyła się na terenie baru Hula-Gula.

Oto oficjalne wyniki.

I miejsce - MIROSŁAW HANKUS / ANDRZEJ MUSIALIK - STAR BAITS 39,215 kg
II miejsce - MIROSŁAW NARAJCZYK / MAREK KWIATKOWSKI - RUTECKI TEAM POLAND 32,590 kg
III miejsce - ANDRZEJ KRĘCICHWOST / LECH ŁUCZKOWSKI - RUTECKI TEAM POLAND 24,285 kg
IV miejsce - MARCIN PARTYKA / JACEK DOBIEL - ANACONDA 18,990 kg
V miejsce - ZBIGNIEW ŻACZEK / FILIP ŻACZEK - TOP-RUN TEAM 16,640 kg

NAJWIĘKSZA RYBA ZAWODÓW - DANIEL OSTROWSKI 15,105 kg


11 DRUŻYN ZŁOWIŁO RYBY . Wręczono 12 nagród sektorowych, nagrodę za największą rybę i oczywiście nagrody za miejsca z podium. W opinii zawodników impreza została bardzo dobrze przygotowana pod względem organizacyjnym, nienaganna była praca sędziów zarówno sektorowych jak i sędziego wagowego ,organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo łowiących zbiornik był pod ciągłym dozorem miejscowej policji. Najczęściej słyszanym zdaniem na zakończeniu było "Do zobaczenia za rok" Oczywiście musimy również wspomnieć o nagrodach, wszyscy byli pod wielkim wrażeniem nagród jakie zostały przeznaczone dla zwycięzców jak to wyglądało zobaczcie sami na zdjęciach.
Do zobaczenia za rok !!
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama