Wywiad z Andrejem Kravtsowem
C.P. Na poczatek napisz kilka słów o sobie ?

A.K. Nazywam sie Andrej Kravtsow ( w Polsce nazywaja mnie Andrzej ). Mieszkam we Lwowie na Ukrainie. Karpie łowię od 15 lat, wcześniej już zwracałem na nie uwagę . Oprócz karpiowania bardzo lubie łowić na feeder.

C.P.Jesteś jednym z pierwszych karpiarzy na Ukrainie łowiących na kulki proteinowe napisz skąd zainteresowanie tą przynętą ?

A.K. Dawno ,dawno temu przez przypadek ogladając TVP ( wtedy jeszcze nie bylo przekzu satelitarnego ) zwróciłem uwagę na termin " kulki proteinowe ". Zwiedzając Polskę nawet 2 razy na tygodniu nie przepuściłem ani jednego sklepu wędkarskiego i dzięki temu ,że często bywałem w Polsce nauczyłem się czytać po Polsku bardzo dobrze . Pamiętam jak kupowałem w Lublinie swoje pierwsze elektroniczne sygnalizatory brań. W sklepie patrzono na mnie jak na " kosmitę ", sprzedawcy sami nie za bardzo wiedzieli do czego to służy. To samo bylo i na Ukrainie, kiedy kupowalem kulki proteinowe. W całym mieście było kilka kilogramów w opakowaniach 200 gramowych wykupiłem wszystko, a było to łącznie około 2 kg i więcej nie bylo.

C.P. Jakiego sprzętu używasz do łowienia Cyprinusów ?

A.K. Mam narazie nie najmodniejszy sprzęt jak na dzień dzisiejszy jeżeli chodzi o kije i kołowrotki. Oczywiście staram się o niego dbać, ale sądzę że decydującym jest nie to co stoi na brzegu ,a to co znajduje się na drugim końcu. Dlatego od haczyka do żyłki jest to moje centrum uwagi. Co do pozostałego sprzętu i wyposażenia to nie jest on najgorszej jakości, to wszystko składa się na pewność własnych siłach.C.P. Napisz kilka slow o łowiskach na Ukrainie.

A.K. Na Ukrainie jest bardzo dużo pięknych łowisk. Ale występują wielkie problemy z kłusownictwem i bezgospodarnością to wygląda tak samo co niedawno miało miejsce i może ma u Was. Wstrzymany jest ich rozwój wszystko stoi w miejscu. Ostatnio się coś ruszylo u prywatnych właścicieli wód , ale liczących się i wyróżniajacych łowisk wciąż brakuje.C.P. Dużo Ukrainskich drużyn przyjeżdza do Polski na zawody . Jak oceniacie nasze krajowe imprezy ?

A.K. Od 2002 roku jeździmy na zawody do Polski przeważnie na Karpiowy Puchar Polski ( dla mnie to już tradycja i będę ją kontynuować ). Najpierw chciałbym wyróżnić wspaniałą atmosferę i dobrą organizację. Dużo od Was się nauczyliśmy.

C.P. W tym roku zajołeś wraz z kolegą I miejsce na Karpiowym Pucharze Polski zdraż sekrety tej wygranej ?

A.K. Wszystkich nie zdradzę, ale napewno żeby trzymać się określonej taktyki przemyślanej już przed zawodami i dobranej do danego łowiska i wierzyć w to co się robi.C.P. Jakiej techniki i taktyki używaliście podczas zawodów ?

A.K. W każdym osobnym przypadku to mocno się różni dlatego nic konkretnego nie mogę odpowiedzieć . Głównie nie wykonywać nieprzemyślanych czynności. No i podstawowy "Sekret" . Nigdy na zawodach nie może być dwóch śpiących zawodników . Jak jeździmy na zawody to zabieramy tylko jedno łóżko !

C.P. Na co połakomiły sie Wasze ryby ,które kulki okazały sie bardzo skuteczne ?

A.K. Dużo Wam nie powiem, bo mam jeszcze zamiar niejednokrotnie przyjechać na kolejne edycje KPP. Powiem , że żadnego brania na "Mono" przynęty nie bylo. Wszystkie nasze przynęty i zanęty były świeże.C.P. Organizujecie dużą ilość zawodów z Ukrainie , czy kiedykolwiek był u Was zawodnik z Polski.

A.K. W Ukrainie to narazie nie. Organizujemy na Raducie Monster Carp . Tam 2 lata temu bardzo dobrze spisał się B.Nowacki z kolegami. W sierpniu tego roku na tym zbiorniku odbędą się zawody pamięci naszego kolegi Igora Hetmana to będzie klasyczne karpiowanie ( bez wywózk i) z zaliczeniem karpi od 0 kg i do..... Wpisowe wynosi tylko 300 euro od drużyny składającej się z trzech karpiarzy . Serdecznie zapraszamy polskie drużyny.

C.P. Jak się rozwija u Was rynek wędkarski - karpiowy jakie marki możemy kupić w sklepach na Ukrainie ?

A.K. W sklepach możecie kupić produkty z najwyższej półki cenowej prawie wszystko. Niestety średnia grupa cenowa jest mało dostępna. Dlatego teraz wraz z kolegami wprowadzamy na teren Ukrainy pewen Polski produkt dobrej jakości . Do rzeczy 70 % programu zanętowego to jest tej marki . Mam na mysli produkty AC.

C.P. Marzenia zwycięzcy KPP2008 ?

A.K. Jak i do KPP 2008 - TAAAAKA RYBA!

C.P. Proszę napisz kilka rad dla młodych adeptów karpiowania ?

A.K. Nie opuszczać rąk między pierwszą naprawdę dużą rybą i drugą - od pierwszego życiowego rekordu do nastepnego przeważnie moja dużo czasu.

C.P. W jakim kierunku pójdą karpiarze ,czy zmienią się zanęty sprzęt co nam może przynieść rynek karpiowy za kilka lat . Twoje przemyslenia !

A.K. Modyfikacja i to bardzo wielka - Tak!!! W podstawowym sprzęcie nie widzę narazie alternatywy. Wędkarstwo szczególnie karpiowe nigdy do końca nie utraci swoich tajemnic co by ludzie nie wymyślili czegoś nowego.
C.P. A teraz kilka linijek dla Ciebie ...

A.K. Chce bardzo podziękować pracownikam Konsulatu Głównego we Lwowie za zrozumienie i pomoc w otrzymaniu wiz. Była naprawde trudna sytuacja abyśmy nie przyjechali na zawody w tym roku. Wszystkim znajomym w Polsce za kibicowanie i gratulacje wraz z "naparnikem" ( kolegą ) Pawłem serdecznie dziękujemy!

C.P. Dziekuję za wywiad.

A.K. Dziekuję

Wywiad przeprowadził : Marek Kwiecień - Carp Passion - Lwów 07.06.2008

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama