II Ogólnopolskie Zawody Karpiowe Szymanowice 2009
W dniach 2-5 lipca na zalewie "Szymanowice" koło Klimontowa w województwie Świętokrzyskim, odbyły się już drugie zawody karpiowe rangi ogólnopolskiej.

Jeśli chodzi o sam zalew, jest to średniej wielkości woda 51 ha. W którym jest spora populacja karpia i amura średniej wielkości, mądrze zarządzana i gospodarowana przez prezesa koła Klimontów. Na starcie zawodów ,pojawiło się 25 ekip z całego kraju, na czele z zeszłorocznymi mistrzami Polski, kolegami Hankusem i Ryncarzem ze Zdzieszowickiego Teamu.

W trakcie trwania zawodów zostały złapane 42 ryby w tym 28 karpi i 14 amurów, największą rybą zawodów okazał się karp 13.260 kg., wyholowany przez Wojtka Kolano z Karp Pub Rzeszów.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1 miejsce Gawroński Piotr , Gawroński Mateusz Steel Hook Stalowa Wola 5 szt - 30,720 kg

2 miejsce Robert Kubicz, Wojciech Kolano Carp Pub Rzeszów 4 szt - 30,140 kg

3 miejsce Mariusz Prezgot , Piotr Walek SKK Cyprinus Sandomierz 6 szt - 19,140 kg

4 miejsce Krzysztof Rybus , Łukasz Jarmoliński SKK Cyprinus Sandomierz 4 szt - 17,100 kg

5 miejsce Mirosław Hankus , Ryncarz Jerzy Star Baits Team Zdzieszowice 4 szt - 15,840 kg

6 miejsce Daniel Matyka , Andrzej Oszust Steel Hook St. Wola 3 szt. -10,140 kg

7 miejsce Włodzimierz Juźwiński , Maciej Wolak Star Baits 3 szt - 9,020 kg

8 miejsce Łukasz Hrabia , Emil Dorosiński Team mieszany SKK Sandomierz 2 szt - 7,680 kg
Były to miejsca premiowane nagrodami , pula nagród wyniosła ponad 10.000 zł.Z roku na rok zawody stają się coraz bardziej prestiżowe ,wzrasta pula nagród, pozyskujemy więcej sponsorów, którymi w tym roku byli: Star Baits, M-Elektrostatyk, Videotronic, Saenger Anaconda, Baits.pl, Neptun, Fishpoint, Aller Aqua, Top Secret

W tym miejscu pragnę im serdecznie wszystkim podziękować za ufundowane nagrody i zaprosić do współpracy za rok.

Pięć drużyn miało szansę połowić na stanowiskach 20-25 od strony lasu ,które są uznawane za jedne z lepszych na całym zalewie, tam właśnie zostały zajęte miejsca 2,3 i 4. Reszta ekip była umiejscowiona od strony łąki, tam było trochę gorzej z rybami, ale właśnie dzięki wytrwałości i konsekwencji w działaniu ekipa ze Stalowej Woli na stanowisku nr 8, w ostatnią noc zapewniła sobie zwycięstwo, pokonując ekipę z Rzeszowa ,która prowadziła przez niemal całe zawody. Jednak cierpliwość popłaca. Zawody były zorganizowane przez sandomierski klub karpiowy "Cyprinus". W przygotowaniu dojazdów jak i stanowisk pomagali również koledzy z zaprzyjaźnionego Carp Team Szymanowice. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować głównemu organizatorowi tej imprezy ,mojemu koledze Piotrowi, dzięki któremu bawiliśmy się tak wyśmienicie.

Pogoda nam dopisała ,integracjom klubów nie było końca,śpiew i grillowanie, było słychać i czuć na całym zalewie, trzeba zawsze umieć, połączyć przyjemne z pożytecznym. Pozdrawiam całą brać karpiarską i zapraszam do nas za rok naprawdę warto.
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama