XI Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Polski Karpiarzy 2009W dniach 08-12 czerwca odbyły się 11-te Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Polski Karpiarzy.Ta najbardziej prestiżowa impreza karpiowa została zorganizowana przez PZW o/Opole, Marka Posora i Leszka Ruteckiego. Po raz pierwszy zawody odbyły się na dwóch zbiornikach. Tradycyjnie na Dębowej i po raz pierwszy na zbiorniku Kobylice. Mimo wielu obaw taki sposób rozgrywania zawodów większości zawodników przypadł do gustu .

Organizatorzy zapowiedzieli ,że również w przyszłym roku Mistrzostwa najprawdopodobniej odbędą się na dwóch zbiornikach. Jest tylko kwestia na jakich ? Nowością podczas tych mistrzostw była również możliwość korzystania ze środków pływających Przez całą dobę zarówno podczas nęcenia, sondowania, wywożenia zestawów jak i podbierania ryby.

Zawody rozpoczęło party z pieczonymi świniakami i piwem ufundowanymi przez organizatorów. Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce w poniedziałkowy poranek , wcześniej oba zbiorniki zostały dorybione 90 sztukami karpia o masie od 3 do 7 kg.Na starcie pojawili się prawie wszyscy znani polscy karpiarze. Obecni byli między innymi: Jan Zawada-mistrz Polski , który przywiózł na mistrzostwa 4 teamy z kierowanej przez siebie Pol-Telekom Polish Greys-Chub Carp Academy , Rutecki Team Poland był reprezentowany przez 3 drużyny , obecni byli również J.Płonka i D.Ostrowski- mistrzowie Polski 2007 , J.Karaban i M.Landwójtowicz członkowie Carp Team Poland i wielu innych znanych karpiarzy .Swoją drużynę miał również Adder Carp.

Losowanie przebiegło szybko i sprawnie i ok. godziny 11-tej zawodnicy byli już na stanowiskach.5 dni łowienia przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze , cały czas do dyspozycji zawodników byli profesjonalni jak zawsze sędziowie jak i organizatorzy .Wszystkie życzenia kulinarne spełniała obsługa baru Hula Gula , która dowoziła na stanowiska obiady i inne zamówione rzeczy.

Zakończenie odbyło się w piątkowe południe na terenie baru Hula Gula.,obecni byli organizatorzy, zaproszeni goście , media .Zdobywcy pierwszych trzech miejsc jak również zwycięzcy sektorów ,których było pięć i największej ryby otrzymali puchary jak również atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu Chub i przynęt Top Carp. Jak zauważyli zawodnicy w żadnej z poprzednich edycji nie było tak dużo , tak atrakcyjnych nagród. Organizatorzy poinformowali również o kolejnej imprezie organizowanej na Dębowej.

Będą to 3-cie Otwarte Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Pzw Opole, które odbędą się 24-go września 2009 roku .

A teraz trochę statystyki :

Podczas zawodów złowiono 52 ryby o łącznej masie 285 kg . Co najmniej drugie tyle zostało spiętych bądź zerwanych. Największa ryba to amur o masie 12,76 kg. 47 procent drużyn złowiło ryby . Wśród drużyn łowiących na Kobylicach ryby złowiło 50 procent, a na Dębowej 44 procent.


Końcowe wyniki MP 2009

1.Tomasz Rutniewski/Bogusław Biskupek 8 szt 63,235 kg

2.Mirosław Narajczyk/Robert Wolak Rutecki Team Poland/Chub-Greys Academy 8 szt 45,860 kg

3.Tomasz Bieniek/Bartek Kocór 4 szt 21,670 kg

4.Grzegorz Prucnal/Krystian Bąk Adder Carp 5 szt 20,730 kg

5.Marek Kwiatkowski/Paweł Kostyra Rutecki Team Poland 3 szt 17,340 kg

Największa Ryba Tomasz Rutniewski 12,760 kg


>>>FOTO GALERIASzybki Kontakt
Reklama
Reklama