Wywiad z Christianem Finkelde - SOLAR
C.P. Kilka słów o sobie (zawód, twój wiek, gdzie mieszkasz...)?

CH.F. Nazywam się Christian Finkelde, mam 31 lat. W Niemczech pracowałem, jako adwokat, od kwietnia 2008 roku jestem szefem generalnym angielskiej firmy Solar. Od kwietnia mieszkam w Orpington w południowej Anglii.

C.P. Co skłoniło cię do współpracy z firmą Solar? Byłeś przecież doradcą Fox'a.

CH.F. Solar stawia od lat na jakość i innowacje w wędkarstwie karpiowym. Gdy wydarzyła się możliwość połączyć moje hobby z zawodem, długo się nie zastanawiałem i moje nowe zajęcie zapewniło mi bardzo dużo radości.

C.P. Jakie zadania przejąłeś w znanej z wysokiej jakości produktów i jednej z największych firm karpiowych na świecie?

CH.F.Jako szef generalny jestem odpowiedzialny za to, aby firma działała bezproblemowo i skutecznie. Troszczę się o marketing i koordynację pracy współpracowników.

C.P. Według Ciebie które produkty Solara są najbardziej udane ?

CH.F. Sygnalizator Quiverloc bardzo mi sie podoba, ponieważ jest niesamowity i wszechstronny. Sprawuje się równie wspaniale przy łowieniu blisko brzegu, jak i na wielkich odległościach. Z Quiverloc'ami jesteś zawsze powiadomiony o braniu. Nasza pozostała część programu również mi sie bardzo podoba. Gdy w niektóre poniedziałki chcę powędkować, potrzebne komponenty znajduję w naszym asortymencie. Podczas nęcenia używam kulek na bazie mixu Up & Down, ponieważ gwarantuje on świetną pracę w zanęconym miejscu bez efektu zakwaszenia łowiska. Bardzo chętnie używam również Club MIx'a, oraz kulek serii BYT.C.P. Teraz kilka pytań odnośnie wędkarstwa karpiowego. Kiedy zacząłeś karpiować ?

CH.F. Około 1989 roku.

C.P. Czego dotyczą twoje pierwsze przeżycia związane z wędkarstwem karpiowym ?

CH.F. Wędkowania w jeziorku znajdującym się w parku nieopodal domu moich rodziców.

C.P. Ile średnio czasu w roku poswięcasz karpiowaniu ?

CH.F. Trudno powiedzieć, lecz niestety z każdym kolejnym rokiem jest coraz gorzej. Jest to związane z nowym miejscem pracy i przeprowadzką do Anglii.

C.P. Jakie są Twoje plany w bieżącym roku ?

CH.F. W krótce chcę zacząć wędkować na angielskim jeziorze Coningbrook i zorganizować pare wypadów do Francji.

C.P. Do której ze swych zasiadek chciałbyś najbardziej powrócić ? Dlaczego ?

CH.F. Jest ich kilka. Każdy urlop we Francji jest trochę szczególny nawet, jeśli nie wszystko idzie po mojej myśli. W tym roku byłem w ciągłym biegu, zebrałem dużo wspaniałych wspomnień związanych z wędkarstwem karpiowym i za to jestem wdzięczny.

C.P. Jaki jest twój życiowy okaz karpia ?

CH.F. Karp pełnołuski 34,65 kg, Lustrzeń 32,00 kg.C.P. Co sądzisz o komercyjnych łowiskach i karpiach?

CH.F. Są niezawodne i mają prawo istnieć. Mnie prywatnie nie drażnią.

C.P. Znalazłem i przeczytałem już dużo twoich artykułów w międzynarodowych zasopismach. Czy mógłbyś także dla Carp Passion udostępnić kilka twoich artykułów ?

CH.F. Tak, oczywiście.

C.P. Jak zdołałeś przechytrzyć swoją rekordową rybę?

CH.F. Mój największy karp został złapany na 20mm pop-up'a o smaku ananasa na zestaw typu Chod Rig. Miałem jedynie jeden worek pva z zanętą.

C.P. Który zagraniczy karp i woda są dla ciebie najlepsze?

CH.F. "Najlepszy" jest zawsze pojęciem względnym. Jest kilka wód skrywających bardzo duże ryby, jednak że nie chcę ich wymieniać publicznie, a żeby nie zwabić wędkarzy. Moja ulubiona woda jest bez wątpienia największym zbiornikiem zaporowym we Francji (jezioro Lac du Der).

C.P. Jak myślisz, gdzie może pływać 50-kilogramowy karp, czy wierzysz, że złowisz tak wielkiego karpia ?

CH.F.: Nie sądzę, żeby obecny rekord karpia wynosił 50 kg.C.P. Produkty SOLARA pojawily sie w Polsce dzięki koledze Hadrianowi Radziejewskiemu z BAITS.PL. Jak myślisz przyjmą się na naszym rynku ?

CH.F. Dziękuję firmie Baits.pl, właścicielowi Hadrianowi Radziejewskiemu - dystrybutorowi produktów Solara w Polsce. Sądzę, że produkty firmy Solar są bardzo interesujace dla polskich karpiarzy ze względu na szeroki program najwyższej jakości produktów.

C.P. Czego możemy Ci życzyć na przyszłość?

CH.F. Obecna sytuacja mnie zadowala, ale życzyłbym sobie ażebym pozostał zdrowy i żeby mi się powodziło w życiu zawodowym, jak i osobistym.C.P. Czy chciałbys jeszcze kogoś pozdrowić?

CH.F. Życzę wszystkim czytelnikom owocnego sezonu i miłego spęczania czasu nad wodą.


wywiad z Christianem Finkelde z firmy Solar przeprowadził : Marek Kwiecień - Lipiec 2008 www.carpgate.de

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama