(T) CYBER QUANTUM-SYGNALIZATORY


CYBER QUANTUM-SYGNALIZATORY- ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Na rok 2008 firma Quantum przygotowała zestaw sygnalizatorów elektronicznych o nazwie "CYBER" . W komplecie otrzymujemy trzy sygnalizatory , odbiornik radiopowiadamiania , zapasową obudowę w kolorze camou, dwa komplety baterii oraz śrubokręt. Wszystko to pięknie zapakowane w bardzo mocne etui co dobrze chroni nasz zestaw podczas transportu na łowisko.

Sygnalizatory - mają wysokość 9 cm szerokość 6 cm. Posiadają cztery przyciski sterujące sygnalizatorem wykonane z miękkiej masy gumowej. Sygnalizacja odbywa się za pomocą czterech małych diód umieszczonych po lewej stronie sygnalizatora. Mamy do wyboru zmianę koloru informującego o braniu dokonujemy to przyciskiem umieszczonym po lewej stronie sygnalizatora . Dostępne kolory to: czerwony , niebieski, zielony i pomarańczowy, a więc według gustu każdego wędkarza możemy dobrać odpowiedni kolor dla naszych upodobań. Diody posiadają bardzo jaskrawy kolor świecenia podczas brania. Sygnalizator wyposażony jest również w funkcję "night light" - przyciemnianie diod podczas czuwania co pozwala na oszczędność baterii. Poniżej znajduje się przycisk umożliwiający zmianę czułości sygnalizatora, bardzo dobra funkcja szczególnie w przypadku brań do brzegu. Po prawej stronie sygnalizatora znajduje się przycisk umożliwiający zwiększanie lub zmniejszanie głośności.


Posiada sześć poziomów głośności (maksymalna głośność na poziomie 85 dB wydaje się być odrobinę za niska). Na dole znajduje się ostatni przycisk, który pozwala na zmianę barw dźwięku mamy do dyspozycji również dziewięć różnych barw dźwięku. Sygnalizator posiada również możliwość całkowitego wyłączenia dźwięku. Informacje o braniu otrzymujemy za pomocą efektów świetlnych, bądź sygnalizacją za pomocą odbiornika radiopowiadamiania - dźwiękową bądź świetlną. W środku sygnalizatora widzimy mała płytkę z elektroniką która jest zalana odpowiednim płynem uniemożliwiającym dostanie się do wewnątrz wilgoci. Rolka na której znajduje się żyłka sygnalizuje branie za pomocą fotokomórki. Obudowa wykonana z dwóch warstw pierwsza z nich to miękka masa plastyczna. Druga (standardowa) warstwa obudowy sygnalizatora to przeźroczysta obudowa wykonana z tworzywa sztucznego szczelnie zamykająca całość. Do dokupienia osobno firma Quantum oferuje obudowy w dwóch modnych kolorach camou oraz carbon (w zestawie znajdziemy zapasową obudowę w kolorze camou). Zasilanie : dwie baterie typu LR1 . Projektanci firmy Quantum pokusili się o piękny design i nowoczesne wzornictwo i kilka nowatorskich rozwiązań , które opisaliśmy powyżej.

Zalety:

- Bardzo dobra czułość i możliwość jej regulacji za pomocą przycisku,
- Wodoodporna obudowa , która uniemożliwia dostanie się wilgoci,
- Nowatorski design ,
- Nowoczesny system sterownia sygnalizatorem,
- Bardzo jasna sygnalizacja diod,
- Długa żywotność baterii

Wady:

- Brak wejścia na swingery typu Iluminated (świecące).


Odbiornik radiopowiadamiania - Wielkość radiopowiadamiania to 7 cm wysokości na 4 cm szerokości. Obudowa wykonana z miękkiej masy plastycznej . Urządzenie posiada również antenie zewnętrzną, która ma służyć lepszemu zasięgowi bezprzewodowemu przy komunikacji sygnalizator - odbiornik. W urządzeniu znajdują się 4 diody sygnalizujące brania z poszczególnych sygnalizatorów oraz system zapamiętywania brań i cztery przyciski odpowiadające za włączenie lub wyłączenie urządzenia , głośność oraz zmianę barw sygnalizacji . Również jak w przypadku sygnalizatora posiada sześciopoziomową zmianę poziomu głośności i barw dźwięku. Poniżej widzimy otwór w którym znajduje się membrana głośnika. Zasilanie : dwie baterie typu LR1 . Całość bardzo ładnie wykonana z nowatorskim designem. Zasięg radiopowiadamiana to około 150-170 m w obszarze otwartym i około 80 m w obszarze zamkniętym.

Zalety:

- Nowatorski design ,
- Nowoczesny system sterownia odbiornikiem,
- Bardzo jasna sygnalizacja diod,
- Długa żywotność baterii,
- Możliwość sygnalizacji świetlnej bez dźwięku

Wady:

- Brak sygnalizacji za pomocą systemu wibracji
- Brak pokrowca wraz z klipsem do noszenia na pasku

Poniżej przedstawiamy krótkie dane techniczne:


"Wybór pomiędzy czterema kolorami diod LED nigdy nie był łatwiejszy, wystarczy nacisnąć przycisk. Nie potrzeba już niczego rozkręcać ani zmieniać obudowy.

"4 bardzo wydajne diody LED w celu doskonałej sygnalizacji brań nawet w pełnym słońcu,

"Funkcja "Night Light" przyciemnienie siły świecenia dające oszczędność energii,

"Funkcja "Night Light" może zostać wyłączona bez przerywania pracy sygnalizatora,

"Wybór pomiędzy trzema obudowami w celu dopasowania do własnych upodobań,

"System kontroli naładowania baterii - ostrzeżenie przed niskim poziomem baterii,

"Łatwe w użyciu duże przyciski,

"Miękkie wyłożenie części stykającej się z wędką,

"4 magnetyczne kółka czujnika zapewniające doskonałą czułość,

"Zakres regulacji czułości od 1 cm do 8 cm,

"Obudowa wodoodporna,

"Funkcja pamięci ustawienia są zapamiętywane nawet po wyłączeniu,

"9 różnych sygnałów,

"Wysoko wydajny głośnik,

"Śruba sygnalizatora ze stali nierdzewnej o podwyższonej wytrzymałości,

"Praktyczny pokrowiec do transportu sygnalizatorów,

"Żywotność baterii: w przypadku gdy dioda jest ciągle podświetlana (stosowanie funkcji Night Light")
dobrej jakości baterie powinny starczyć na około 60 dni.Podsumowując całość zawartą w pięknym kuferku .Firma Quantum idzie w dobrą stronę zarówno z jakością produktu , nowatorskim designem , dobrym wyposażeniem oraz pięknym etui. Poza tymi malutkimi wadami uważam ,że będzie to jedna z lepszych propozycji na rynku karpiowym w sezonie 2008.

Cena detaliczna około 1200-1300 zł za komplet.

Dystrybutor:

SPORT-FISH
ul. Trojoka 4
40-748 Katowice

tel +48 32 608 69 56
fax +48 32 608 69 57Szybki Kontakt
Reklama
Reklama