East Contest Zielona 2007 - Relacja

W dniach 30.08.07 r-02.09.07 r. miało miejsce wcześniej zapowiadane spotkanie karpiarzy,połączone z mini-zawodami , na niewielkim , aczkolwiek malowniczo położonym w lasach Puszczy Knyszyńskiej zbiornikiem wodnym "Zielona" , położonym na obrzeżach miasta Białegostoku.Głównym sponsorem zawodów była firma ADDER CARP, mająca swoją nową siedzibę niedaleko zbiornika. Podczas spotkania łowiono na przynęty sponsora imprezy.

Wraz z zarządem klubu "Zielona", działającym przy wyżej wymienionym akwenie , przewidziano nagrody za pierwsze trzy miejsca. Nagrodzono także łowcę pierwszej, jak i największej ryby spotkania. Punktowano karpie i amury od 3 kg wzwyż.

Na umówione wcześniej spotkanie w siedzibie ADDER CARP , przybyły 9 dwuosobowe ekipy ( jedna drużyna na kilka dni przed zawodami informuje o przyjeździe następnego dnia pod wieczór ,godząc się przy tym na losowanie stanowiska przez kolegów). W siedzibie firmy Adder Carp dokonano zakupu przynęt oraz akcesoriów przez wszystkie startujące zespoły. Po dokonaniu zakupów kolumna aut udała się na wyznaczone łowisko, gdzie nastąpiło oficjalne powitanie startujących , oraz poczęstunek przy grillu. Po krótkiej przedmowie prowadzącego , dotyczącej regulaminu połowów, nastąpiło losowanie stanowisk.

Wyniki losowania stanowisk : ( ze stanowiska nr1. z przyczyn technicznych zrezygnowano, i nie zmieniano już numerów stanowisk )

ST. Nr 2- Bogdan Iwanowicz / Rafał Kamiński ( Białystok)

ST. Nr 3- Andrzej Skalik / Eryk Denysiuk ( Grodzisk Mazowiecki )

ST. Nr 4- Maciej Machowski / Dariusz Ostrowski ( Warszawa / Białystok )

ST. Nr 5-Aleksander Łabuchin / Daniel Łabuchin ( Białystok)

ST. Nr 6-Tomasz Kosiorek / Grzegorz Leszczyński ( Białowieża )

ST. Nr 7-Jarosław Szymaniuk / Zbigniew Szymaniuk ( Białystok)

ST. Nr 8-Zygmunt Kowalczyk / Robert Cander ( Białystok)

ST. Nr 9-Sławomir Paluch / Łukasz Paluch ( Grodzisk Mazowiecki)

ST. Nr 10-Marek Kowalczyk / Leszek Lendzioszek ( Warszawa )

ST. Nr 11-Tomasz Zmysłowski / Dariusz Cylwik ( Białystok)


Sędzia głównym był Jarosław Szymaniuk. Pierwszą rybą spotkania był amur o wadze 6,94 kg. złowiony już pierwszego dnia o godz.22.20, przez Tomasza Zmysłowskiego ze stanowiska nr.11. Następnego dnia, kolejnego amura o wadze 6.50kg. o godz.5 rano łowi Sławomir Paluch na stanowisku nr.9. Kolejną rybą jest karp o wadze 3.28 kg, którego o godz.12.55 łowi Maciej Machowski - stanowisko nr. 4. Następną rybą jest lustrzeń 4.14 kg wyholowany również przez Macieja Machowskiego o godz.01.00, już następnego dnia. W godzinę później kolejne branie ma Dariusz Cylwik (st . nr 11), i łowi karpia 5,04 kg.

Ostatniego dnia spotkania o godz.5. rano, mocny i dynamiczny odjazd połączony z emocjonującym holem wypada na stanowisko nr.10 ( to ekipa , która wystartowała z opóźnieniem). Leszek Lendzioszek ląduje w podbieraku pięknego karpia o wadze 14,02 kg , deklasując przy tym wszystkie zespoły. Jak sam potem przyznaje , jest to jego "życiówka". Brawo Leszek !!! Drużyna podtrzymała swój wynik do końca imprezy.

Widać przez to klasyczny przykład naszego karpiowego hobby, gdzie nigdy nic nie jest pewne ,ani wiadome w każdej chwili jak i sytuacji można liczyć na dobry wynik połowów. Trzeba dodać , iż spore szanse na wygraną miała drużyna ze stanowiska nr 11. Koledzy wylosowali stanowisko dość trudne technicznie , zmuszeni byli łowić dość blisko bocznego pasa trzcin , wliczając w to jeszcze liczne zaczepy. Brania następowały dosłownie seriami nawet na dwóch kijach na raz. Jednak braki techniczne kolegów powodowały liczne zejścia ryb podczas holu , i sporo ryb nie zostało zaciętych.

Wyniki końcowe:

1 miejsce: Leszek Lendzioszek / Marek Kowalczyk 14,02 kg (jedna ryba)
Nagroda: namiot ADDER CARP - EXTENSION TWO

2 miejsce: Tomasz Zmysłowski / Dariusz Cylwik 11,98 kg (dwie ryby)
Nagroda: zestawy kulek ADDER CARP o wartości 200 pln.

3 miejsce: Maciej Machowski / Dariusz Ostrowski 7,42 kg. (dwie ryby)
Nagroda: akcesoria ADDER CARP o wartości 100 pln.


Nagrodę za pierwszą złowioną rybę zawodów otrzymał Tomasz Zmysłowski "szampana"
Nagrodę za największą rybę imprezy otrzymał Leszek Lendzioszek - torbę ADDER CARP
Nagrodę w postaci gadżetów karpiowych otrzymał także kol. Zygmunt Kowalczyk, za wkład w organizację spotkania.

Należy wpomnieć także, iż przed spotkaniem upominki wszystkim startującym zafundował sponsor spotkania.

Na szczególną uwagę zasłużył najmłodszy uczestnik spotkania, 11- letni Łukasz Paluch, dzielnie znoszacy trudy pogody i niewygody "życia karpiarza"!!!!

Pogoda niestety nie rozpieszczała, chłodny wiatr ,częste przelotne deszcze i tylko trochę słońca.
Słońce pokazało się natomiast w pełni po zakończeniu zawodów.Całość przebiegła w niesamowicie przyjazno-integracyjnej atmosferze, gdzie później samym karpiowym opowieściom nie było końca.
Po raz pierwszy w 10-letniej historii klubu "Zielona" łowisko odwiedzili koledzy z poza stowarzyszenia.

Na czas trwania zawodów łowisko wyłączono z wędkowania ogólnego. Nęcono ze środków pływających, a ryby można było podbierać wchodząc do wody po "pas".

Największą rybę złowiono na "bałwanek" kulek 16 mm ADDER CARP o zapachu Magicznego Owoca!
Wszystkim ekipom przyjezdnym wręczono zezwolenia na połowy na zbiorniku "Zielona" , ważne do końca roku. Już kilku kolegów zapowiedziało swój ponowny przyjazd na łowisko w niedługim czasie na wspólne karpiowanie !!!

Ze strony swojej i kolegów klubowych chciałbym dedykować to spotkanie ( o czym wspomniałem podczas rozpoczęcia zawodów , prosząc o minutę ciszy), dwóm nieżyjącym kolegom z naszego klubu Stasiowi Terzyjskiemu ,oraz Darkowi Kalinowskiemu za wiele lat wspólnych połowów !!!!


Dariusz Ostrowski


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama