Wywiad z Jaroslavem Těsínským /JET-FISH
C.P. Na początku kilka słów o sobie ?

J.T. Mam na imię Jaroslav Těsínský, mam 35 lat i zajmuję się wędkarstwem już od ośmiu lat. Hobby te zachwyciło mnie na tyle, że poświęcałem mu w ciągu lat coraz więcej czasu i w końcu postanowiłem połączyć go ze swoją pracą. Nieustannie zajmuję się łowieniem karpi, studiuję nowe trendy z zagranicy, testuję wszystkie nasze wyroby i publikuję czasopismo "Świat Karpia" we współpracy z kilkoma korespondentami z zagranicy oraz magazynami całej Europy. Właśnie dlatego, że jestem namiętnym karpiarzem, ochroną karpi i używam oczywicie swych wyrobów podczas wypraw, staram się produkować wysokojakościowe towary, które będą równocześnie delikatne dla samotnych ryb. Z tego powodu ( oraz dzięki niedobremu regulaminu wędkarskiemu w naszej republice), założyłem 24 ha wodę klubową Hejlow, która stała się schronieniem wspaniałych karpi które dają radość niejednemu wędkarzowi.

C.P. Jak i kiedy powstała firma Jet Fish ?

J.T. Firma Jet Fish powstała w roku 1990, rok po rewolucji w naszym kraju. Wtedy firma była jeszcze w zarodku, najpierw sprzedawałem różne przynęty na haczyki, później zacząłem własną produkcję mieszanek pokarmowych, ciast o różnych smakach, pakowałem surowce, śruty, kolanka itp. Starałem się spędzać czas nad wodą, ale nie było go tyle, ponieważ w tym czasie miałem do pomocy tylko członków brygady i pozostały mi jedynie weekendy. Studiowałem ciągle czasopisma z zagranicy, najczęściej z Wielkiej Britanii, gdzie w porównaniu z nami byli z łapaniem karpi naprawdę poprzodu i mym celem było wprowadzić na czeski rynek boilie oraz dalsze wyroby dla rybołówstwa sportowego, włącznie z jakościowymi wędkami karpiarskimi. Skontaktowałem więc niektóre zagraniczcne firmy rozpocząłem ze sprzedażem słynnych marek. Nie było to wcale łatwe, ponieważ większa część karpiarzy to tacy, którzy nie zwracali ryb wodzie. Wtedy pisałem różne artykuły i usiłowałem również w formie reklamy przekonać tych właśnie wędkarzy o jakości wyrobów. Oczywiście, ceny były niemałe, toteż próbowałem eksperymentować na swych wyprawach z mieszankami oraz innymi przyprawami, by móc zaoferować wędkarzom wyroby takiej samej jakości o niższej cenie. Coraz częściej wyruszałem do zagranicy, aby uzyskać doświadczenia. Wtedy udało mi się złowić dużo pięknych ryb, również dzięki nim ilość klientów zaczęła wzrastać. Dziś mam do dyspozycji wiele mieszanek boilie wyprodukowanych na podstawie własnych recept, tak samo amino kompleksy, kulky plywajonce, amino dipy itd. Bardko cieszę się z własnej kolekcji wędek, którą udało się dociągnąć do końca. Błony produkuje dla nas na zamówienie firma z Wielkiej Britanii, ale produkcja wędek przebiega w naszym kraju na podstawie mych wymagań. Następnie coraz bardziej ulubione są boilie świeżo rolowane z naszych mieszanek. Nie zawierają środków konserwacyjnych i przypisały już sobie wiele dużych karpi ponad 25 kg, m. in. również mego tegorocznie złowionego golca ( 31,10 kg ) z Francji.C.P. Co sądzi firma Jet Fish o polskim rynku sprzętu dla karpiarzy ?

J.T. W tym kierunku nie znamy polskiego rynku, pomimo to wierzymy w nasz sukces, bowiem Polska posiada wiele pięknych wód stosownych do łowienia karpi.

C.P. Kiedy w Polsce rozpoczęto sprzedaż wyrobów Jet Fisch ?

J.T. Nasze wyroby wprowadził na polski rynek Libor Chrobok na wiosnę 2006. roku. Utworzył strony www w jazyku polskim, gdzie oprócz sklepu można poznać szczegóły wszystkich wyrobów.

C.P. Które wyroby Jet Fish oferuje polskim wędkarzom ?

J.T. Oczywiście staramy się polskim wędkarzom zaoferować wszelkie nasze wyroby, najczęściej mieszanki do produkcji kulek i wszystkie przyprawy z tym połączone, czyli mieszanki jak zarówno amino kompleksy, amino dipy, płynne pokrmy, POP UPY- Testowano ich kilka lat, zanim zostały wprowadzone na czeski rynek. Dziś wyroby te dzięki niemałym sukcesom są bardzo ulubione i pozwalamy sobie twierdzić, iż mają dobrą cenę w porównaniu z innymi fimami z zagranicy. Wprawdzie firma nasza specjalizuje się przeważnie na przynętami wędkarstwa karpiowego, ale asortyment nasz zawiera także żyłki, pleczionki, wysokiej klasy wędki do łowienia karpi oraz inne dodatki.

C.P. Jaka jest relacja cen ze względu na jakość wyrobów Jet Fish ?

J.T. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy na jakość naszych wyrobów, nasze ceny ustalamy tak, aby były korzystne dla wszystkich wędkarzy.C.P. Czy można dostać w Polsce wszystkie produkty Jet Fish w sklepach i hurtowniach ?

J.T. Staramy się, by tak było. Niestety nie jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość towarów zamówionych przez polskiego handlowca. Możliwe, że niektóre towary mogą w tej chwili być wyprzedane, ale wszystko zależy od umowy i obowiązującego zamówienia.

C.P. Jakie są opinie klientów w stosunku do wyrobów Jet Fish ?

J.T. O tym powinni wyrazić się sami klienci, mimo to stale powiększający się spis stałych klientów oraz ilość zdobyczy złowionych na nasze wyroby są na pewno dowodem tego, że nasze towary uzyskały sobie swe miejsce na rynku.

C.P. Co pańska firma sądzi o portalu Carp Passion, czy to skuteczna forma reklamy ?

J.T. Na pewno, strony www oraz sklepy internetowe są coraz bardziej odwiedzane i ulubione dzięki szybkim informacjom i wygodnemu zakupowi. Nasza firma śledzi również wzrost z roku na rok zamówień realizowanych właśnie za pośrednictwem internetu.

C.P. Jakie plany na przyszłość ma firma Jet Fish, czy czekają nas jakieś nowości?

J.T. Z olbrzymią ilością nowości przedstawiła się nasza firma już w roku 2004 i 2005, kiedy staraliśmy się poszerzyć ilość smaków amino kompleksów, amino dipów, ekskluzywnych esencji, nowych, ulepszonych mieszanek, już wcześniej wspomnianych żyłek oraz plecionek. Nowości w świecie przynęt i dodatków są jednak nieustannie i w każdym roku staramy się je wędkarzom zaoferować. Nowości w sezonie 2007 tymczasem nie zdradzimy, ponieważ wszystko jest jeszcze w fazie testów i rozmów.

C.P. Wiem, że posiadacie swoją wodę klubową Hejlow, proszę napisać o niej kilka słów.

J.T Chodzi o prywatny rewir podzielony na duże jezioro (22 ha ) dla wędkarstwa karpiowego "złów i sypuść" - tylko dla członków klubu Świata Karpia, i na mały staw ( 1,5 ha ) przeznaczony do zwyczajnego wędkowania. Przyjemnie również spędzić tutaj urlop rodzinny. Oprócz wędkarstwa można iść na grzyby, jeździć na rowerze oraz organizować wycieczki do bliskiej okolicy. Zakwaterowanie możliwe w młynie przy naszym jeziorze - więcej informacji na www.jetfishpl.com , również w języku polskim przygotował dla Państwa Libor Chrobok. Na pewno powinniście dokładnie przeczytać warunki wędkarstwa obowiązkowe przy kazdej wyprawie itp. Woda ta posiada naprawdę piękne ryby ponad 20 kg i czeskim rekordem - Matem 30, 80 kg. W tym roku odwiedził Hejlow wraz ze swym kolegą również nasz kolega i wspólnik handlowy z firmy Nutrabaits - Bill Cottam, który nie skrywał, że z chęcią tutaj znów wróci.

C.P. Czy polski rynek jest rynkiem perspektywicznym ?

J.T. Oczywiście. Polska jest wraz ze swymi 40 milionami mieszkańców cztery razy większe terytorium od Republiki Czeskiej, to tu znajdzie się również większa ilość wędkarzy. Wprawdzie nie wiemy, jak powodzi się tu organizacjom wędkarskim, ani jeżeli przeważają klasyczni wędkarze lub karpiarze dotrzymujący zasadę "Złów i wypuść". Także Republika Czeska w tym kierunku rozwizja się z roku na rok przybywa tych, którzy wypuszczają ryby zpowrotem do wody. Oczywiście bardzo nas to cieszy.C.P. Dlaczego główny nacisk kładziecie na sprzedaż mieszanek bazowych ?

J.T. Z tego powodu, że nasze mieszanki są tym najlepszym jakościowo produktem , co możemy zaoferować karpiarzom ? Bowiem żadne gotowe kulki nie mogą osiągnąć jakości i skuteczności kulek rolowanych ręcznie z wysokiej klasy mieszanki w kombinacji z amino kompleksami. Gotowe kulki ( sprzedawane komercyjnie ) nie posiadają tyle wysokojakościowych, odżywczych surowców. Jednak z powodu konserwacji i jednak z powodu ceny.

C.P. Teraz kilka linijek dla Ciebie, możesz pozdrowić swoich przyjaciół.

J.T. Pozdrawiam wszystkich miłośników wędkarstwa karpiowego oraz miłośników przyrody. Mam nadzieję, że nasze wyroby również znajdą swych polskich obrońców, którzy przekonają się o ich jakości. Równocześnie skorzystamy z tej okazji, by życzyć wszystkim w Polsce spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, Dużo zdrowia, pomyślnosći w życiu osobistym i w pracy. Życzymy też w nowym sezonie 2007 wiele pięknych zdobyczy i chwil spędzonych nad wodą, czasem do zobaczenia w Polsce nad wodą.


Wywiad z Jarosławem Těsínskim /JET-FISH przeprowadził : Marek Kwiecień
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama