Wywiad z Krzysztofem Mieleszko -Łowisko KORMORAN

C.P. Na początek proszę o kilka słów o sobie, czym się Pan zajmuje?

K.M. Nazywam się Krzysztof Mieleszko, mam 25 lat i od jakiegoś czasu mieszkam w Sulęcinie. W roku 2005 skończyłem studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Ochrona Środowiska. W tej chwili zajmuję się prowadzeniem Ośrodka Kormoran, na którego terenie leży łowisko karpiowe.

C.P. Karpiarze coraz bardziej interesują się gospodarstwem Kormoran, proszę je opisać?

K.M. Gospodarstwo o pow. 80ha leży na obrzeżach miasta powiatowego Sulęcin. Łowisko przeznaczone dla karpiarzy ma powierzchnię ok 6ha. Wyznaczonych będzie 8 podwójnych stanowisk. W tej chwili przygotowujemy półwyspy z jednej strony łowiska aby uatrakcyjnić wędkowanie. Głębokość maksymalna to ok 3m. Na Ośrodku znajdują się także dwa inne łowiska:
- łowisko pstrągowe
- łowisko mieszane ( sum, jesiotr, amur, karp, szczupak, sandacz, karaś oraz inne ryby )C.P. Czy mógłby Pan opowiedzieć o historii i populacji żyjących w zbiorniku karpi?

K.M. Historii tych karpi dokładnie nie znam. Wiem tylko, że ojciec kupił je parę lat temu i one przez ten czas pływały w innym stawie przez nikogo nie niepokojone. Na tą chwilę pływa w nim ok 120 sztuk. Największa rybka złowiona w sezonie 2006 miała nieco ponad 19kg. Dokładna ilość oraz waga będzie znan podczas przerzutu na łowisko docelowe.
Oprócz tego kupiłem jeszcze 100szt. karpii w wadze 8-10 kg/szt.

C.P. Jaki jest regulamin łowiska i ceny za połów w łowisku Kormoran?

K.M. Regulamin jaki obowiązywał na łowisku w tym roku nie miał nic z " prawdziwym " regulaminem, który dopiero po konsultacjacj z karpiarzami będę opracowywał.
Cena za wędkowanie przez dobę wynosi 50zł

C.P. Jak wyglądają Pana plany na przyszłość związane z gospodarstwem Kormoran?

K.M. Moje plany odnośnie łowiska wybiegają daleko w przyszłość:) W sezonie 2007 chciałbym aby któryś z wędkarzy wyjął coś z dwójką z przodu. Będę się także starał aby tych gigantów pływało jak najwięcej w moim stawie. Jeden ze stawów, które mam na Ośrodku przeznaczyłem już tylko i wyłącznie na hodowlę karpi na to właśnie łowisko.

C.P. Dziękuję serdecznie za udzielenie nam wywiadu i życzę powodzenia w realizacji planów oraz w rozwoju łowiska karpiowego.Szybki Kontakt
Reklama
Reklama