Wywiad z Romanem Guźniczakiem
C.P. Witaj Romku na początek przedstaw się całej karpiowej gwardii ?

R.G. Witam.Nazywam się Roman Guźniczak i łowię karpie już dość długo, od paru lat zajmuję stanowisko v-ce prezesa Słuspkiego Bractwa Karpiowego.

C.P. Jak rozpoczeła się Twoja przygoda karpiami co ceinisz najbardziej podczas długich karpiowych zasiadek ?

R.G. Początek całej tej historii z karpiami to rok 1999 r , wcześniej łowiłem karasie, to do roku 1999 była moja ulubiona ryba . Dd dziecka nie dawała mi spokoju sprawa karpi w stawie mojej rodzinnej miejscowość - był ten staw zarybiony w 1972 roku dużą ilością karpi przed wizytą władz PZPR i wędkarze przez parę dziesięcioleci mieli doświadczenia z rybami z tamtego zarybienia . Staw jest mały , ale parę karpi i amurów jeszcze pływa , to potwory przechytrzyć je to nie lada wyzwanie . Zanim zasadziłem się na karpie poczytałem trochę literatury i zaowocowało to zasadą wypuszczania karpi od samego początku i z tego jestem bardzo dumny.

C.P. Twoje ulubione łowiska ?

R.G. Generalnie lubię wszytkie w których są karpie, sentyment mam do jez.Rosnowskiego i Małego Szwałku

C.P. Wiem ,że dużo wnosisz do rozwoju Słupskiego Bractwa Kapiowego , czy Wasza nacja to jakiś klub karpiowy ?

R.G. Trudno określić czy to klub , my to określamy bractwem. Działamy razem i najważniejsze skutecznie.

C.P. Co jest najważniejsze w Waszym działaniu?

R.G. Staramy się popularyzować łaowienie karpi oraz dobre zasady takie jak złów i wypuść oraz szacunek dla przyrody to tak ogólnie. Organizujemy cypryniady w jak najlepszym znaczeniu tego okeślenia, bez dużych wpisowych bez pogoni za nagrodami bez tytułów "mistrza", ot taka impreza zawsze dobre towarzystwo zawsze wesoło zawsze ciepły posiłek ...Jesteśmy w fazie organizacji łowiska karpiowego wspólnie z Zarządem Okregu PZW Słupsk. Cóż mamy też akcje sprzątania, na razie jest to jedno jezioro ale w przyszłości będzie wiecej. Staramy się pokazać że potrafimy sami sporo zdziałać wtedy całkiem inaczej rozpatrywane są nasze prośby .C.P. Ile Dni w roku możesz poświęcić na łowienie milusińskich karpi ?

R.G. Wbrew pozorom nie jest tego dużo głównie weekendy . Parę ale to naprawdę nieliczne wyprawy , więcej niż na 2 dni.

C.P. Twoje niespełnione marzenie związane z karpiowanie ?

R.G. Więcej zasiadek reszta jest mało ważna.

C.P. Co Sądzisz o Polskim Portalu Karpiowym ?

R.G. Nie wiem jak to ocenić, mam mieszane uczucia, czasami wypowiedzi na forum doprowadzają na skraj rozpaczy czasami twórcze i przemyślane. Podobnie z artykułami jedni autorzy na siłę powielają tematy inni potrafią zaciekawić czymś nowym, te dwa działy starałbym się poprawić będąc na waszym miejscu. Informacyjnie jest jak najlepiej , tu naprawdę nie ma nic do poprawy.

C.P. Czy w 2007 roku wybierasz się na jakieś imprezy lub połowy zagranicą ?

R.G. Za wcześnie na takie deklaracje , 1-2 cypryniady.Za granicę w tym roku nie ma szans, a szkoda.

C.P. Wiem ,że w tamtym roku łowiłeś z Darkiem Burzymowiczem na Małym Szwałku jak oceniasz tą piekną i dziką wodę ?

R.G. Tak ale równie trudna jak piękna i dzika . Owszem każdy może liczyć na brania ,ale nie każdy wróci z okazami na zdjęciach. Nad tym jeziorem byłem jeden raz i była to moja najdłuższa zasiadka karpiowa - 14 dni. Dała mi w kość , pogoda od skrajnej wichury do słonecznych dni i bardzo zimnych nocy . A i holi sporo całą dobę tak , że czujność pełna 24 godziny na dobę. Nie mniej wynik cieszy mnie do dziś i bardzo miło wspominam tamte dwa tygodnie. Na pewno będzie powtórka i to co roku .C.P. Twoje najlepsze przynęty i zanęty Firma i typy. Wymień kilka pozycji ?

R.G. Tu się powinienem uchylić od odpowiedzi bo w moim plecaku jest sporo firm .Jest ADDER ,DUCEAN ,TB, HUTCHINSON, PROLOGIC ,a raczej DD Bait ... - wszystkiego po troszeczkę mam i nic nie faforyzuję

C.P. Jakich rad byś udzielał młodym karpiarzom ?

R.G. Nie za trudne pytanie jak na mnie ???

-Pierwsze to szacunek dla innych .
-Drugie to czystość i cisza.


Dziękuję i powodzenia nad wodą dla wszystkich .

Wywiad Romanem Guźniczakiem przeprowadził : Marek Kwiecień
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama