II edycja zawodów karpiowych o puchar Żubra
W dniach 29 czerwiec - 1 lipiec odbyła się II edycja zawodów karpiowych o puchar Żubra. W zawodach wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn. Po otwarciu imprezy i wylosowaniu stanowisk wszyscy udali się na swoje stanowiska. O godzinie 17.00 rozległ się sygnał ogłaszający rozpoczęcie zawodów. Niskie ciśnienie i niska temperatura wody spowodowały że ryby żerowały słabo. Dopiero o godzinie 4 rano na stanowisku nr 2 na wędce zameldował się pierwszy karp, niestety po niełatwym holu żyłka nie wytrzymała. Przez południe i wieczór sygnalizatory stały jak zaklęte. Drugiej nocy zawodów o godzinie 23.10 na stanowisku nr 5 zawył sygnalizator, po krótkim i efektywnym holu na macie wylądował karp o wadze 6.30 kg . Następne branie o godzinie 4.30 nastąpiło na stanowisku nr 2 lecz i tym razem ryba wygrała. Ostatni dzień zawodów powitał karpiarzy cudownym słońcem. Nic nie wskazywało na to, że ryby mogą jeszcze żerować. Aż tu nagle o godzinie 11.00 ( godzinę przed końcem zawodów ) na stanowisku nr 6 nastąpiło branie. Gdyby nie szybka reakcja kolegów ze stanowiska obok wędka wylądowałaby w wodzie. Niestety po holu przy brzegu ryba się wypieła. Chcielibyśmy podziękować dla Jerzego Szymaniuka za zacięcie ryby. Przez ostatnia godzinę nic już się nie wydarzyło. O godzinie 12.00 zawody zostały oficjalnie zamknięte. Nagrody zostały wręczone i puchar " Żubra" pojechał do Grabówki.


Drużyny startujące w zawodach:


Stanowisko 1 - Marcin Krajewski i Dariusz Ostrowski - Białystok

Stanowisko 2 - Grzegorz Orzechowski i Jan Lipiec - Białowieża

Stanowisko 3 - Adam Żmudzki i Mariusz Rutkowski - Białystok/Czarna Białostocka

Stanowisko 4 - Andrzej Wasiluk i Tomasz Androsiuk - Białowieża

Stanowisko 5 - Jerzy Szymaniuk i Zbigniew Szymaniuk - Grabówka

Stanowisko 6 - Tomasz Kosiorek i Grzegorz Leszczyński - BiałowieżaPodziękowania należą się Pani Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego Małgorzacie Karaś za udostępnienie stawu na czas zawodów. Mamy nadzieje, że dzięki życzliwości Pani Dyrektor ta impreza na stałe zapisze się w kalendarzu imprez karpiowych.
Chcielibyśmy jeszcze poruszyć bardzo przykra sprawę , która ujawniła się dopiero po zawodach. Chodzi tu mianowicie o grupę osób należących do Białowieskiego koła, którzy mają pretensje do organizatorów, że na czas zawodów jeden z dwóch stawów na którym były rozgrywane zawody został wyłączony dla wędkarzy nie biorących udziału w zawodach. Planują na zebraniu wędkarskim uchwalić aby takie zawody już się nigdy nie odbyły, a jak już miałby się odbyć to tylko na jednym brzegu. Zebrało się kilku emerytów i jeszcze kilku nie myślących ludzi i zamiast pomóc nam w organizacji zawodów, doradzić, to jeszcze przeszkadzają. Zawody trwają tylko 3 dni i są raz w roku!!!! Ale widzimy że ciężko niektórym to zrozumieć! Ta grupka ludzi rozmawiała o tym aby nas organizatorów usunąć z koła wędkarskiego za to jak się zachowujemy!!!! Organizujemy te zawody z myślą o wędkarzach, nikomu nie zabraniamy brać w nich udziału. Naszym zdaniem zawody to jest rzecz wspaniała, tym bardziej że złowione ryby zostają z powrotem wypuszczane do wody. Bardzo nam jest przykro dowiadywać się o takich rzeczach, które próbują nam przeszkodzić w organizowaniu zawodów.

Jak wcześniej wspomnieliśmy była to druga edycja zawodów , naszym zdaniem na pewno lepiej zorganizowana od pierwszej edycji . Mamy nadzieje , że przy naszych chęciach, a mamy ich bardzo dużo i przy pomocy Pani Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego kolejne edycje będą jeszcze lepsze!!!

Z poważaniem organizatorzy :
Grzegorz Leszczyński i Tomasz Kosiorek
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama