II MITING KARPIOWY- ROZPOCZĘCIE SEZONU Z FIRMĄ "TOP-CARP"
W dniach 23-27.05 2007 roku nad zbiornikiem zaporowym Nowaki koło Nysy został rozegrany II MITING KARPIOWY - ROZPOCZĘCIE SEZONU Z FIRMĄ "TOP-CARP". Celem zawodów mających charakter międzynarodowego towarzyskiego spotkania było propagowanie wędkarstwa karpiowego jako aktywnej formy wypoczynku. Na zaproszenia wysłane przez organizatorów odpowiedziało dziesięć drużyn z Polski i Czech. Taka liczba startujących pozwoliła na dogodne wyznaczenie stanowisk oraz wyłączenie z zawodów części zbiornika, w której były jeszcze zgromadzone karpie po zakończonym tarle. Przepiękna pogoda, jaką Opolszczyzna przywitała uczestników oraz wcześniejsze doniesienia o olbrzymich karpiach złowionych tuż przed zawodami na tym łowisku napawała każdego z uczestników dozą optymizmu. Po oficjalnej części otwarcia zawodów, losowaniu stanowisk, składu sędziowskiego drużyny rozpoczęły łowienie. Ponieważ nuta współzawodnictwa jest tylko dodatkiem każdego Mitingu w trakcie całego spotkania panowała niepowtarzalna przyjacielska atmosfera. Długie dyskusje o przyszłości wędkarstwa karpiowego, technikach połowu, stosowanej taktyce były nieodzownym elementem wszystkich spotkań. Na tak długie dyskusje pozwalały startującym karpie, które po miłosnych uniesieniach nie chciały zbytnio współpracować ignorując przepyszne specjały lądujące na dnie zbiornika. Dobrej kuchni trudno się jednak oprzeć zwłaszcza, gdy jest to kuchnia myśliwska. Taką właśnie codziennie serwowali nam Zarządcy łowiska odpowiedzialni za przygotowanie codziennych obiadów uczestnikom zawodów.
Różnorodność stosowanej zanęty i przynęt w końcu musiała skłonić mieszkańców zbiornika do intensywniejszego żerowania. Przełożyło się to na efekty w postaci przepięknych karpi pozujących do zdjęć. Sytuacja zmieniała się z godziny na godzinę. Coraz większa aktywność ryb, spławy na całej powierzchni zbiornika pozwalały przypuszczać, że ostateczna rozgrywka nastąpi ostatniej doby trwania zawodów. Niestety, szalejąca burza w połączeniu z bardzo obfitymi opadami deszczu w ciągu kilkunastu minut zamieniła maleńkie strumyczki w szalejące rzeki a poziom zbiornika podniósł się o ponad 60cm. Okoliczne miejscowości przeżywały prawdziwą gehennę związaną z powodzią. Zbiornik nie nadążał gromadzić spływającej wody i uruchomił się specjalny system przelewowy. Jak donosili tubylcy pierwszy raz w historii tej zaporówki. Jedyną dobrą stroną całej sytuacji była możliwość przetestowania sprzętu karpiowego w typowo poligonowych warunkach. Konfrontacja z rzeczywistością nie zawsze zgadzała się z katalogowymi opisami produktów, ale to już temat na inny artykuł.
W dniu zakończenia zawodów znowu świeciło słońce potwierdzając regułę, że po nocy przychodzi dzień a po burzy słońce. Pakowanie sprzętu, podsumowanie i zakończenie zawodów. Łącznie w trakcie trwania zawodów złowiono 59,40 kg ryb, a klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I miejsce, Piotr Jakóbczyk - Piotr Kozdroń (2 ryby, 20,90kg), drużyna ta złowiła również największą rybę zawodów, karpia o wadze 13,40 kg.
II miejsce, Henryk Pacuła-Roman Sarat (1 ryba, 12,80kg)
III miejsce, Mariusz Sojka-Tomasz Czarnoba ( 2 ryby, 9,10kg)
IV miejsce, Zbigniew Koszałka-Dominik Skoczylas (1 ryba 8,30kg)
V miejsce, Tomasz Goryński-Paweł Henkel (1 ryba, 8,10kg)

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc oprócz pucharów byli również premiowani bonami upoważniającymi do zakupu sprzętu wędkarskiego w dowolnym sklepie w Polsce ufundowanymi przez firmę TOP-CARP. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w imprezie.
Podsumowując całą imprezę można stwierdzić, że założone cele zostały zrealizowane. Uczestnicy wypoczęci i z uśmiechem na twarzach rozjechali się do domów. Wszyscy zadeklarowali udział w III MITINGU KARPIOWYM "ZAKOŃCZENIE SEZONU Z FIRMĄ "TOP-CARP", który zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu września. W imieniu organizatorów zawodów, GRUPIE KARPIOWEJ EFEKT-TEAM chciałbym, serdecznie podziękować sponsorowi zawodów Właścicielom FIRMY "TOP-CARP" za pomoc w organizacji i ufundowane nagrody. Do zobaczenia we wrześniu.


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama