Wywiad z Dawidem Patlewiczem

"Carp Passion"- Na wstępie kilka słów o sobie?

Dawid Patlewicz- Nazywam sie Dawid Patlewicz i mieszkam w Poznaniu. Jestem przedstawicielem handlowym firmy Adder Carp. Biorę udział w testowaniu jej produktów oraz współpracuję z portalem Carp Passion. Robię to co lubię- moja pasja łączy sie z życiem zawodowym!

"CP"- Jak się zaczęła twoja przygoda z karpiowaniem?

D.P.- Moja przygoda z karpiowaniem zaczęła się w 1996 roku. Na wielu całodobowych zasiadkach jako 14 letni chłopak nauczałem się pokory i szacunku do tych wspaniałych ryb. Karpie były dla mnie "profesorami" zamieszkującymi wodę na której sie "wychowałem". Od samego początku łowiłem na kulki własnego wyrobu! W tamtych czasach gotowe kulki to był rarytas na który nie mogłem sobie pozwolić. Nigdy nie zapomnę pierwszej dwu cyfrówki złowionej na własne kulki- ale to była frajda! Nie znam większej satysfakcji w karpiowaniu jak przechytrzenie dużego cyprinusa na swoją przynętę!

"CP"- W jakich łowiskach gustujesz, a jakich unikasz?

D.P.- Lubię łowić w żwirowniach, gliniakach, torfowiskach, zbiornikach po wapiennych- na takich właśnie wodach "wychowałem się" i nauczyłem karpiowania. Interesują mnie także duże jeziora i zbiorniki zaporowe, które kryją w swojej toni wielkie karpie i amury.. Nie łowiłem jeszcze karpi w rzece ale nie unikam tego, wręcz jestem tym zainteresowany! Może w tym sezonie dołączę do kolegów z Addera łowiących w Odrze.

"CP"- Jaki jest twój rekord życiowy?

D.P.- Mój rekordowy karp nie należy do olbrzymów ma 15 kg wagi i jest okazałych rozmiarów samcem, którego mam nadzieję jeszcze nie raz złowić! Samice z jego rocznika kilkakrotnie przechytrzyły mnie po forsownym holu w zarośniętej żwirowni! Takie jest karpiowanie- ciągle nas czymś zaskakuje!

"CP"- Czy masz jakieś swoje ulubione przynęty?

D.P.- Kulki i jeszcze raz kulki! A przede wszystkim kukurydziane!

"CP"- Jakiego sprzętu używasz i dlaczego właśnie ten a nie inny?

D.P.- Jestem zwolennikiem kijaszków krótszych, dających satysfakcje podczas holu ale mających dużą moc w dolniku! Mój nr 1 to Century "Black Max" 2 3/4 lb 3,6m- doskonale sprawdza się podczas holu z pontonu w różnego rodzaju zaczepach. Kołowrotek nr 1 to Shimano Big Baitrunner US 6500 z wąską rolką (wcześniejszy model)- jest to kręcioł, który nigdy mnie nie zawiódł.

"CP"- Co sądzisz o portalu Carp Passion?

D.P.- Jest to portal, który potrafi uczyć i propagować zasady prawdziwego karpiowania! Doskonały krok w przyszłość karpiarstwa w Polsce!

"CP"- Co lubisz w karpiowaniu a czego nie lubisz?

D.P.- W karpiowaniu lubię wszystko! A chyba najbardziej to obcowanie z przyroda i jej bogactwami!

"CP"- Jakich rad byś udzielił początkującym karpiarzom?

D.P.- Przede wszystkim wypuszczajcie złowione ryby z należytą ostrożnością! Szanujcie otaczającą Was przyrodę. Bądźcie cierpliwi i nie rezygnujcie z celów, które sobie wytyczyliście nad wodą! Karpiowanie uczy pokory- pamiętajcie o tym!

"CP"- Czy masz jakieś marzenia związane z karpiowaniem?

D.P.- Chciałbym przyczynić sie do powstania takiego łowiska karpiowego , gdzie początkujący karpiarze będą mogli nauczyć sie prawdziwego kunsztu tego sportu! Chcę jeszcze kilkakrotnie przechytrzyć znane mi dotąd karpie. No i zrealizować plany połowów za granicą!

"CP"- Ile czasu poświęcasz swojemu hobby?

D.P.- Bardzo dużo! Prawie codziennie rozwijam swoje hobby!!!

"CP"- Czy masz jakiś swój sprawdzony przepis na kulki?

D.P.- Sprawdzonych mam wiele ale i tak lubię kombinować z nowymi kulami- takie jest moje hobby.

Początkującym karpiarzom polecam mój przepis na kulki kukurydziane z dodatkiem budyniu waniliowego:
500g mąki kukurydzianej
200g mąki sojowej
100g mleka w proszku
100g mąki pszennej
100g budyniu (waniliowego)
Jajka, atraktor wg uznania (najlepiej waniliowy), 2 łyżki stołowe oliwy. Na takie kule złowiłem swoją pierwsza "dychę". Życzę powodzenia!

"CP"- Teraz kilka linijek dla Ciebie, możesz pozdrowić przyjaciół i znajomych?

D.P.- Chciałbym pozdrowić cały skład Adder Carp Team! Wszystkich znajomych
karpiarzy, z którymi spotykam się nad wodą, a przede wszystkim kolegę z
drużyny Sławka Wesołowskiego oraz pana Tadeusza Marszałka, który zaraził
mnie karpiowaniem!

"CP"- Dziękujemy za wywiad i życzymy samych sukcesów!
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama