NA KARPIE DO NIEMIEC cz.1 - Roland Glatki
Coraz częściej Polscy Karpiarze w celu złowienia rekordowego okazu oraz przeżycia niezapomnianej przygody karpiowej postanawiają wypróbować swoich sil i szczęścia poza granicami kraju. Wartymi polecenia są wody naszych niemieckich sąsiadów. Do karpiowej zasiadki lub nawet do spędzenia dłuższego urlopu zachęcają nas w Niemczech duże jeziora, zbiorniki zaporowe, wyrobiska po żwirowe, zbiorniki pozostałe po wydobyciu węgla brunatnego oraz duże rzeki i łowiska specjalne pełne dużych karpi.

W Niemczech bardzo dużą uwagę zwraca sie na czystość i ochronę wód oraz środowiska naturalnego Zjawisko kłusownictwa można powiedzieć, że nie istnieje!!!-ponieważ kary za to są bardzo surowe! Bardzo duża ilość zbiorników wodnych już od lat zostaje regularnie zarybiana Karpiami co w rezultacie daje nam bardzo duże szanse na złowienie swej życiowej ryby, lub może pobicie nawet jakiegoś rekordu??? Nasi zachodni sąsiedzi traktują wędkarstwo karpiowe nie tylko jako hobby i formę aktywnego wypoczynku lecz przede wszystkim jako dziedzinę sportu. Bardzo wielu niemieckich wędkarzy jest członkami klubów karpiowych. Spotykają sie nie tylko nad wodą ale, także prywatnie co świadczy o tym, że karpiarstwo łączy też ludzi! Najpopularniejszą metodą jest oczywiście łowienie na włos Do najlepszych przynęt tak jak i w Polsce zalicza sie kulki proteinowe,kukurydze, pellet
oraz orzechy tygrysie. Dużym zainteresowaniem cieszy sie łowienie w rzekach, przede wszystkim w takich jak Ren (Rhein), Men (Main), Laba (Elbe)... Nie rzadkością jest spotkanie w rzekach okazów dochodzących nawet do 20kg.

Do łowienia w Niemczech obowiązkowe jest wykupienie Licencji dla obcokrajowców! Dla Polskich karpiarzy podstawą jej wydania jest "ważna" karta wędkarska. Zezwolenia można wykupić w urzędach miejskich, kołach wędkarskich (Angelverein), oraz w sklepach wędkarskich lub u gospodarza wody w której chcemy łowić. Można wykupić zezwolenia jednodniowe, na weekend, tydzień, miesiąc lub roczne. Ceny wahają sie miedzy 20-80 euro za tydzień, ale to zależy przede wszystkim od tego
-do kogo należy woda na której mamy zamiar łowić i w jakim Bundeslandzie (Województwie)
jest położona.Gdy będziemy już mieli wybrane łowisko i wykupione zezwolenie na wędkowanie warto dowiedzieć sie u gospodarza wody, czy wolno np:
-do łowiska dojechać samochodem
-czy dozwolone jest tam łowienie na 2 lub 3 wędki
-łowienie w nocy
-rozbijanie namiotów (nad niektórymi łowiskami dozwolone są tylko namioty w barwach zielonych lub panterki)
-stosowanie sprzętu pływającego
-używanie markera itd.

Młodzieży do lat 18 bez opieki osoby dorosłej zezwala sie tylko na łowienie w porze dziennej! Mam nadzieje, że te kilka wskazówek okaże sie na początek pomocne karpiarzom chcącym łowić w Niemczech.
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama