Moje ulubione łowisko Karpiowe- Przemek Wamberski
Każdy karpiarz ma lub marzy o swoim i tylko swoim łowisku, gdzie pływają rekordowe sztuki i łowi się je w spokoju, radości , gdzie obcowanie z karpiami i przyrodą daje przyjemność i satysfakcje.
Dlatego my karpiarze szukamy i poznajemy różne wody by odnależć wymarzone łowisko gdzie spędzamy miłe chwile.
Moim ulubionym łowiskiem jest rzeka ''ODRA'' jak sięgam pamięcią to nad tą rzeką stawiałem moje pierwsze kroki w wędkarstwie rzecznym a było to wiele lat temu.Lubiałem poznawać rzeke łowiąc rózne gatunki ryb i gdy przyszła miłość do karpia powróciłem nad rzekę by całą energie poświęcić rzecznemu karpiowi. Karpie w rzece w dużej mierze to uciekinierzy z jezior i stawów, szybko jednak przystosowują się do trudnego życia w Odrze. Bo trzeba zaznaczć , że rzeka ta jest uboga w pokarm a liczebność innych ryb jest duża.

Odra na której wędkuje to ok; dwudziesto kilometrowy odcinek rzeki , najbardziej wąski na całej długości .Nurt jest tu wartki i mocny a głebokość dość znaczna oczywiście uwarunkowana jest stanem wody, który ma tędencję do dużych wachań a spowodowane to jest regulacją na zaporze. Na tym odcinku są miejsca gdzie dostęp i dojazd do rzeki jest łatwy i nie stwarza problemu ale za to presja wędkarska jest duża w takich miejscach, opłaca się zorganizować szybką zasiadke ale trzeba się liczyc z towarzystwem, które nie jest zbyt skore by samemu nęcić i wkładać finanse.
Na szczęście można znależć odcinki gdzie trudny jest dojazd i dotarcie do rzeki, a takie miejsca zniechęcają niedzielnych wędkarzy. Niejednokrotnie trzeba przedzierać się drogą mało uczęszczaną a zazwyczaj jest ona mocno zarośnięta, podmokła z dużymi dziurami i koleinami.Ludzi tam jest mniej co umożliwia śmiałe długotrwałe nęcenie, bez obawy na zajęcie stanowiska.W takich miejscach króluje dzika i namiętna przyroda, w tej głuszy i spokoju możemy liczyć na częste spotkanie z ładnym karpiem i dorodnym amurem.
Odra zawsze mnie fascynowała, uwielbiam na niej wędkować poświęcać czas i energię dla spotkania z walecznym rzecznym karpiem. W tej rzece odnalazłem swoje karpiowe Eldorado.!!!!

PRZEMEK WAMBERSKIPan Przemek Wamberski za opis łowiska otrzymał I nagrodę "wędzisko karpiowe" firmy JAXON
w konkursie mikołajkowym orgaznizowanym przez CARP PASSION . Serdecznie gratulujemy

Szybki Kontakt
Reklama
Reklama