Wywiad z Beatą Niklas - TAXOM POLSKA

M.K Proszę napisać kilka słów o swojej osobie dla naszych czytelników.

B.N. Jestem współwłaścicielem istniejącej od pięciu lat firmy TAXOM Polska specjalizującej się w sprzedaży luksusowego sprzętu wędkarskiego.

M.K. Dość dużo się mówi o produktach zachodnich marek na Polskim rynku jakie firmy TAXOM reprezentuje w Polsce?

B.N. Przede wszystkim reprezentujemy grupę Hardy & Greys oraz należącą do niej od marca 2005 markę Chub, ale także marki takich firm jak Mainline, Korda, Century, Gardner, Cobra, Fox, Van Staal, Reuben Heaton. Sprzedajemy także produkty Rod Hutchinson. Naszym bardzo ważnym partnerem jest grupa Daiwa-Cormoran z którą wspólnie i z dużym powodzeniem zajmujemy się dystrybucją obu tych marek w Polsce. Bardzo ważnym jest dla nas fakt, że jako jedyna firma w Polsce kupujemy wszystkie te produkty bezpośrednio od producentów i dlatego możemy zapewnić naszym klientom najlepsze ceny i serwis.

M.K. Czy produkty zachodnich firm różnią się tylko ceną, czy również jakością w porównaniu do naszych rodzimych?

B.N. Stara zasada "albo tanio, albo dobrze" sprawdza się także w stosunku do sprzętu wędkarskiego. Niestety stworzenie dobrego produktu kosztuje i musi się to odbić na cenie detalicznej. Warto więc zazwyczaj wydać trochę więcej i być naprawdę zadowolonym. Zarówno jednak w Polsce jak i w zachodniej Europie są produkty lepsze i gorsze. Najlepiej widać to w przypadku wędek. Aktualny potentat na rynku europejskim firma Greys ma doskonałe wędki, pięknie wykończone i idealnie pracujące a do tego w bardzo dobrych cenach. Wyposażone są dodatkowo w Bezwarunkową Gwarancję Życiową co oznacza, że wędkarz nie tylko będzie bardzo zadowolony z użytkowania lecz także nie musi się martwić o konsekwencje ewentualnego złamania choćby przez nadepnięcie czy przytrzaśnięcie drzwiami samochodu. Co bardzo ważne wędki te są dostępne bardzo szybko i nie ma przerw w dostawach. Wszystkich tych zalet nie ma żadna inna marka obecna na naszym rynku. Co więcej polskie ceny produktów Greys należą do najniższych w Europie. Nie mogę się tu chyba wypowiadać na temat polskich marek sprzętu ponieważ specjalizujemy się w sprzedaży produktów sprowadzanych z Europy Zachodniej. Jednak niewątpliwie polskie firmy poczyniły ogromne postępy i pewnie za jakiś czas będą stanowiły poważną konkurencję dla zachodnich firm.

M.K. Jaką wartość dodaną mają klienci zamawiający sprzęt u oficialnego przedstawiciela ,a nie kupują z różnych niewiadomych źródeł , czym się różni sprzedaż TAXOMU od "mrówek" zaopatrujących polskich karpiarzy?

B.N. Praktycznie wszystkim. Wysoką jakością obsługi, gwarancją i serwisem. Teraz już nawet cenami "mrówki" nie są w stanie szczególnie nam zaszkodzić. Nowe ceny są naprawdę bardzo przystępne. Wiele osób miało mi za złe, że krytykuję działalność prywatnych osób przywożących towar z zagranicy i sprzedających go na naszym rynku. Jednak gdyby odebrali tak wiele telefonów z prośbami o pomoc w naprawie uszkodzonego sprzętu kupionego od "mrówek" - zrozumieli by to bardzo łatwo. Naszą rolą jest także dbanie o wizerunek firm na rynku, a to trudno jest robić, gdy ludzie wciąż kupują sprzęt niewiadomego pochodzenia, bo jest trochę tańszy. Za jakość warto zapłacić więcej.

M.K. Ostatnio Pańśtwa firma odświeżyła swoją stronę www.taxom.pl , na której znalazła się pełna oferta sprzętu takich firm jak: FOX, CHUB, COBRA, KORDA, GREYS, CENTURY, GARDNER, ROD HUTCHINSON ceny ustalone przez Państwa i promocje w końcu są dostępne na kieszeń każdego Polskiego Karpairza. Co było przyczyną tak nagłych zmian cenowych ?

B.N. Przyczyny były bardzo proste. Ponieważ rozstaliśmy się z naszym regionalnym przedstawicielem, który obsługiwał w naszym imieniu cały Śląsk i okolice, postanowiliśmy odzyskać wszystkich niezadowolonych z ich pracy klientów i zaproponować lepsze niż dotychczas warunki zakupu. My szanujemy wszystkich klientów.

M.K. Czy produkty marki ROD HUTCHINSON będą w dostępne w Państwa ofercie w atrakcyjniejszych cenach ?

B.N. Myślę, że tak. Ceny na pewno będą niższe u nas. Trudno jest mi powiedzieć co zrobią inne firmy, bo od 1 października 2005 wszystkie sklepy mogą zaopatrywać się bezpośrednio w Anglii. Najprawdopodobniej pociągnie to za sobą znaczne obniżenie cen.

M.K. Czy takie medium jak Polski Portal karpiowy CARP PASSION może konkurować z prasą wędkarską wydawaną w wersji papierowej ?

B.N. Oczywiście, że może i to bardzo skutecznie. Przede wszystkim dzięki totalnej mobilności. Zamieszczenie tu informacji lub reklamy jest bardzo skuteczne. Trafiają one dokładnie do grupy docelowej w bardzo krótkim czasie. Z punktu widzenia odbiorców jest to medium szalenie dynamiczne i zupełnie nie do zastąpienia przez prasę.

M.K. Jakie plany na przyszłość ma firma TAXOM jeżeli chodzi o nowe produkty karpiowe , co nowego pojawi się w Polsce i kiedy?

B.N. Nasze nowości to niewątpliwie Mainline, Reuben Heaton oraz cały asortyment Kordy. Już niebawem polscy karpiarze będą mogli się przekonać o doskonałości produktów tych marek. Jako firma kojarzona wyłącznie z markami luksusowymi wybieramy naszych partnerów bardzo ostrożnie. Lubimy bowiem sprzedawać wyłącznie produkty najlepsze.

M.K. W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbyły się pierwsze bezpłatne zawody karpiowe ,czyli druga edycja X-TREME CARP POLAND, czy organizacja takiego rodzaju zawodów jest opłacalna dla firmy ?

B.N. Tu nie chodzi o opłacalność lecz o uświadomienie naszym klientom, że warto kupować właśnie u nas. Robimy naprawdę wszystko aby zapewnić najwyższe standardy obsługi i w ten zakres wchodzą właśnie tego typu imprezy. Poza tym nasi klienci to po prostu wspaniali ludzie, którzy doskonale wpisują się w promowany przez nas rodzaj wędkarstwa i naprawdę miło nam jest ich gościć.

M.K. Czym może firma TAXOM zachęcić nowych klientów i tych stałych ,w jaki sposób podnosicie jakość obsługi klienta?

B.N. Naszą największą bolączką jest zawsze terminowość dostaw. Mimo ogromnej troski z naszej strony nie zawsze udaje się nam dostarczyć towar w terminie. Najczęściej jest to wina braków w magazynach centralnych naszych dostawców lub jak to miało miejsce ostatnio - przeprowadzka magazynów Fox i brak dostaw przez ok. miesiąc. Zatrudniamy też coraz więcej osób i współpracujemy z coraz większą liczbą sklepów wędkarskich, aby ułatwić klientom dostęp do produktów.

M.K. Co Pani sądzi o CARP PASSION ,czy to medium internetowe idzie w dobrą stronę ?

B.N. Pierwszy raz obejrzałam portal tuż po jego powstaniu (wtedy nie przystaliśmy na współpracę z Wami i trochę tego żałuję !!!!). Ale lepiej późno niż wcale. Ewolucja jaką przeszedł jest wprost niesamowita i bardzo mi się podoba kierunek, w którym ona zmierza. Również ilość odwiedzin jest imponująca. Przecież tak wielu wędkarzy nie może się mylić .

M.K. Czy reklamy umieszczane przez Państwa na CARP PASSION przynoszą korzyści pozyskiwania nowych klientów , czy są ogólnie przeglądane ?

B.N. Z naszego doświadczenia wynika, że to aktualnie jedne z najbardziej skutecznych reklam. Jeśli chcę o czymś szybko poinformować klientów, robię o za pomocą Carp Passion. Zwykle wystarczy jedna doba, aby niemal cała Polska wiedziała o co chodzi. Dlatego też nasza współpraca się rozwija i będzie tak dalej.

M.K. Kilka linijek dla Pani , czyli czas na pozdrowienia ?

B.N. Pozdrawiam wszystkich naszych klientów, którzy wyrazili wiele dowodów sympatii i dodali mi wiele sił do pracy podczas ostatnich miesięcy kiedy to musieliśmy zaniechać niefortunnej współpracy z naszym regionalnym przedstawicielem - Polnord-Eko i od nowa budować sieć sprzedaży detalicznej. Okazało się, że wokół nas jest wiele bardzo życzliwych nam osób. Dzięki Wam zrozumiałam, że naprawdę warto. Za to serdecznie dziękuję.

M.K. Dziękuję za wywiad

B.N. Dziękuję i pozdrawiam.


Wywiad przeprowadził : Marek Kwiecień- CARP PASSION


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama