Zawody karpiowe o puchar ,,Żubra" w Białowieskim Parku Narodowym
W dniach 14-16 lipca 2005 roku na stawach BPN w Białowieży, odbyły się zawody karpiowe o puchar "Żubra". W zawodach wzięły udział 4 dwuosobowe drużyny. Po losowaniu stanowisk i oficjalnym otwarciu imprezy przez Pana Dyrektora BPN drużyny udały się na wylosowane stanowiska. Już po pierwszej dobie łowienia okazało się, że wylosowanie odpowiedniego stanowiska również i tym razem było kluczem do sukcesu, ponieważ karpie i amury kręciły się tylko w obrębie jednego stanowiska nr 4. Wynikało to z tego, że w czasie trwania zawodów poziom wody w zbiorniku był bardzo niski i w tym rejonie było najgłębiej. Dla porównania w innych miejscach głębokość wynosiła niecały 1m ! Do końca zawodów nic się w tej kwestii nie zmieniło i drużyna łowiąca na 4 stanowisku w składzie Andrzej Wasiluk/Jerzy Filipczuk łowiąc 2 amury po 10 kg zwyciężyła w imprezie. Nagrody zwycięzcom i pozostałym uczestnikom wręczył Dyrektor BPN Pan Józef Popiel, po czym oficjalnie zakończył zawody. Mimo startu tylko 4 drużyn, impreza była bardzo udana, nie tylko pod względem organizacyjnym. Pogoda dopisała, atmosfera podczas imprezy była wyśmienita, dlatego też za rok planowana jest II edycja.

Drużyny startujące w zawodach:

stanowisko 1 - Andrzej Bednarz i Piotr Jakubowski - Kleszczele

stanowisko 2 - Tomasz Kosiorek i Grzegorz Leszczyński - Białowieża

stanowisko 3 - Wiesław Malenda i Marcin Krajewski - Białystok

stanowisko 4 - Andrzej Wasiluk i Jerzy Filypczuk - Białowieża


Złowione ryby: 2 amury po 10 kg - dł. 95 cm 16.07 o godz. 01:30, dł. 90 cm 16.07 o godz. 07:10, łowca Andrzej Wasiluk - stanowisko nr 4

Skład komisji sędziowskiej:
Tomasz Kosiorek - Sędzia główny
Andrzej Wasiluk - Z-ca Sędziego głównego
Grzegorz Leszczyński - Sędzia i sekretarz

Dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu naszej imprezy sponsorom:

Dyrektor BPN Pan Józef Popiel - ufundowany puchar ,,Żubra" za I miejsce oraz udostępnienie zbiornika na czas trwania zawodów.

Prezes Koła Wędkarskiego w Białowieży Pan Roman Superson - pomoc w zorganizowaniu zawodów.

Pan Jerzy Filipczuk - ufundowanie pucharów ,,Żubrów" za II i III miejsce.

Organizatorzy: Tomasz Kosiorek, Andrzej Wasiluk, Grzegorz Leszczyński

GALERIA IMPREZY

Zdjęcia: Grzegorz Leszczyński, Ireneusz Zacharewicz
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama